reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja nadal uważam, że Pappa jest bez sensu, bo wyjdzie albo zwiększone ryzyko a teraz jest (ZD 6291, ze 12737, zp 21714) albo zmniejszone, które i tak mnie do końca nie uspokoi.
Tylko w pl robi sie to badanie, nie wiem czy wiecie. A amnio i tak bym nie zrobiła. Prędzej zrobie NIFTY ( mozna je zrobić od 10 do 20 tygodnia), bo jest to badanie bardziej wiarygodne.
 
reklama
Kinga, Ty tez robilas u Hameli? A przypomnij jakie były u Ciebie parametry na genetycznym i co wyszło z Pappa? Ja dzis pytałam o te zależność Hameli to powiedziała, ze to bzdura ( progesteron i płeć żeńska fałszują pappe).
 
Odnosnie Pappa to nie tylko w Polsce- w Stanach to podobno standard a i kolezanka w Belgii mieszkajaca robila miesiac temu. Ja bym tez robila tylko i od razu NIFTY jakby kosztowalo mniej:/ a jak uwazasz, ze pappa bez sensu to mysle, ze sama sobie juz odpowiedzialas:)
 
Karpidlak - ja chodzę do Hameli na regularne wizyty, a do tego jeżdżę do Łodzi do Maliny, ale Pani Doktor o tym wie. Według mnie ona jest najwspanialszym lekarzem pod słońcem.
U mnie w obrazie usg wszystko wyszło ok i teoretycznie pappa to miała być tylko formalność. W teście pappa natomiast wyszło mi uśrednione ryzyko ZD 1/228 i była tam informacja o tym, że powinnam wykonać amniopunkcję. Pani Doktor zdecydowanie odradziła amniopunkcje, bo zwłaszcza z moim wywiadem dużo większa szansa, że po niej poronię niż że maluszek będzie chory, do tego te testy często wychodzą błędnie, zasugerowała żeby zrobić NIFTY bo to najbardziej skuteczny test z tych nieinwazyjnych i jeśli tam wyjdzie ok to znaczy, że nie mam powodu do zmartwień. Wyniki NIFTY mam mieć do jutra i te ostatnie dwa tygodnie to istny koszmar, choć tam jak piszesz za granicą od testu PAPPA się odchodzi.
 
Plastulinko Litmanowicz tez u Wójtowicza pracuje. Ja byłam u niego kilka razy w Lux Medzie. Mnie nie podpasowal. Ale może tak całkiem prywatnie będzie ok.

A wiesz,że Wójtowicz przyjmuje reż u siebie w gabinecie w Komorowie? Może tam jest nieco luzniej.
 
Kinga_86- pogadam dzis z mezem i wtedy podejmiemy decyzje. Daj koniecznie znac jak NIFTY, ale jest pewna, że tylko Cie uspokoi i dodatkowo jesCze sie dowiesz kto u Ciebie mieszka:)
Oj tak, 40 minut trwała wizyta- na wszystkie pytania odpowiadała bez problemów a do tego troche pogadaliśmy o Jerzak i mojej mutacji. Wspaniała kobieta! Na następne usg tez do niej pójdę.
No i miałam odetchnąć po tym usg, a nie moge. Jakos nie moge w to wszystko uwierzyć. Idąc na to usg byłam pewna, ze czekają mnie gorsze wiesci, wiec powinnam sie cieszyć. Ale jest dokładnie tak jak mówicie- dopóki dziecka nie bede trzymała w ramionach to nerwy mi nie odpuszcza.
 
Raptusku- Ty już na finiszu. Super!
Kruszka- A dlaczego Ci nie podpasowal Litmanowicz? Wiem że Wojtowicz pracuje w Komorowie ale ja już nie Mam urlopu a mieszkam akurat po drugiej stronie Warszawy. Do tego nie jestem super kierowca, jeżdżę tam gdzie muszę a mój D jest w gipsie i mnie nie zawiezie.
 
Plastulinko nie dodalam, że ja u niego byłam zanim drugi raz poronilam. Zaszłam akurat w ciążę 7 miesięcy po urodzeniu Frania. Robił mi tez usg. Okazało się, że znowu bliźnięta tylko jeden sue nie rozwijał. On powiedział, że ciąża źle rokuje, bo są w jednym worku owodniowym. Wysyłał na kolejne usg, nic więcej nie zlecał. Ciąża obumarla. Gin która robiła mi usg powiedziała, że zarodki były w oddzielnych workach. Może można było cis zrobić. Wiedział, że poronilam pierwsza ciążę i ze w drugiej obumarl jeden bliźniak. Nie zrobił nic. Nie pasuje mi też za bardzo jego podejście do pacjentki. No ale może jak przyjmuje za kasę to inaczej postępuje.
 
reklama
Raptusku- Ty już na finiszu. Super!
Kruszka- A dlaczego Ci nie podpasowal Litmanowicz? Wiem że Wojtowicz pracuje w Komorowie ale ja już nie Mam urlopu a mieszkam akurat po drugiej stronie Warszawy. Do tego nie jestem super kierowca, jeżdżę tam gdzie muszę a mój D jest w gipsie i mnie nie zawiezie.
 
Do góry