reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej kochane potrzebuje waszej porady!

Wlasnie sie na wizycie u genetyka dowiedzialam ze mam mutacje MTHFR 677>T heterozygotyczny i MTHFR 1298A>C heterozygotyczny jest to trombofilia wrodzona.
Robilam homocysteine i wyszla mi ok.
Ci to oznacza? Czy mam jakies szanse na donoszenie ciazy?
Czy powinnam brac jakies leki ?
 
reklama
Julia ja jeszcze nie robiłam tego badania i chyba nie będ€ ponieważ dziewczyny tu piszą że te mutacje ma prawie każda z nas.Dziewczyny pisały żeby brać metylowane formy b 12 i b 6 oraz metylowany kwas foliowy.. Ja również biorę zwykły kwas 15 mg no i acard i clexan w ciąży.
 
Susana tak masz racje ze wiekszosc ma te mutacje, ale juz rzadziej sie zdarza ze ma sie 2 mutacje w jednym genie czy jak tam to poprawnie powinno byc...
W aptece znajde te metylowane formy witamin i kwasu?
Wlasnie mowil ze w ciazy acard clexan i kwas foliowy wyzszy...
Ale jak to w praktyce z donoszeniem?
 
Formy metylowane w aptekach internetowych są .Acard musisz łykać od zaraz 75 mg .1 × dziennie.A clexan od pozytyw testu albo od jajeczkowania? Dziewczyn dopytaj z tym bo ja też mam zamiar dopiero po miesbędęce zacząć brać ale wcześniej nie brałam tych leków w poprzednich ciążach poronionych .Dopiero teraz będę próbować.
 
A mowisz ze od owulacji brac juz leki? Ja jeszcze nie poronilam moje ciaze obumieraja przypuszczam ze przez to ze zakrzepy sie w lozysku tworzyly... no wlasnie tak sie zastanawialam czy czasem juz od dzis Acardu niemusze brac...bo kiedy czytalam ze juz ktos dozywotnio bierze przez to ten lek...

Musialabym sie wybrac do mojego gina z wynikami i jak on by to widzial...ja co prawda teraz niebede sie starala ale chce wiedziec o ewentualnym leczeniu
 
Julia, ja bylam na konsultacji u prof hematologii i powiedzial, ze badania w kierunku tych akurat mutacji to wyrzucone pieniadze. Twierdzi, ze masa kobiet to ma i nie ma to wplywu na ciaze. Clexane i tak musze brac. A Acard stale biore (poza miesiaczka).

Swoja droga czy ktoras z Was bierze Clexane od 10dc?
 
Przy trombofilii acard do końca życia niestety będziesz musiała brać.
Julia ja też nie poraniałam sama .Dwie ciąże mi obumarły i raz miałam wywoływaną a raz łyżeczkowanie.
Miałam robić badania na tą mutację ale wczoraj byłam u zupełnie innego lekarza niż mnie prowadzi i on mi powiedział , żeby nie robić bo i tak acard się na to stosuje a ja już go biorę 3 mies.
 
Jeżeli chodzi o clexan to spytaj lekarza czy brać od pozytywnego testu czy już przy staraniu.Nie wiem jak jest przy tych 2 mutacjach jak się ma.Ale widxę że masz dziecko .a wcześniej ok było?
 
Ostatnia edycja:
Arda to my w przyszłym miesiącu startujemy ze staraniami?r.Tak się tylko zastanawiam czy jutro sobie nie zrobić posiewu bo rok temu wyszła mi coli i brałam antybiotyki ale potem nie sprawdziłam czy jest dobrze.Może dla pewności sprawdzić? Jak myślicie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Susana - ja bym na wszelki wypadek zrobiła, moja Pani ginekolog uważa, że w ciąży warto mieć świeżą cytologię, posiew a jak Wam się uda to po co potem na początku ciąży robić, zawsze to dodatkowe badanie, niezbyt przyjemne...

A dziewczyny w ciąży z Warszawy (nie wiem czy to dotyczy też innych miast) jest teraz taki program, że będąc w ciąży, za darmo można zrobić badanie dotyczące konfliktu płytkowego. Z ulotki wynika, że można to zrobić w każdej diagnostyce i z tego co wiem wystarczy mieć ze sobą kartę ciąży. Link do strony: Strona główna . Ja jeszcze nie robiłam, ale mam w planach zrobić przy najbliższych badaniach, może któraś z Was tez się zdecyduje:)
 
Do góry