reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Cześć Kochane, jestem i ja na chwilę pod czujnym okiem kata-męża;-) heh , wiem jak to brzmi , ale jakbyście wiedziały jakie ja tu w domu szopki odstawiam jak sie w necie głupot w necie naczytam, to wcale mu sie nie dziwie..
po prostu boi sie o nas..

Zula Słonko , nic sie nie martw, ja konsultowałam u trzech bardzo dobrych lekarzy, i to 2mm, jest jak najbardziej ok, ważne tez jest jaka jest wielkość dzidka. Ja miałam 2mm przy 61 cm.
Dzisiaj odebrałam test pappa i tez jest ok;-);-)
trisomia 21 ryzyko 1:6686
trisomia 18 1:867
trisomia 13 1: 3834, wiec wynika chyba nie takie złe, ta 18 mogłaby być lepsza, ale juz nie bede na tym główkować.

także Meliska jak widzisz nie wszystkie prognozy jerzak sie sprawdzaja, masakra jak ona może az tak nas straszyc, to chyba taki jej
sposób żebyśmy jej słuchały..
Jak widac w moim przypadku, na razie na encortonie i glucophage jest wszystko ok.
u Ciebie tez bedzie, mocna trzymam kciuki.

Alokin ja mysle ze serduszkiem jak najbardziej ok, inaczej przecież lekarz coś by Ci powiedział.
U mnie było 165.
Aditko już lada chwila Piotrus bedzie na świecie , powodzenia :-)

Felicia a Ty ta metrforminę brałas przez cała ciąże ??
no właśnie tak jak piszesz, strasznie mnie zdziwiło że jerzak tak drastycznie zakazuje łaczenia glucko z encertonem, chociaz kilka lat temu sama przepisywała...:baffled:
 
reklama
Joanna pisałaś ze leków nie masz, ja mam niewykorzystaną recepte od jerzakowej ważna do 16 czerwca.
co prawda na glucko 850, ale zawsze mozesz sobie dzielić na pol.
 
misiejku - nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że encorton zaczęłam stopniowo odstawiać w drugim trymestrze, gdzieś tak do 20 tc odstawiłam całkowicie, a metformax gdzieś ok 24 tc, choć mogę coś pokręcić bo to dawno było, a karty ciąży nie mam.
dziewczyny mam do Was pytanie może trochę głupie, ale widzę, że większość z Was ma podobny do mojego zestaw suplementów i leków - jak je dawkujecie w ciągu dnia? Są jakieś przeciwskazania do brania którychś z nich jednocześnie? Ja biorę glucophage dwa razy dziennie - podczas śniadania i kolacji i nie łączę z niczym, oprócz tego mam kwas foliowy, B6, B12, selen, witD, omegi - omegi i wit D biorę do obiadu, resztę pomiędzy posiłkami z jakąś przegryzką, problem z tym, że przy tym glucophage mam taki jadłowstręt, że jedzenie dosłownie w siebie wmuszam, zjem na śniadanie dwa wafle ryżowe lub pół pomarańczy i jest to max, mam cały czas uczucie pełności w żołądku... Mam wrażenie, że jem więcej pastylek niż normalnego jedzenia...
 
Misiejku super wiesci:) Chetnie skorzystam z recepty choc mam nadz ze dostane leki teraz w lodzi ale to nie jest drogie wiec moge kupic i podzielic jak mowisz/ Na priwa podalam Ci adres, bede wdzieczna. Poprosze o numer konta to przesle Ci kaske na liscik.
Ten Twoj maz to mądry chlop jest, takie odciecie od tych info na zdrowie Ci wyjdzie, zwlaszcza teraz gdy jestes w ciazy, wszystko jest oki i nie ma co juz gdybac. Czasami tez bym chciala zeby moj mnie tak odcial bo ja tez jak mowi moj maz naczytam sie roznych rzeczy przez chwile a potem 2 dni chodze i placze:/ Tak to juz z nami jest niestety.
Zula az dziwne ze powiedziala Ci ze pozytywnym tescie masz odstawic, z kolei nie wiem po co dala Olence skoro ta ma insuline bez kelow podobna jak Misiejek na lekach???
Mysle ze ona musi to kazdemu dac czy potrzebne czy nie bo inne leki w sensie heparyna i acard daja tez inni lekarze wiec musi sie czyms wyrozniac; nie twierdze ze to nie pomaga ale Anieszka z tego forum tez brala i poronila a potem prof Jerzak stwierdzila ze moze jednak bedzie musiala brac ten encorton.
Ja mam lepsze i gorsze dni, we wtorek pomykam do Łodzi do Wilczynskiego -nadzieji nie robie wielkich ale juz mam kartke z pytaniami -moze mi odpowie to moze cos wiecej sie dowiem.
 
Misiejku - moja dzidzia miała 60,3mm. Powiedz po samym usg też Ci wyliczyli ryzyka tak po Pappa? Ja z nikim badań nie konsultowałam i wolę nic nie czytać bo na razie staram się nie stresować. Pewnie, że byłabym spokojniejsza gdyby wszystko było cudnie ale cóż...

Alokin - moim dzidźkom bije serduszko 159ud/min - tak jednemu jak drugiemu. Nie dajmy się zwariować:)
 
Dziękuje za wsparcie :*

Wczoraj byłam u mojego miejscowego lekarza, wszystko ok nie widzi żadnych nieprawidłowości. :)

Martwi mnie dziewczyny ten pecherzyk zoltkowy teraz ma 4.2 mm a według owulacji to dopiero 5 tydzień... Maksymalnie moze mieć 6mm... Ale tak sobie pomyślałam, ze moze skoro niedawno pojawił sie zarodeczek :) to on bedzie pochłaniał jakoś ten pokarm ? I to wszystko sie wyrówna?

Ehhh dylematy ... Ale tak bardzo sie boje :((((
 
Alokin to masz super wyniki po badaniu usg ;-), ja jestem chyba od Ciebie dużo "starsza" wiec zawsze wyniki wyjda gorsze.
Z testu pappa sa całkiem oddzielnne wyniki, bo tutaj wyliczaja statystykę, z tego co wyszło z krwi, po obydwu badaniach lekarz podsumowuje wyniki i podaje ryzyko łączne.

Meliska ja mysle że jak lekarz powiedział że jest ok, to nie ma sie czym przejmowac, wiem że łatwo mówić, bo "panikuje" identycznie,
ale bedzie dobrze zobaczysz ;-)
 
reklama
Misiejku maz pozwolil ale widze po postach ze spokojniejsza.
KURCZE niedawno pisalyscie o kreseczkach enya poloweczka adidka na koncowce
A wy juz prenatalki.
A resTa naszych kobitek walczy dalej byle szybko sie udalo bo juz sie nie moge doczekać.
Witam nowe dziewczyny
Pozdrawiam
 
Do góry