reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Cześć. Nie sądziłam,że znowu tu zawitam do tego wątku 😭 to już moje 3 poronienie (zatrzymane?). Pierwsze to było puste jajo, druga ciąża serduszko przestało bić między 7a 8 tyg. Wszystkie zakończone zabiegiem. Potem trzecia ciąża na lekach (acard, clexan,luteina) udało się urodzić zdrowa córkę. Teraz ciąża "niespodzianka" i też od początku praktycznie na tym samym zestawie leków plus dołożyła mi jeszcze duphaston. Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej (10+0). Okazało się że ciąża obumarła w ok 9+2.... Czy któraś też miała stratę mimo leków? Przyznam się,że już myślałam,że jak leki to wszystko będzie już dobrze...a tu na takim etapie tak się zrobiło 😭 ciągle zachodze w głowę co się stało...co było przyczyną... W czwartek mam zabieg, czy myślicie żeby badać material? Czy sobie wykonać lepiej jakieś badania? Jak tak to jakie? Ciągle gapie się na to USG....takie duże dzieciątko: rączki, nosek widać.... 😭😭😭 Jestem w totalnej rozsypce.... Pomocy....
 
Cześć. Nie sądziłam,że znowu tu zawitam do tego wątku 😭 to już moje 3 poronienie (zatrzymane?). Pierwsze to było puste jajo, druga ciąża serduszko przestało bić między 7a 8 tyg. Wszystkie zakończone zabiegiem. Potem trzecia ciąża na lekach (acard, clexan,luteina) udało się urodzić zdrowa córkę. Teraz ciąża "niespodzianka" i też od początku praktycznie na tym samym zestawie leków plus dołożyła mi jeszcze duphaston. Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej (10+0). Okazało się że ciąża obumarła w ok 9+2.... Czy któraś też miała stratę mimo leków? Przyznam się,że już myślałam,że jak leki to wszystko będzie już dobrze...a tu na takim etapie tak się zrobiło 😭 ciągle zachodze w głowę co się stało...co było przyczyną... W czwartek mam zabieg, czy myślicie żeby badać material? Czy sobie wykonać lepiej jakieś badania? Jak tak to jakie? Ciągle gapie się na to USG....takie duże dzieciątko: rączki, nosek widać.... 😭😭😭 Jestem w totalnej rozsypce.... Pomocy....
bardzo mi przykro😢nie wiem co napisać, bo nic nie naprawi sytuacji😢odpowiadając na Twoje pytanie to może warto zbadać? Zapytaj lekarza prowadzącego co o tym mysli znając Twoja historie. Przytulam Cię mocno❤️
 
Cześć. Nie sądziłam,że znowu tu zawitam do tego wątku 😭 to już moje 3 poronienie (zatrzymane?). Pierwsze to było puste jajo, druga ciąża serduszko przestało bić między 7a 8 tyg. Wszystkie zakończone zabiegiem. Potem trzecia ciąża na lekach (acard, clexan,luteina) udało się urodzić zdrowa córkę. Teraz ciąża "niespodzianka" i też od początku praktycznie na tym samym zestawie leków plus dołożyła mi jeszcze duphaston. Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej (10+0). Okazało się że ciąża obumarła w ok 9+2.... Czy któraś też miała stratę mimo leków? Przyznam się,że już myślałam,że jak leki to wszystko będzie już dobrze...a tu na takim etapie tak się zrobiło 😭 ciągle zachodze w głowę co się stało...co było przyczyną... W czwartek mam zabieg, czy myślicie żeby badać material? Czy sobie wykonać lepiej jakieś badania? Jak tak to jakie? Ciągle gapie się na to USG....takie duże dzieciątko: rączki, nosek widać.... 😭😭😭 Jestem w totalnej rozsypce.... Pomocy....
Bardzo mi przykro, że straciłaś maluszka. Niestety leki nie są gwarantem donoszenia ciąży. Strata niestety może się zadziac na każdym etapie.Na tym wątku kobiety doskonale to wiedza. Oczywiście, że warto zbadać maluszka, czy to nie wada genetyczna. No i warto regularnie badać plemniki, bo to, że było dobrze, nie musi oznaczać, że teraz jest. Wybacz, że nie pamiętam twojej historii.
Jeszcze raz najszczersze wyrazy wspolczucia
 
Hej dziewczyny… czy ktoras z Was ma jakas liste badan, ktore warto wykonac do 6 tygodni po poronieniu? Zastanawiam sie nad immunologiem, ale terminu w ciagu 6 tygodni nie dostane na pewno, a czytalam ze czesc badan powinno sie wykonac wlasnie w tym czasie.. jakby ktoras z Was cos miala, to bylabym wdzieczna za podzielenie sie.
Pozdrawiam…
 
Hej dziewczyny… czy ktoras z Was ma jakas liste badan, ktore warto wykonac do 6 tygodni po poronieniu? Zastanawiam sie nad immunologiem, ale terminu w ciagu 6 tygodni nie dostane na pewno, a czytalam ze czesc badan powinno sie wykonac wlasnie w tym czasie.. jakby ktoras z Was cos miala, to bylabym wdzieczna za podzielenie sie.
Pozdrawiam…
Tych 5 badań (moze byc w innym labie, ceny są różne)
Ewentualnie jeszcze ANA2 (ilościowo), przeciwciała przeciwlozyskowe i przeciwplemnikowe.
Co do profilu limfocytarnego (w tym komórek NK), to niektóre dziewczyny piszą, że immunolog kazał robić szybko bez względu na to czy cykl miesięczny wrócił, ale nie jestem pewna.
 
Tych 5 badań (moze byc w innym labie, ceny są różne)
Ewentualnie jeszcze ANA2 (ilościowo), przeciwciała przeciwlozyskowe i przeciwplemnikowe.
Co do profilu limfocytarnego (w tym komórek NK), to niektóre dziewczyny piszą, że immunolog kazał robić szybko bez względu na to czy cykl miesięczny wrócił, ale nie jestem pewna.
Dziekuje mam zrobiony zespol antyfosfolipidowy - wynik prawidlowy, trombofilie tez robilam, kariotypy mam, bialko c i s zeobione, tarczyca ok.. wlasnie chodzi mi o inne przeciwciala wlasnie te przeciwlozyskowe i inne rozne badania o ktorych tu mowicie
 
Hej dziewczyny… czy ktoras z Was ma jakas liste badan, ktore warto wykonac do 6 tygodni po poronieniu? Zastanawiam sie nad immunologiem, ale terminu w ciagu 6 tygodni nie dostane na pewno, a czytalam ze czesc badan powinno sie wykonac wlasnie w tym czasie.. jakby ktoras z Was cos miala, to bylabym wdzieczna za podzielenie sie.
Pozdrawiam…
Mozesz tez poczytać w poniższym linku nasze kierunki badan :)

 
Hej dziewczyny… czy ktoras z Was ma jakas liste badan, ktore warto wykonac do 6 tygodni po poronieniu? Zastanawiam sie nad immunologiem, ale terminu w ciagu 6 tygodni nie dostane na pewno, a czytalam ze czesc badan powinno sie wykonac wlasnie w tym czasie.. jakby ktoras z Was cos miala, to bylabym wdzieczna za podzielenie sie.
Pozdrawiam…
Profil immunofenotypowy? Ja to mam zamiar zrobić :)
 
reklama
Do góry