reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej 🙂 jestem po 4 poronieniach w tym dwa razy miałam zabieg łyżeczkowania. Zrobiłam wszystkie badania które wyszły bardzo dobrze więc przyczyna nieznana. Jedynie zostały mi do zrobienia badania immunologiczne jednak ze względu na pandemię (w marcu/kwietniu) nie było takiej możliwości. Lekarze powtarzali że takie rzeczy sie zdarzają ze trzeba próbować itp... dlatego też za każdym razem szłam do innego. I w końcu jeden z Nich powiedział że oczywiście można próbować ale szkoda i mojej psychiki i organizmu ponieważ każdy zabieg ma negatywny wpływ na późniejsze ciążę. I polecił mi dr. Przybycienia (było to w styczniu).. zadzwoniłam do Centrum macierzyństwo w Krakowie i zapisałam sie na listę oczekujących z przewidywanym terminem na czerwiec. Jednak byłam uparta z co dwa tyg dzwoniłam z zapytaniem czy jakiś termin sie nie zwolnił i udało się dostać w kwietniu. Dr przybycien przeanalizował moje wyniki badań i nic w nich nie znalazł, zlecił badania immunologiczne, których nie byłam w stanie zrobić przez pandemię. Tydzień.po wizycie zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie kreski... Strasznie się bałam. dr. Przybycien przyjął mnie z dnia na dzień i zapisał mi Accofil w zastrzykach bo tylko to nam zostało. Oczywiście luteinę dopochwowo i duphaston. Wizyty miałam co 2 tyg i się udało dzisiaj jestem juz w 27 tyg ciąży. Córeczka nie daję mi spać bo tak kopię. Dziewczyny nie poddawaj się Anioły jednak są wśród nas 🙂 moim Aniołem takim dodatkowym jest dr. Jerzy ❤️
 
reklama
@mała79 zastanowiła bym się nad pilna wizyta u jakiegoś dobrego hematologa betę jak na 31 dc masz zajebsicie wysoka i progesteron też obstawiam że ciąża jest mnoga raczej zwiększyła bym heparyny bo twój wynik 0,19 to jakby 190 po mojemu a jak na 33 dc to moim zdaniem wysoko.
Z badań jak masz aktywny zespół ASP zrobiła bym Białko c i s już na tym etapie nie wiem czy obiłaś motgilogie jakie masz płytki krwi?
 
@mała79 zastanowiła bym się nad pilna wizyta u jakiegoś dobrego hematologa betę jak na 31 dc masz zajebsicie wysoka i progesteron też obstawiam że ciąża jest mnoga raczej zwiększyła bym heparyny bo twój wynik 0,19 to jakby 190 po mojemu a jak na 33 dc to moim zdaniem wysoko.
Z badań jak masz aktywny zespół ASP zrobiła bym Białko c i s już na tym etapie nie wiem czy obiłaś motgilogie jakie masz płytki krwi?
Kochana ty o d-dmierach piszesz 190? Norma jest do 500 dla "ludzi "bez ciąży także jak na ten etap ciąży to moim zdaniem super. U małej to taka " cudna wpadka" to tak na prawdę nie wiadomo czy kiedy była owu ! Jeśli chodzi o białko c i s to na pewno nie zaszkodzi malina bada również zespół żeby zobaczyć jak szybuje w ciąży. Jeśli chodzi o heparynę jak już się bierze 0,6 to nie wiem czy zmniejszać bez konsultacji przy aps. Mnie na 0,4 i mniejszych dawkach ciąża obumierała. Ale to taka luźna rozmowa ❤️i wywód z mojej strony.

Hej 🙂 jestem po 4 poronieniach w tym dwa razy miałam zabieg łyżeczkowania. Zrobiłam wszystkie badania które wyszły bardzo dobrze więc przyczyna nieznana. Jedynie zostały mi do zrobienia badania immunologiczne jednak ze względu na pandemię (w marcu/kwietniu) nie było takiej możliwości. Lekarze powtarzali że takie rzeczy sie zdarzają ze trzeba próbować itp... dlatego też za każdym razem szłam do innego. I w końcu jeden z Nich powiedział że oczywiście można próbować ale szkoda i mojej psychiki i organizmu ponieważ każdy zabieg ma negatywny wpływ na późniejsze ciążę. I polecił mi dr. Przybycienia (było to w styczniu).. zadzwoniłam do Centrum macierzyństwo w Krakowie i zapisałam sie na listę oczekujących z przewidywanym terminem na czerwiec. Jednak byłam uparta z co dwa tyg dzwoniłam z zapytaniem czy jakiś termin sie nie zwolnił i udało się dostać w kwietniu. Dr przybycien przeanalizował moje wyniki badań i nic w nich nie znalazł, zlecił badania immunologiczne, których nie byłam w stanie zrobić przez pandemię. Tydzień.po wizycie zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie kreski... Strasznie się bałam. dr. Przybycien przyjął mnie z dnia na dzień i zapisał mi Accofil w zastrzykach bo tylko to nam zostało. Oczywiście luteinę dopochwowo i duphaston. Wizyty miałam co 2 tyg i się udało dzisiaj jestem juz w 27 tyg ciąży. Córeczka nie daję mi spać bo tak kopię. Dziewczyny nie poddawaj się Anioły jednak są wśród nas 🙂 moim Aniołem takim dodatkowym jest dr. Jerzy ❤️
Super ❤️❤️❤️byle do rozwiązania . Zawsze trzeba wierzyć

@czarna_mala wy coś działacie? Za wWas szczególnie trzymam kciuki

@ovli22 jak u ciebie ? Jesteś bardzo dzielna. Czy ty miałaś monit owu bo tak myśle jak te twoje jajka? Może by się przydał taki z przytupem tzn stymulacja pregnyl itd. Jak nasienie męża?
 
reklama
@Porzeczka1234 Owu była na pewno hihi :) ale zakładając nawet bardzo wczesna owu to beta jest piękna i bardzo wysoka, skoro jest jakby początek cyklu wiadomy.
Oczywiście że norma u zdrowych ludzi jest do 500 tak sama jak norma w ciąży u kobiet jest do 2000 ale moim zdaniem na początku ciąży jest mieć lepiej niżej. Ja w udanej ciąży w tych dniach d dimery miałam 15 więc 190 moim zdaniem dużo. Nie wypowiadam się jako wybitny specjalista ale zwróciła hym jednak uwage czy za chwile nie wyskoczą w kosmos. Do tego zbadała bym czynniki ASP. Czyli aptt fibrynogen.
 
Do góry