reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Już nawet przeszukuje internet i szukam podpowiedzi jak przyspieszyć poronienie[/QUOTE. Moze sie wszystko samo oczyści i nie trzeba bedzie zabiegu to tez jest istotne i napewno mniej stresujące musisz byc cierpliwa ja wiem ale wyjdziesz ze szpitala odpoczniesz zrobisz badania i wszystko bedzie ok jestes taka młoda urodzisz dzidzusia ja mam 40 lat i tez walczę ale nie mam zbyt wiele czasu przytulam Cie mocno i trzymam ✊
 
reklama
@Edison - nie ma sprawy, jestesmy tu by sobie pomagać :) Pamietaj prosze by hormony badac w odpowiednim dniu cyklu. Najlepiej 3 dc. Wtedy zbadaj moze wlasnie progesteron, estradiol, LH, FSH, prolaktyne, estrogen. Tu poczytaj wiecej o hormonach, co za co odpowiada: Link do: Hormony żeńskie - estrogeny, progesteron, prolaktyna... Co warto o nich wiedzieć?

A badalas kiedys homocysteine? Jesli nie, to na pewno warto wziac rowniez to badanie pod uwage + mutacje o których wczesniej wspomniałam: PAI, MTHFR itp.

@Porzeczka1234 - mi kawa mimo, ze bez cukru (ale z mlekiem latte) mocno podnosi cukier... nawet przy takim popijaniu. Ja mierze po 1h od posiłku. Marshia tez tak mierzy. I w sumie chyba wiekszosc. Dlaczego u Ciebie zalecenie by mierzyć po 2h? Mialas wtedy wlasnie podwyższony cukier w krzywej czy Why?
 
Dziewczynki boli mnie z lewej strony z jakby z tylu nerka ni jajnik sama nie wiem czy moze tak byc na owolucje?

Jajniki czasem kłują/bola na owulacje. Czy może ból promieniować az na nerkę - tego nie wiem. Nigdy tak chyba nie miałam. Każda przechodzi owu i miesiaczki inaczej. Działaj jesli czujesz sie na owu :)
 
U nas z pewnością podobnie jak u wielu z Was :-) życie, praca, dom....nuuuda :-) :p

Dziewczyny rosną zdrowe, Blanka 17 listopada skończy rok i 6 m-cy, biega jak szalona, dużo mówi i broi, nie wiem za kim, bo na pewno nie za mną :-)

Mam troszkę problemów z tarczycą, która mi znowu szwankuje (TSH 0,005), a wizytę u najlepszego u nas w regionie endokrynologa mam na 2 grudzień 2019r!!!! Mój aktualny endo sugeruje jak najszybciej operację, żeby pozbyć się nadczynności a leczyć tylko niedoczynność. Ale sama nie wiem co dalej.

Czasami rozmawiamy z mężem o kolejnym dziecku, w sumie to już od dawna, ale oboje boimy się bać znowu :p :p Wiecie o co chodzi....no i to tak w skrócie tyle :-)
takkk nuuuuda :) to jak już tak się nudzisz to napisz do mnie bo z niecierpliwością czekam :*

Umkło mi,że @iveo urodziła???
@Gabiś fajnie,że napisałaś :) Dużo zdrówka dla Was;* I niezmiennie twierdzę,że Blanka, to cudne imię;)

@burczuś - ahhh Ty nasz szpiegu :D Ciągle mnie zaskakujesz :D Rano patrzyłam też na ten wątek i nie wyłapałam tam @iveo :D Albo nie była jeszcze dopisana ;p

@Oczekująca123 - kciuki;)
ach te baby :D

Cześć Dziewczyny!

9 września w 20tc straciłam mojego synka. Porobiłam dużo badań i z żadnych nic złego nie wyszło.

Lekarz od grudnia daje nam zielone światło na starania. Niepokoi mnie jednak fakt, że teraz mam tak, ze dokładnie na 7 dni przed okresem dostaje brązowych plamień + pobolewa mnie okresowo brzuch.

Zrobiłam sobie w tym miesiącu progesteron 6 dnia po owu (celowałam w 7, ale coś mi się w tych moich obserwacjach pomieszało [emoji6]) i wyszedł 18.95 ng/ml przy normie laboratoryjnej fazy lutealnej 1.83 - 23.9 ng/ml.

Miała któraś z Was może taki objaw? Wiecie co to może być? Przed ciążą brałam duphaston bo miałam niski progesteron, ale teraz wygląda ok...

Jak myślicie?
odpisałam Ci na poprzednim wątku w sprawie niewydolności szyjki :)

Dziewczynki boli mnie z lewej strony z jakby z tylu nerka ni jajnik sama nie wiem czy moze tak byc na owolucje?
zdecydowanie tak może być, a dostałaś od P jakieś leki?
 
Kochana 2 h po obiedzie dziękuję za informację o kawce bo dziś właśnie zjadłam popijam kawę mierzę cukier a tam 153 także też trochę w panice ale pewnie kawa mi pomogła . W ogóle po jedzeniu nic nie pić?

Oj dobrze , że was mam !
Nasze kariotypy ok. ;)
Dostalam zaswiadczenie od genetyka, zeby miec heparyne na refundacje. (Tzn juz mam ale gdyby kiedys byl problem)
No i pani kazala moom rodzicom o rodzenstwu przyjsc sie zbadac w ramach NFZ . Jestem w szoku. Na podstawie moich wynikow maja od internisty miec skierowanie do genetyka i ona im zbada tronbofilie. [emoji33]
Mowila, ze mthfr nie ma znaczenia przy trombofili, ale ja mam V leiden wiec u mnie 100%trombofilia. Nawet jakies artykuly ki wydrukowala gdzie pisze, ze mthfr nie ma znaczenia w poronieniach i innych niepowodzeniach polozniczyc i nawet nie ma badan, ktore mowia ze ten wariant mitacji wpływa na wady cewy nerwowej. W kazdym razie powiedziala, ze ona poleca witaminy metylowane i badanie homocysteiny co 6 miesiecy.

@Porzeczka1234 i inne dziewczyny odnosnie mierzenia cukru to wiem, ze w ciazy moerzy sie po 1h, czasem po 2h. Ale wlasnie ta pierwsza godzina jest istotna. Z kolei u cykrzykow nie w ciazy mierzy sie co 2h.
Miedzy posilkami wolno pic tylko wode i herbaty , ale nie owocowe !
Kawe czarna tez chyba mozna ale nie jestem pewna. Wszystko inne moze podnosic cukier, a tymbardziej kawa z mlekiem.
A @Porzeczka1234 jakie masz cukry? Jak tata sobie radzi? Jak jego wyniki?
Ty bierzesz juz 3tabletki czy nadal dwie ?
 
@Oczekujaca123 super ze kariotyp prawidłowy :) ja pamiętam w jakich nerwach i stresie otwierałam wyniki kariotypow. Siedzieliśmy pod altanka robiliśmy dusznoki, prawie był nasz urlop i następnego dnia mieliśmy jechać na wakacje. Patrzyłam czy są wyniki badań na tą bakterie. Patrzę a tu wyniki kariotypow. Swój otwarłam i nie mogłam się doszukać czy prawidłowy. Tylko 46xx więc kojarzyło mi się okej. Kariotyp męża otwierałam z telefonu uwierz mi siedząc w toalecie, bo takie miałam nerwy straszne. Na szczęście też było okej :)
 
reklama
@Oczekujaca123 super ze kariotyp prawidłowy :) ja pamiętam w jakich nerwach i stresie otwierałam wyniki kariotypow. Siedzieliśmy pod altanka robiliśmy dusznoki, prawie był nasz urlop i następnego dnia mieliśmy jechać na wakacje. Patrzyłam czy są wyniki badań na tą bakterie. Patrzę a tu wyniki kariotypow. Swój otwarłam i nie mogłam się doszukać czy prawidłowy. Tylko 46xx więc kojarzyło mi się okej. Kariotyp męża otwierałam z telefonu uwierz mi siedząc w toalecie, bo takie miałam nerwy straszne. Na szczęście też było okej :)
U mnie genetyk mi przedstawiala... no wiec weszlam i ona mowi, ze co ja taka blada... a ja no "bo wie pani ja w ciazy jestem a dzis te kariotypy odbieram..." to mi od razu otwarla teczke moja i meza i mowi jest ok ;)
Wiwc odetchnęlam.z ulga i dopiero dalej gadalysmy.
Pytala jak mi idzie robienie zastrzykow ogladala moj brzuch , doradzala jak robic no i kat prosty jest ok. W odleglosci 5cm od pępka. Tluszcz nie przeszkadza ;p
 
Do góry