reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Nasze kariotypy ok. ;)
Dostalam zaswiadczenie od genetyka, zeby miec heparyne na refundacje. (Tzn juz mam ale gdyby kiedys byl problem)
No i pani kazala moom rodzicom o rodzenstwu przyjsc sie zbadac w ramach NFZ . Jestem w szoku. Na podstawie moich wynikow maja od internisty miec skierowanie do genetyka i ona im zbada tronbofilie. [emoji33]
Mowila, ze mthfr nie ma znaczenia przy trombofili, ale ja mam V leiden wiec u mnie 100%trombofilia. Nawet jakies artykuly ki wydrukowala gdzie pisze, ze mthfr nie ma znaczenia w poronieniach i innych niepowodzeniach polozniczyc i nawet nie ma badan, ktore mowia ze ten wariant mitacji wpływa na wady cewy nerwowej. W kazdym razie powiedziala, ze ona poleca witaminy metylowane i badanie homocysteiny co 6 miesiecy.

@Porzeczka1234 i inne dziewczyny odnosnie mierzenia cukru to wiem, ze w ciazy moerzy sie po 1h, czasem po 2h. Ale wlasnie ta pierwsza godzina jest istotna. Z kolei u cykrzykow nie w ciazy mierzy sie co 2h.
Miedzy posilkami wolno pic tylko wode i herbaty , ale nie owocowe !
Kawe czarna tez chyba mozna ale nie jestem pewna. Wszystko inne moze podnosic cukier, a tymbardziej kawa z mlekiem.
A @Porzeczka1234 jakie masz cukry? Jak tata sobie radzi? Jak jego wyniki?
Ty bierzesz juz 3tabletki czy nadal dwie ?
Gratulacje kariotypów. @Marthi Właśnie mi Endo mówiła że ja nie w ciąży to po 2 godzinach w ciąży po 1 h jakbym była kiedyś. Dziś wlaśnie popijalismy kawe i zmierzylam sobie i ojcu cukier on 152 a ja 153 lekko sie przestraszyłem ale my pijemy właśnie z dużą ilością mleka może to to . Po obiedzie i kolacji u ojca cukier 120-150 jeszcze się waha ale na czczo ok 150 jeszcze więc zobaczymy co lekarz na to powie. Biorę 2 tabletki jakos do 3 nie mogę się przekonać trochę się boję czy sobie nie zaszkodzę. Moj cukier po obiedzie 101 ja raczej cukry umiem opanować dieta sporo o tym co jeść poczytałam i tu mi @Oczekujaca123 bardzo pomagasz za co dziękuję!
 
Gratulacje kariotypów. @Marthi Właśnie mi Endo mówiła że ja nie w ciąży to po 2 godzinach w ciąży po 1 h jakbym była kiedyś. Dziś wlaśnie popijalismy kawe i zmierzylam sobie i ojcu cukier on 152 a ja 153 lekko sie przestraszyłem ale my pijemy właśnie z dużą ilością mleka może to to . Po obiedzie i kolacji u ojca cukier 120-150 jeszcze się waha ale na czczo ok 150 jeszcze więc zobaczymy co lekarz na to powie. Biorę 2 tabletki jakos do 3 nie mogę się przekonać trochę się boję czy sobie nie zaszkodzę. Moj cukier po obiedzie 101 ja raczej cukry umiem opanować dieta sporo o tym co jeść poczytałam i tu mi @Oczekujaca123 bardzo pomagasz za co dziękuję!
W koncu ja sie moge na cos przydac , bo do tej pory to ja z Waszej pomocy korzystalam ;)
Ja tez po posilkach cukry ok i to mnie cieszy , bo wiem, ze chociaz z tej strony panuje nad czyms. ;* jakby co to pytaj
 
@Oczekujaca123 gratuluję wyników kariotypu :) a ten VLeiden to teraz wykryty? bo wczesniej nie kojarzę, żebyś o tym pisała. Z Frankiem miałaś heparynę? Bo jeśli nie, to wszystko jasne.
@Porzeczka1234 tak jak @Marthi napisala, ja badam po 1 godzinie. No ale to ciążowo. U mnie popijanie kawy nie zmienia wyniku (latte) o ile zaczynam pic w trakcie śniadania. Bo gdybym wypiła po pół godzinie to już cukier rośnie. A picie wody nie zmienia wyniku w ogóle.
Nowe dziewczyny - witajcie.

U nas 757 gram, 3 dni młodsza niż wynika z OM. Okrecona luźno 1 raz pępowiną :/, podobno na tym etapie jeszcze 5 razy może się zakręcić i wykręcić. Ale zbadał przepływy w pępowinie i są prawidłowe. Zdziwiłam się jak zaczął sprawdzać czy łożysko nie wzrasta. @maa821 jak jeszxze jesteś z nami - ktoś Ci to badał wczesniej? W ogole sprawdzali Wam to Wasi ginowie? Mi pierwszy raz i Powiedział, ze na tym etapie już będziemy to kontrolować. Jak „coś” to szpital, bo może spowodować odklejenie się łożyska. Ale na teraz wszystko ok - to ja oczywiście wydębilam info ma zapas co będzie jak już będzie wrastać.
 
@Oczekujaca123 gratuluję wyników kariotypu :) a ten VLeiden to teraz wykryty? bo wczesniej nie kojarzę, żebyś o tym pisała. Z Frankiem miałaś heparynę? Bo jeśli nie, to wszystko jasne.
@Porzeczka1234 tak jak @Marthi napisala, ja badam po 1 godzinie. No ale to ciążowo. U mnie popijanie kawy nie zmienia wyniku (latte) o ile zaczynam pic w trakcie śniadania. Bo gdybym wypiła po pół godzinie to już cukier rośnie. A picie wody nie zmienia wyniku w ogóle.
Nowe dziewczyny - witajcie.

U nas 757 gram, 3 dni młodsza niż wynika z OM. Okrecona luźno 1 raz pępowiną :/, podobno na tym etapie jeszcze 5 razy może się zakręcić i wykręcić. Ale zbadał przepływy w pępowinie i są prawidłowe. Zdziwiłam się jak zaczął sprawdzać czy łożysko nie wzrasta. @maa821 jak jeszxze jesteś z nami - ktoś Ci to badał wczesniej? W ogole sprawdzali Wam to Wasi ginowie? Mi pierwszy raz i Powiedział, ze na tym etapie już będziemy to kontrolować. Jak „coś” to szpital, bo może spowodować odklejenie się łożyska. Ale na teraz wszystko ok - to ja oczywiście wydębilam info ma zapas co będzie jak już będzie wrastać.
V leiden wykryty po stracie Franka, sama badalam, wiem od lipca heparyne biore od poczatku tek ciazy
Co jest jasne, bo nie rozumiem?
Franek zyl w czasie jak zaczal sie porod, wiec mie bylo mowy o jakim zatorze, zakrzepie, zaczęłam rodzic , zmarl w trakcie.
 
@Oczekujaca123 gratuluję wyników kariotypu :) a ten VLeiden to teraz wykryty? bo wczesniej nie kojarzę, żebyś o tym pisała. Z Frankiem miałaś heparynę? Bo jeśli nie, to wszystko jasne.
@Porzeczka1234 tak jak @Marthi napisala, ja badam po 1 godzinie. No ale to ciążowo. U mnie popijanie kawy nie zmienia wyniku (latte) o ile zaczynam pic w trakcie śniadania. Bo gdybym wypiła po pół godzinie to już cukier rośnie. A picie wody nie zmienia wyniku w ogóle.
Nowe dziewczyny - witajcie.

U nas 757 gram, 3 dni młodsza niż wynika z OM. Okrecona luźno 1 raz pępowiną :/, podobno na tym etapie jeszcze 5 razy może się zakręcić i wykręcić. Ale zbadał przepływy w pępowinie i są prawidłowe. Zdziwiłam się jak zaczął sprawdzać czy łożysko nie wzrasta. @maa821 jak jeszxze jesteś z nami - ktoś Ci to badał wczesniej? W ogole sprawdzali Wam to Wasi ginowie? Mi pierwszy raz i Powiedział, ze na tym etapie już będziemy to kontrolować. Jak „coś” to szpital, bo może spowodować odklejenie się łożyska. Ale na teraz wszystko ok - to ja oczywiście wydębilam info ma zapas co będzie jak już będzie wrastać.
My zjedliśmy sobie 2 śniadanie i po 30 min przystąpiliśmy do kawy haha. Myślę ,że dla tego cukier wysoki bo bawet ojciec dzis po posilkach nie przekracza 130 !
Mnie to wrastanie Malina sprawdzał i wiem że mojej koleżance co do niego chodziła też wiesz może to standard tylko lekarze o tym nie informują żeby pacjentki nie dochodziły od zmysłów. Co do pępowiny mhhh ja nie chciałam takich info. bo i tak zmartwień miałam.od cholery bo coś ciągle wymyślałam albo moja głowa myślała.

Ciekawostka moja siostra jest po takim wrośnięty łożysku bo moja mama" siedziała na piecu kaflowym" później ja się urodziłam to przykład że nie usuwają zawsze macicy.

Gratuluję twoja dziewczynka to już nie taka kruszka.
 
reklama
@Porzeczka1234 mi w ogole nabiał w postaci niesfermentowanej wywala cukier w kosmos. 2 kanapki żytniego z chudym białym serem i pomidorem i cukier po godzinie 150! Ewentualnie jak dodam awokado to jest w normie. Ale sobie już darowałam ten ser.
@Oczekujaca123 to przepraszam, jeśli Franek żył to faktycznie nie VLeiden. Kciuki za te 2 bąble teraz. Jaką masz dawkę?
 
Do góry