reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Aguu..la witaj doskonale cie rozumiem ja starciulam coreczke w 15 tyg tez serduszko przestalo nagle bic, pol roku pozniej synka w 12 tyg, wiem jak to jest rozumiem cie czekasz na pierwsze kopniaki a tu nic dowiadujesz sie wiesci ktore niszcza twoj swiat. Ale wiesz dziewczyny tutaj super doradzaja i te badania sa potrzebna. Mimo wszystko zrobilabym te immunologiczne, u mnie w pierwszej stracie wyszly bakterie w pochwie ale to bylo tylko tlo tego wszystkiego. Poczytaj na spokojnie zrob badania . Musisz przejsc cala zalobe to nie latwe ja dopiero zaczelam zyc i mowic o tym co mnie spotkalo. Poszukaj dobrego lekarza dziewczyny pisz tu dwa nazwiska Przybycien- krakow i Malinowski Warszawa. Reszta to nie dla nas:) Ja jade za tydzien do Przybycienia wiem zdam relacje zobaczysz co i jak .Pozdrawiamn:)
Nie wierzylabym ze to przypadki .Ja uwierzylam za pierwszym razem poizniej zalowalam . Ale jestes w dobrym miejscu :)
 
reklama
@Aguu..la bardzo mi przykro :( ja straciłam w 9 tyg i 16 tyg :(

Myślę że przyczyna może byc punkcja a nie musi bo masz za soba 3 straty a przy takiej liczbie trudno jest mowic o przypadku. Zrobiłabym badania. Im szybciej zrobisz badania immuno tym lepiej. Czasami jest tak że przeciwciala rosną tylko w ciąży, wiec masz szanse je jeszcze wykryc.
Ja mam zespol antyfosfolipidowy przy tym zespole można tracić dziecko w kazdym nomomenc ciąży najczęściej wlasnie zasypia...
 
Ja miałam i biopsje kosmowki i amniipunkcje i po amniipunkcji odeszły wody których i tak prawie wcale nie miałam....Więc jest to ryzykowne na pewno ....

@Aguu witaj bardzo mi przykro z powodu Twojej straty .... Kochana odpocznij po tym wszystkim bo czas trochę pomaga .... zrób diagnostykę do końca i wracaj do gry ... trzymam kciuki i życzę powodzenia ....

@magda1208 kochana czy Ciebie też czasem kluje jeszcze jajnik? Bo od wczoraj mi daje znać właśnie takim ukluciem jajnik i mnie to przeraża .... dodatkowo chyba mi się zaczyna więzadła rozciągać bo w nocy mnie bolały Pachwiny i mnie tak mega ciągle jakby od jajnika do Pachwiny.... czy to normalne ? Bo zaczynam Panikowac...

@matylda kochanie odezwij się jak u was ? Jak Marcelinka? Jak Ty się czujesz? Pozdrawiam
 
@Aguu..la witaj doskonale cie rozumiem ja starciulam coreczke w 15 tyg tez serduszko przestalo nagle bic, pol roku pozniej synka w 12 tyg, wiem jak to jest rozumiem cie czekasz na pierwsze kopniaki a tu nic dowiadujesz sie wiesci ktore niszcza twoj swiat. Ale wiesz dziewczyny tutaj super doradzaja i te badania sa potrzebna. Mimo wszystko zrobilabym te immunologiczne, u mnie w pierwszej stracie wyszly bakterie w pochwie ale to bylo tylko tlo tego wszystkiego. Poczytaj na spokojnie zrob badania . Musisz przejsc cala zalobe to nie latwe ja dopiero zaczelam zyc i mowic o tym co mnie spotkalo. Poszukaj dobrego lekarza dziewczyny pisz tu dwa nazwiska Przybycien- krakow i Malinowski Warszawa. Reszta to nie dla nas:) Ja jade za tydzien do Przybycienia wiem zdam relacje zobaczysz co i jak .Pozdrawiamn:)
Nie wierzylabym ze to przypadki .Ja uwierzylam za pierwszym razem poizniej zalowalam . Ale jestes w dobrym miejscu :)

Basiu kochana imunologiczne mam porobione w maju.
Rózyczke przechodziłam.... W ciazy... Mam przeciwciala.
Tokso robiłam po 2 stacie. Oba miana miałam pozytywne. Mialam antybiotyk. Teraz oba miana mam ujemne. Wiem czego unikac.
Cyto oba miana dodatnie. Awidność wysoka... I tu mnie to zastanawia bo.. Juz mialam w 2008roku oba miana pozytywne. A teraz po latach znowu...
Na wirusowe zapalenie mam przeciwciała.
Konfliktu niemamy.
Boleriozy nigdy nie robiłam... Powinnam?
Co jeszcze robiłyście?
 
@Aguu..la bardzo mi przykro :( ja straciłam w 9 tyg i 16 tyg :(

Myślę że przyczyna może byc punkcja a nie musi bo masz za soba 3 straty a przy takiej liczbie trudno jest mowic o przypadku. Zrobiłabym badania. Im szybciej zrobisz badania immuno tym lepiej. Czasami jest tak że przeciwciala rosną tylko w ciąży, wiec masz szanse je jeszcze wykryc.
Ja mam zespol antyfosfolipidowy przy tym zespole można tracić dziecko w kazdym nomomenc ciąży najczęściej wlasnie zasypia...

Czym objawia się u Ciebie zespoł antyfosfilipidowy? Jakies problemy z krzepliwościa? Czy poprostu po stratach robiłas sama od siebie badanie krwi?
Acard brałam w ciazy z synem. Teraz lekarz powiedzial ze niema potrzeby...
 
Ja miałam i biopsje kosmowki i amniipunkcje i po amniipunkcji odeszły wody których i tak prawie wcale nie miałam....Więc jest to ryzykowne na pewno ....

@Aguu witaj bardzo mi przykro z powodu Twojej straty .... Kochana odpocznij po tym wszystkim bo czas trochę pomaga .... zrób diagnostykę do końca i wracaj do gry ... trzymam kciuki i życzę powodzenia ....

@magda1208 kochana czy Ciebie też czasem kluje jeszcze jajnik? Bo od wczoraj mi daje znać właśnie takim ukluciem jajnik i mnie to przeraża .... dodatkowo chyba mi się zaczyna więzadła rozciągać bo w nocy mnie bolały Pachwiny i mnie tak mega ciągle jakby od jajnika do Pachwiny.... czy to normalne ? Bo zaczynam Panikowac...

@matylda kochanie odezwij się jak u was ? Jak Marcelinka? Jak Ty się czujesz? Pozdrawiam

Mnie nic się po amnio nie dzialo. Nic z wodami. Zadnych plamień. Szyja długa, twarda.. Wody po tyg na usg ok. Tylko brak tętna...
 
@Aguu..la u mnie wyszla trombofilia i mam zlecony acarad biore caly czas a po pozytywnym tescie clexane ale 0,6 no steryd jeszcze dojdzie jesli sie znowu zdecyduje.Robilas mutacje?????
 
@smerfik88 te bole sa normalne i powoli moga stac sie codziennoscia. Zblizasz sie tez do konca 1 trymestru i brzuszek zaczyna sie podnosic. Nastepuje "przemeblowanie" w brzuchu, narzady sie przemieszczaja by zrobic miejsce maluszkowi. To sie czuje. W razie gdyby cos cie niepokoilo to pamietaj, ze do lekarza zawsze mozesz wskoczyc.

Mi wczoraj moja gina powiedziala, ze gdyby tylko cos to od razu mam sie zjawiac. Chyba znow zapowiada sie ciaza z atrakcjami [emoji32] jesli tylko maluszek to przetrwa, to ja przetrwam atrakcje... chyba. Fajna mam ginke, nie straszy mnie w ciazy i zawsze moge na nia liczyc. Mialam szczescie, ze na nia trafilam

@Aguu..la problemy z krzepliwoscia moga ci wyjsc w badaniach i objawiaja sie w ciazy tym, ze krew gestnieje, tworza sie skrzepy, odcinaja doplyw tlenu i jedzenia do dzieciaczka i ono umiera. U mnie sa objawy fizyczne. Doslownie czarnieja mi zyly i kosmicznie bola. A klasyczne badania zakrzepowe mam w normie z wyjatkiem przeciwcial przeciw fosfatydyloserynie. Zauwazam tez, ze z ciazy na ciaze moje dolegliwosci sie nasilaja. U mnie maluszek bez heparyny nie przezyje. A w tej ciazy to nawet zastanawiam sie, czy nie bedziemy zwiekszac dawki 0,6 na 0,8 bo widze, ze ddimery szaleja. Ostatnio mi tak szybko nie rosly.
 
@Aguu..la witaj. Strasznie mi przykro z powodu tak wysokiej straty :(. Na Twoim miejscu zrobiłabym w 1 kolejności mutacje (jestem weteranką strat na wczesnym etapie, miałam 2 biochem, 2 puste jaja i wg Pasnika powodem m.in moze być PAI1. Na 90% było to powodem straty gdzie był już zarodek, ale obumarł. Serduszka nie widziałam, nie wiem czy było). Problem zakrzepowy może zreszta doprowadzić do straty na każdym etapue. Potem resztę też.
Napisałaś, ze masz zrobione badania immunologiczne. Jakie?
Czy chociaż 1 lekarz zasugerował, ze amnio mogła się do tego przyczynić?
 
reklama
@Aguu..la jak miałam lat 20 to zaczslam brac tabletki antykoncepcyjne po nich pewnego dnia dostałam migreny i miałam niedowlad prawej strony nie potrafiłam też mówić. Taki stan na szczęście nie trwal dlugo lekarze zdiagnozowali to jako zator. To pierwszy objaw lekceważony przez wielu ginekologów. Odstawiałam tabletki i bylo ok.
Przed okresem baaardzo czesto plamilam skrzepami krwi.
Często leciala mi krew z nosa w ostatniej straconej ciąży nie bylo dnia kiedy przynajmniej dwa razy nie leciała mi krew. Nie wiem czy to objaw czy to normalne.
Po badaniu hispatu w pepowinie wykryli liczne skrzepy krwi.
Po glebszej analizie wyszły przeciwciała b2glikoproteinie.
 
Do góry