reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Destino no mam nadzieję że to dzidziolek sobie domek tworzy .... brzuch nie boli tylko takie kłucie i tak trochę przeszywajacy ciągnięcia czuje ... i to z jednej strony jajnika... miałam tak chyba w 9 tc teraz ni się przypomniało więc pewnie kolejny etap rozrostowy
 
reklama
cze jestem po kwietniowym transferze i pustym jajo robiłam badania immunologiczne i złe wyszły cytokiny i musze jechać do lekarza Paśnika tylko w warszawie brak terminów w łodzi remont jak ktoś bedzie miał do oddania wizyte u doktora to niech mi da znać miłego wekkendu dla Was
 
Dziewczyny u mnie z kolei żadnych objawów z żyłami nigdy a po szczegłówych badaniach 4 problemy zakrzepowe p/ciała antykardiolipinowe i p/betaglikoproteinie i 2 mutacje PAI i vr2.
Dlatego warto się diagnozować i to na bieżąco Bo mi zaraz po 1 poronieniu nie wyszły a rok później już tak
@Zzzzzz jeśli miałaś któreś z tych p/cial to warto w ciąży powtórzyć.
@Destino ja też mam takiego lekarza mówi co jest bo musi ale nie wysnuwa wszystkich czarnych scenariuszy świata tego
A Malina to już w ogóle optymista większy ode mnie ;)
Ja też tak myslę jak Ty że jak on mi mówi ze dzwonić o każdej porze to że na pewno podejrzewa że trzeba bedzie ale może to trochę nasze obsesje
@Aguu..la tak jak pisze @basiawol warto iść do dobrego specjalisty i dokładnie się przebadać bo te nasze straty to nie przypadek.
 
@smerfik88 te bole sa normalne i powoli moga stac sie codziennoscia. Zblizasz sie tez do konca 1 trymestru i brzuszek zaczyna sie podnosic. Nastepuje "przemeblowanie" w brzuchu, narzady sie przemieszczaja by zrobic miejsce maluszkowi. To sie czuje. W razie gdyby cos cie niepokoilo to pamietaj, ze do lekarza zawsze mozesz wskoczyc.

Mi wczoraj moja gina powiedziala, ze gdyby tylko cos to od razu mam sie zjawiac. Chyba znow zapowiada sie ciaza z atrakcjami [emoji32] jesli tylko maluszek to przetrwa, to ja przetrwam atrakcje... chyba. Fajna mam ginke, nie straszy mnie w ciazy i zawsze moge na nia liczyc. Mialam szczescie, ze na nia trafilam

@Aguu..la problemy z krzepliwoscia moga ci wyjsc w badaniach i objawiaja sie w ciazy tym, ze krew gestnieje, tworza sie skrzepy, odcinaja doplyw tlenu i jedzenia do dzieciaczka i ono umiera. U mnie sa objawy fizyczne. Doslownie czarnieja mi zyly i kosmicznie bola. A klasyczne badania zakrzepowe mam w normie z wyjatkiem przeciwcial przeciw fosfatydyloserynie. Zauwazam tez, ze z ciazy na ciaze moje dolegliwosci sie nasilaja. U mnie maluszek bez heparyny nie przezyje. A w tej ciazy to nawet zastanawiam sie, czy nie bedziemy zwiekszac dawki 0,6 na 0,8 bo widze, ze ddimery szaleja. Ostatnio mi tak szybko nie rosly.

Dziękuje. Nigdy problemów z krzepliwościa nie miałam, ale zapytam o te badania lekarza...
Wszystkie badania robicie prywatnie?
 
Ja miałam i biopsje kosmowki i amniipunkcje i po amniipunkcji odeszły wody których i tak prawie wcale nie miałam....Więc jest to ryzykowne na pewno ....

@Aguu witaj bardzo mi przykro z powodu Twojej straty .... Kochana odpocznij po tym wszystkim bo czas trochę pomaga .... zrób diagnostykę do końca i wracaj do gry ... trzymam kciuki i życzę powodzenia ....

@magda1208 kochana czy Ciebie też czasem kluje jeszcze jajnik? Bo od wczoraj mi daje znać właśnie takim ukluciem jajnik i mnie to przeraża .... dodatkowo chyba mi się zaczyna więzadła rozciągać bo w nocy mnie bolały Pachwiny i mnie tak mega ciągle jakby od jajnika do Pachwiny.... czy to normalne ? Bo zaczynam Panikowac...

@matylda kochanie odezwij się jak u was ? Jak Marcelinka? Jak Ty się czujesz? Pozdrawiam


Mnie to cały czas coś kłuje albo boli.
Wczoraj i dzisiaj kłuje w pochowie pod brzuchem kręgosłup daje znać .
Mdłości z rana . Przy tej pogodzie źle się czuje.
 
Nie sądziłam,że ten zespół antyfosfolipidowy jest tak groźny nawet w późniejszym etapie ciąży.
Jak to wszystko ogarnąć i dobrnąć szczęśliwie do końca.
 
Dziękuje. Nigdy problemów z krzepliwościa nie miałam, ale zapytam o te badania lekarza...
Wszystkie badania robicie prywatnie?

Ale mając np PAI problem pojawia się tylko w ciąży. Na co dzień nie. Wiec nie musisz o tym wiedzieć nawet. W ciąży tez tego wcale nie musisz odczuwać. Robią się mikro zakrzepy, które powodują, ze to zarodka nie dopływa to czym się powinien odżywiać. W ciąży z synkiem brałaś acard, teraz jak dobrze rozumiem nie?
I co do badań. Tak wszystkie w zasadzie robi sue prywatnie. Na NFZ możesz zrobic kariotypy, ewentualnie Mize od hematologa możesz uzyskać jakieś skierowania. Ale większość z nas robi wszystko prywatnie.
 
@Aguu..la witaj. Strasznie mi przykro z powodu tak wysokiej straty :(. Na Twoim miejscu zrobiłabym w 1 kolejności mutacje (jestem weteranką strat na wczesnym etapie, miałam 2 biochem, 2 puste jaja i wg Pasnika powodem m.in moze być PAI1. Na 90% było to powodem straty gdzie był już zarodek, ale obumarł. Serduszka nie widziałam, nie wiem czy było). Problem zakrzepowy może zreszta doprowadzić do straty na każdym etapue. Potem resztę też.
Napisałaś, ze masz zrobione badania immunologiczne. Jakie?
Czy chociaż 1 lekarz zasugerował, ze amnio mogła się do tego przyczynić?

Mam zrobione te podstawowe badania o ktorych pisałam wyzej.
Tych o krórych Wy tu piszecie nigdy nie mialam robionych typu mutacje.
Sory za glupie pytanie ale jestem zielina w temacie... To się robi z krwi? Prywatnie?

Jak zapytałam lekarza prowadzacego czy przyczyna mogla byc amnio odp tylko ze tak... Ale dodal tez: poczekajmy na pelny obraz amnio...
 
Mam zrobione te podstawowe badania o ktorych pisałam wyzej.
Tych o krórych Wy tu piszecie nigdy nie mialam robionych typu mutacje.
Sory za glupie pytanie ale jestem zielina w temacie... To się robi z krwi? Prywatnie?

Jak zapytałam lekarza prowadzacego czy przyczyna mogla byc amnio odp tylko ze tak... Ale dodal tez: poczekajmy na pelny obraz amnio...

Ja tylko widze crp, morfo, posiewy itp. A gdzies napisałaś ze masz zrobione immunologiczne. CBA? IMK? Przeciwciała?
 
reklama
Ale mając np PAI problem pojawia się tylko w ciąży. Na co dzień nie. Wiec nie musisz o tym wiedzieć nawet. W ciąży tez tego wcale nie musisz odczuwać. Robią się mikro zakrzepy, które powodują, ze to zarodka nie dopływa to czym się powinien odżywiać. W ciąży z synkiem brałaś acard, teraz jak dobrze rozumiem nie?
I co do badań. Tak wszystkie w zasadzie robi sue prywatnie. Na NFZ możesz zrobic kariotypy, ewentualnie Mize od hematologa możesz uzyskać jakieś skierowania. Ale większość z nas robi wszystko prywatnie.

Dziękuje, kochane jesteście wyjaśniajac mi te zawiłości...

Tak brakam acard cała ciaze z synem. Bylam po 2 stratach jak trafiłam do profesora. Tak zlecil wtedy sygerujac wlasnie ze moze organizm odrzucac zarodka.
Teraz jak pytałam powiedzial ze niema potrzeby.
 
Do góry