reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Bertha , niekoniecznie drugą :):javtez mam i tez stosowałam Inaczej bym zwariowała. Powoli dojrzewamy do decyzji o zakończeniu prokreacji z powodu powikłań poporodowych (zapaść i tragiczna morfo z powodu krwotoku) wiec moze czas odsprzedac detektor. Ja mam angelsounds. Słyszałam serduszko juz od 11-12 tyg :) to był najlepszy lek na stres

Lumia, kurcze, długo musicie czekać :( ja czekalam 2 msc. A wywiad pełny, o choroby w rodzinie, poprzednie ciąże itd. My byliśmy na wizycie pełną godzinę a później na badaniach.
 
Ostatnia edycja:
Lumia
Jak Ja zadzwonilam do poradni genetycznej to uslyszalam ze najblizszy termin jest na III 2017. Tez chcialam zbadac kariotyp po 3 poronieniu. Wynalazlam lekarke, ktora przyjmuje prywatnie i na nfz, zaplacilam za wizyte 150 pln i wcisnela nas na badanie 3 tyg pozniej na NFZ. Terminy na badania mieli ale na pierwsza wizyte nie. Zawsze to troche taniej [emoji2]
 
Lumia Witaj. Widzę ,że z Ciebie twarda babka i wierzę ,że dalej będziesz się nie poddawać i będziesz próbować aż przyjdzie szczęście. Skąd jesteś? Jak masz niedaleko do Łodzi to oddam Ci termin na 22 luty bo się wypisuję. Ja mam czerwone światło i mi się już z tym badaniem nie spieszy. Daj znać.
 
Fondie beta jest super. Ja mam 20,6 a powinnam mieć 0 po poronieniu i jak poszłam pytać lekarza to mówił że jest wysoka to wiesz co to znaczy
 
Lumia a myślałaś żeby pójść do jakiegoś lekarza który przepisuje szczepienia/wlewy? Oczywiście jeśli z kariotypami wszystko wyjdzie ok.

Ja też poroniłam trzy razy w tym miałam dwa zabiegi, teraz jestem w 27 tygodniu więc mam nadzieję, że w naszym przypadku do 4 razy sztuka i że Twoja następna ciąża będzie udana:*
 
Lumia
Jak Ja zadzwonilam do poradni genetycznej to uslyszalam ze najblizszy termin jest na III 2017. Tez chcialam zbadac kariotyp po 3 poronieniu. Wynalazlam lekarke, ktora przyjmuje prywatnie i na nfz, zaplacilam za wizyte 150 pln i wcisnela nas na badanie 3 tyg pozniej na NFZ. Terminy na badania mieli ale na pierwsza wizyte nie. Zawsze to troche taniej [emoji2]

No my już nawet po znajomościach próbowaliśmy, ale lipa strasznie. Nie wiem co oni za sysytem mają ale nic nie dały "protekcje"

Kinga
No ja po pierwszym poronieniu mówiłam sobie:
Nic dwa razy się nie zdarza,
teraz: do trzech razy sztuka....
ohhhhhh.....
Kinia no właśnie, tylko kiedy konkretnie stosuje się szczepienia i wlewy? Ja mam dodatnie ANA 2 - miano 1:1280.
 
Dla mnie to wszystko to cały czas jest trochę czarna magia z tymi szczepieniami.
Natomiast u mnie wyszły podwyższone przeciwciała przeciwplemnikowe ASA, co więcej mojemu mężowi w badaniu nasienia też wyszły podwyższone przeciwciała przeciwplemnikowe i u nas podobno to było główną przyczyną, zwłaszcza że te przeciwciała mamy oboje. Poza lekami 'standardowymi' encorton itp steryd podczas starań brał też mój mąż no i szczepienia.
Parę jeszcze rzeczy wyszło mi poza normą ale z tego co zrozumiałam, to było najważniejsze. Natomiast jakbyś chciała mogę Ci wszystko na priv wysłać.
 
Kinga_86, lumia ja tez jestem przypadkiem gdzie dopiero 4 ciaza szczęśliwa. W głębi ducha mówiłam sobie dokładnie tak jak piszesz lumia. Ale cierpliwość i upór w dążeniu to podstawa... Teraz moje 7 kg szczęścia jest juz obok i szurkuje na prawo i lewo ;)

A łatwo tez nie było. Mój M ma nieprawidłowy karotyp, a z genetyka trudno polemizować....
 
reklama
Alusia,
Ty też miała przeciwciała, a w stopce widze, że nie miałaś encortonu?, a co to ta translokacja u męża? Pocieszające jest dla mnie to że jednak może być dobrze:)

Kinia
Bardzo proszę:)

Tak sobie myślę, że jeśli ma się te przeciwciała plemnikowe to byśmy zachodzili w ogóle w ciąże? Czy to też może być przyczyna strat?hmmm
 
Do góry