reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród

Kochane...
powiedzcie mi proszę jak to jest z tą cesarką...
Czy będę mogła się Syneczkiem opiekować? będę w stanie karmić?

Wiem, że może to głupie pytania, ale ja zawsze mówiłam cc wielkie NIE,a teraz nie mam wyjścia :(

Moja Bratowa miała cesarkę ze względu na łamliwość kości. Miała ZZO - mówi, że to straszne uczucie, bo leżała na boku, a potem zobaczyła, że jej nogi lecą w górę i ktoś ją przekręca na plecy - a nic nie czuła ;) Potem musiała leżeć 12 godzin czy 24 - już nie pamiętam. I wtedy najgorsze było podobno karmienie, bo Małą przykładali jej do piersi, ale że ona nie mogła się ruszać, to ją córka strasznie pokiereszowała. Na trzeci dzień wyszli ze szpitala, a po tygodniu Bratowa już w ogóle nie pamiętała, że miała cesarkę :) Także teraz to chyba całkiem nieźle robią :)
 
reklama
Mam zamiar rodzić w szpitalu , w którym oferują takie coś. Co o tym sądzicie. W dodatku szpital jest z dwa km od mojego domu.
W zakresie opieki położniczej oferujemy:
  • porody rodzinne, w towarzystwie osoby bliskiej,
  • porody w dowolnej pozycji,
  • bezpośrednio po porodzie kontakt noworodka z rodzicami,
  • promocję karmienia naturalnego,
  • znieczulenie porodu,
  • pełną diagnostykę ciąży i okresu porodu,
  • udzielanie wszelkiej możliwej pomocy doraźnej w nagłych przypadkach położniczych,
  • profesjonalną obsługę i rodzinną atmosferę.
W oddziale pracuje:
blok_porodowy1.JPG

  • 7 lekarzy, w tym 3 lekarzy specjalistów w zakresie położnictwa i ginekologii
  • 16 położnych z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, z których 8 posiada wyższe wykształcenie z zakresu pielęgniarstwa położniczego.
Oddział Bloku Porodowego to 5 pojedynczych, klimatyzowanych sal porodowych, w których mogą odbywać się porody również w towarzystwie osób bliskich.
Wyposażone są w sprzęt umożliwiający przyjmowanie przez rodzącą wygodnych pozycji podczas porodu. Zespół doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy i położnych zapewnia fachową, dyskretną, pełną szacunku, życzliwą opiekę każdej pacjentce i jej rodzinie.
Informujemy, że wszystkie pacjentki decydujące się odbyć poród w naszym Szpitalu mają możliwość bezpłatnego znieczulenia zewnątrzoponowego porodu, które jest możliwe przez całą dobę.
blok_porodowy2.JPG
 
Tam ileś lat temu zrobiono remont. Jest zupełnie inaczej. Ale patrzę ,ze warunki Europejskie mają. Nie wiem czy wezmę znieczulenie,ale ważne ,ze jest darmowe. I to ,że sale są pojedyncze.
 
missiiss1301 miałam zzo i znieczulenie ogólne i to drugie osobiście wspominam jako koszmar. Miałam po porodzie zabieg w znieczuleniu ogólnym. Myślałam dosłownie że umieram czy coś. Straszne to było :/ Natomiast zzo super.
 
reklama
JA też miałam zabieg w ogólnym i powiem tylko- NIGDY WIĘCEJ!!!
Po tym zabiegu, już po wybudzeniu byłam wciąż zamroczona, przez 12 h - totalne zwiotczenie, tkwiłam w jakimś półśnie, miałam wrażenie, że chce mi się siku, ale nie byłąm w stanie pójśc do łazienki. Nie wyobrażam sobie zajmowac sie dzieckiem w takim stanie. Ogólne daje poza tym więcej powikłań niż ZZO, w końcu z jakiegoś powodu przechodzą na ZZO przy cesarkach.
 
Do góry