reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

ufff doczytałam nareszcie :)

Gratuluje wszytskim mamom: Margosia, Aska, Edita :) i witam nowe forumowiczki :-).

Margosia rodziłysmy tego samego dnia niemalże o tej samej porze, bo Lila urodziła sie o 18:45. Gratuluje synka!! Tak własnie dzien w dzien myslałam o tobie i zatsanawiałam sie kiedy urodziłaś i jaka płeć :).

Nie mam za bardzo czasu na opisywanie teraz porodu, bo pora cycolenia sie zbliża ale tak na szybko powiem tylko że szpital z czystym sercem i sumieniem polecam. Położne super pomagają i są bardzo uczynne. Odpowiadaja na każde najgłupsze jak nam sie wydaje pytanie. Najmniej chyba pediatrzy przypadli mi do gustu, no ale cóż, to już moja tylko taka opinia i wrażenie w porównaniu do opieki lekarskiej ginekologicznej i pań położnych.

My od wczoraj w domku jesteśmy. Trzymali nas do 5tej doby, ze względu na rodzaj porodu (cc pod narkozą), antybiotyki u mnie i problemy z niedoczynnością tarczycy u Małej. Pierwsza noc za nami, lekko nie było ale i tak nie o to w tym wszystkim chodzi przecież :happy2:.
Laktacja rozhulała się po 2giej dobie i jedziemy juz tylko na cycu. Nawał pokarmowy juz tez za nami na szczescie, oczywiście liście kapuchy cuda potrafią zdziałać:).

W szpitalu dokarmiali Małą z kieliszeczka zeby nie zaburzyć ssania.

Ja laktator kupiłam medela swing elektryczny i mi sie przydał juz na samym poczatku do pobudzania laktacji metoda 7-7-5-5-3-3.
Co do szczepień. My szczepilismy na wzwB Energixem bo tego poleciła nam teściowa która jest pediatrą. Receptę wypisał nam lekarz rodzinny i mąż po porodzie kupil w szpitalnej aptece.

Ubranka jednak swoje bym zabrała w rozmiarze 56. Zwłaszcza jak sie nie ma wprawy w zmienianiu pieluchy to czesto moze dziecko zrobic siku w trakcie przebierania, albo ulać lekko i wtedy wlasne ciuszki sie przydaja bo nie trzeba chodzic i szukac szpitalnych.

Tak jak pisze Aska, pieluszki tetrowe super sie przydają żeby położyć do łóżeczko-wózeczka, mi sie sprawdziły również jako wałeczek za plecakami zeby się nie przekrecała i kładłam sobie też na łóżku jak chciałam żeby Lila ze mną spala bo te prześcieradla na ktorych leży mama nie są prane w specjalnych dziecięcych proszkach i jak położyłam ją bezpośrednio na swojej pościeli to skóre od razu zaczerwieniona miała bidulka :-(.
 
reklama
Megami, nie można rodzić w wodzie niestety. Weszły przepisy unijne, które wymagają odbycia specjalnych kursów i tylko kilka połoznych w kraju może odbierać takie porody. Z tego co się orientuje chyba w Krakowie, żaden szpital nie ma takich porodów. Możesz korzystać z wanny za to przy rozwieraniu szyjki, żeby łagodzić skurcze.

Dzięki za odp! No tyle to wiem :) Zdziwiłam się tą informacją, bo to info, które szpital sam dał do ankiety, więc albo taki chwyt marketingowy, albo maja jakąś przeszkoloną położną (pytanie tylko ile? ) ;) Mam nadzieję, że jednak coś się ruszy w tym lepszym kierunku w tych naszych szpitalach!
Pytałam jeszcze o tą salę z wanną, może ktoś coś wie? Kwestia wolnego miejsca, czy jakaś "kwalifikacja" jak w innych szpitalach...

Gratulacje dla nowych mamuś!

Co do ubranek - dla moich 4-kilowców 56 cm wystarczyło i nawet luźne było ;) A krem na pupkę jakiś w szpitalu dostałyśmy robiony, bardzo fajny.
 
to wsumie dobrze ze tak piszecie,to dopakuje do torby ubranka tylko jakie? Body? Kaftaniki? Pajacyki? cooo :(( i wsumie moge wziasc ubranka 62 bo mniejszych to nie mam,jakos nie kupowalam...
 
Kalita a jak Ty się czujesz po cc? Czekam na relację, jak to się wszystko podziało, że w pełnej narkozie ją miałaś. A jak to jest z tym znieczuleniem które się zazwyczaj podaje przy cc, ono działa ze zbyt dużym opóźnieniem, że w nagłych przypadkach się go nie stosuje?

Co do pakowania torby to jeszcze tak zerknęłam co mam w swojej i z tych malusich 56 wziełam 2szt kaftaników i 2szt i śpiochów i jeden taki zestaw na 62. Mam też 3szt rękawiczek "niedrapek", 3szt czapeczek (ale coś nie ma na nich rozmiarów, bynajmniej mi się wydają takie tycie tycie :-)) i malutkie skarpeteczki (chociaż nie wiem czy się przydadzą w lato bo śpiochy są ze stópkami). Spakowane mam jeszcze pampersy, chusteczki i 5 szt pieluch tetrowych. Rożek leży sobie obok bo się do torby nie mieści więc jak nie zapomnimy w stresie to też go zabierzemy ;-)
 
Magami, wiem ze dwie położne w lipcu jadą do Rzeszowa na te szkolenia właśnie z porodów do wody, poki co na pewno takie porody nie są odbierane w Żeromskim.
Z tego co wiem, na sale nr 1 nie ma żadnych kwalifikacji. Jeśli jest wolna to możesz o nia poprosić jeśli akurat przydzielili by cie do innej.

Dotkaa, ja miałam body i pajace na to, chociaż w te upały położne i pediatrzy dosłownie zabraniali zakładać 2ch warstw i dzieciaczki miały leżeć w samych bodziakach plus skarpeteczkach żeby stópki nie marzły. Pajaca położna założyła nam tylko po kąpieli dodając od razu że jak tylko dojdzie do siebie po, to żeby od razu go zdjąć i nie przegrzewać dzieciaczka. Na noc miały tylko być okrywane pieluszką.
 
Kalita jak się czujesz po cc?
Szczepionkę Eugenix mieliście wcześniej zamówioną w aptece, bo nie mogę się dodzwonić do apteki przyszpitalnej?
Odnośnie ubierania to same bodziaki w takie upały to z długim czy krótkim rękawem?
 
co do narkozy przy cc to chyba nie tylko w nagłych przypadkach jest. jamialam taki nagly, szybki przejazd na cięcie i zrobili mi tylko znieczulenie od brzucha w dol (choć i tak cczulam..)
 
cześć dziewczyny :)

ja trochę wachałam się przed wyborem szpitala ale już na 100% chcę rodzić w Żeromskim... a teraz jak przeczytałam tyle pozytywnych komentarzy to już tym bardziej cieszę się ze swojej decyzji :)
TERMIN MAM NA 24 LIPCA więc jeszcze trochę poczekam... a na KTG mam zamiar zgłosić się za jakies 2-3 tyg czyli 38-39 tydzien, jeżeli dotrwam w dwupaku ;)
 
co do pakowania torby to własnie zastanawiałam się ile ubranek zabrać... myslicie , że jak będą upały to i tak się dzieciaczka ubiera pajacyki i długi rękaw?
pieluszki tetrowe wzięłam 3 i 2 flanelowe do przykrywania... koleżanka, która rodziła w maju w tym szpitalu mówiła , że kocyka czy rozka nie trzeba bo oni tam mają... ale chyba lepiej swoje? chusteczki nawilżone i paczkę pampersów też zabrałam... a dla siebie oczywiscie koszulki, klapki , itd podkłądy bella mama , nakładki na wc...
a powiedzcie mi własnie jak wyglada sytuacjia na salach przed i poporodowych? ilu osobowe sa i czy są w nich łazienki? i czy brałyscie ze soba podkłady dla siebie na przescieradło?
 
reklama
witam :D w temacie
ja też jak i reszta ..będę rodzić w Żeromskim,tyle że po raz 2 :D
termin mam na 20 września ...
jak tam wygląda obecnie oddział położniczy?
 
Do góry