reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Aloha jak miałam ciężki poród i do dziś pamiętam ten koszmarny ból więc w moim wypadku nie do końca sprawdza się powiedzenie że ból się zapomina.... U mnie znieczulenie było najwspanialszą rzeczą jaką ktoś mógł dla mnie zrobić podczas porodu. W moim wypadku to bardzo przyspieszyło akcję ale zarówno przed znieczuleniem jak i w trakcie miałam oksytocynę. Ja od 8 rano do ok. 20:30 wieczorem doszłam do 4 cm rozwarcia. O 21 znieczulenie i po 22:30 już 9 cm.
 
reklama
Dziewczynki widzę, że już powoli robi się nam forum rodzących na dniach-dzieciaczkom najwyraźniej najlepiej u mam to gdzie się maja spieszyć:-D.

Bombek- śliczności:) gratulacje:)

MoNi
współczuje takiego potraktowania- jak się jest po terminie to wszystko powinno być od razu robione i nikt nie powinien ci kazać jeździć po tysiąc razy:szok:

Aloha i Ania4848 no właśnie ja na SR słyszałam dwie wersje- lekarka -ginekolog-położnik mówiła, że właśnie znieczulenie wręcz przyspiesza poród i to nieprawda co mówią, ze opóźnia a znowu położna mówiła, że się możne opóźnić gdzieś o 1 h, ale z drugiej strony co to jest godzina jak się tak długo rodzi bez rozwarcia:baffled:
 
Witajcie :)
daruma ja pół dnia dzowniłam za tymi bioderkami z różnym skutkiem. Mam termin na koniec maja z nfz. Więc wolę zapłacić te 70 zł i mieć pewność że jest zrobione na tyle wczesnie, i na dobrym sprzęcie, że w razie jakiś nieprawidłowości możemy korygować za wczasu ;-)
Ania, elak23 jakim preparatem szczepiliście Maluchy? I ile płaciłyście? My też zdecydowaliśmy się na szczepionkę 5 w 1.
Bombek ogromne gratulacje :) Adaś wydaje się być dużym chłopcem :) Sesja śliczna - wrzuć więcej fotek :D
Aloha ja z kolei rodziłam ze znieczuleniem. Miałam tylko bóle krzyzowe i nic ich nie łagodziło, dodatkowo po całej dobie skurczy, które nie wychodziły na ktg, bo były właśnie krzyżowe i tym w"obfitym" jedzeniu na patologii byłam wykończona i ciężko było mi wstać z łóżka, a już nie mówiąć że za jakiś czas miałabym przeć... Podłączyli glukoze na wzmocnienie i jakis lek rozkurczowy, zero porpawy. OD 16 do 20 - 4 cm rozwarcia. o 20:40 byłam już po znieczuleniu, czułam momenty w których były skurcze, ale nie bolało! Do 23 godziny rozwarcie na 10 cm. Ja złapałam oddech wreszcie i nabrałam sił do parcia. U nas zaczelo spadac tetno dziecka - kilka razy włączył się alarm na ktg, ale jak się potem okazało była to wina owinięcia pępwoina wokol szyji i brzuszka, a nie znieczulenia.
Mnie to znieczulenie uratowalo, nie mialam zadnych skutkow ubocznych i szybko wrocilam do formy. A porod tez wspominam jako do przejscia, ze gdybym miala urodzic teraz jeszcze raz napewno bym dala rade!
 
Wesolutka my szczepiliśmy 5w1 Infarixem za 140 zł, a pneumokoki Prevenarem 13 za 285 zł. Na rota i meningokoki nie szczepimy więc nie wiem jaka cena. My nie kupujemy szczepionki sami tylko są już w przychodni do której chodzimy na Rżące i pewnie cena jest trochę wyższa niż a aptece. A wy na jakie szczepienia się decydujecie?
 
hejka. ja sie rozpakowalam 13.03:)synek Arturek 4390,62cm:)przyszedl na swiat przez cc. Jesli chodzi o personel na poloznictwie i noworodkach to jak dla mnie rewelacja:) bylismy tam 12 dni i nie mam co narzekac:)
 
Witajcie kobietki:)
Meldujemy się w dwupaku!
Bombek - zdjęcia super :)))
Jeju ja ide w czwartek an to KTG - ciekawe czy trafie na Rudą :eek: Chociaż ja też ruda to może ruszy ją sumienie czy cuś :laugh2:
Jakaś taka zmęczona przez ostatnie 2 dni jestem, nic tylko bym spała i spała.. nie wiem czy to pogoda czy dziecko chce, żebym się wyspała bo później mi nie da :-D
Wesolutka ja chyba wyjde z takiego założenia jak Ty i pewnie na bioderka pójdę prywatnie... zresztą wydawało mi się, że poród to wielki strest... a tu tyle rzeczy na głowe spada jak dziecko sie urodzi/: bioderka, szczepienia i takie tam. Trzeba wziąć się w garść i ogarnąć to wszystko a ja taka roztrzepana jestem echhh Dobrze, że jest to forum!!!!! :happy::happy:
 
Ostatnia edycja:
Bombek!! Gratuluję!!! :-)

Zabcia, to rodziłyśmy przez CC w tym samym dniu :-)!! Też dr Domagała w asyście dr Kasperskiego robili Ci cięcie? Ale Twój Arturek duży chłopak!! Nasza Antosia 3240 i 53 cm :-p.

Eve, ja już w pewnym momencie miałam tak na tej Patologii, że podchodziłam do rozpoczynających się akcji porodowych w naszym pokoju zupełnie obojętnie. Cieszyłam się, jak przychodziła dziewczyna w "młodszej" ciąży, bo wiedziałam, że jest szansa, że zajmie miejsce w pokoju na kilka dni, a nie kilka godzin, a już byłam zmęczona tą rotacją :happy:.

Raz miałyśmy poród za porodem w nocy w pokoju, jak w pewnym momencie ulokowali na łóżku na przeciwko mnie kolejną kobietę i ja się akurat przebudziłam to w półśnie zapytałam ją: "A którą rodzącą Ty jesteś z kolei na tym łóżku?" hahahaha:-):-):-)
 
my dzis zaliczylismy kolejna wizyte u pediatry, mlody juz ponad 4kg wazy :)

a mam pytanie do mam, na jakie szczepionki sie zdecydowałyście? bo jestem w tym temacie zielona
 
reklama
a jak to jest z pediatrą? w szpitalu trzeba odrazu podać przychodnie i lekarza do którego będzie sie uczęszczało czy robi się to po wyjsciu ze szpitala w owej przychodni?
 
Do góry