reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

powodzenia rodzącym:)
u nas maly ma swój pierwszy katar , zakatarzony niemowlak to masakra:)
co do szczepień - to my ja wybralismy 5w1 z dwóch powodów
1. Szczepionka standardowa dpd jest stara i ogólnie ma złe opinie wiec chcieliśmy ją ominąć
2. 6 w 1 jak chce się szczpić to nalezy w szpitalu pominąć szczepienie na żóltaczkę bo ono jest już w tej szczpionce.

Co do szczepień dodatkowych to wybieramy menikoki na pewno - bo są żadkie ale choroby jakie wywołują są groźne.
Cały czas wacham się co do pneumokoków
 
reklama
Elak słyszałam z opinii "mamusiowych" :) że na pneumokoki warto szczepić, ale jak wysyłamy dziecko do żłobka/przedszkola.Jeżeli dzidziuś jest z nami w domu to takiej potrzeby nie ma. No chyba, że ma to nam dać spokój psychiczny. Nie pamietam jak dokładnie jest z tymi dawkami, ale im później się szczepi tym mniej kłuć.
 
Ojej, trzymam kciuki dziewczyny! Za udane porody!

Czy któras z Was stosowała masaże krocza olejkiem migdałowym?
I czy faktycznie pomogło uniknąc pęknięcia czy nacięcia?
Słyszałyście może na oddziele jakieś opinie położnych?
 
Witajcie :)
zaciskam mocno kciuki za rodzące i oczekujące!!!

Dzięki Dziewczyny za info odnosnie sczepień. My też wybraliśmy szczepionkę 5 w 1, dzisiaj mamy wizytę u pediatry to dopytam o preparat. Na pewno będziemy szczepić na pneumokoki, a nie będziemy szczepić na rotawirusy. Meningokoki mnie zastanawiają...

Co myślicie, żeby zrobić nowy wątek - ciążowe pogaduchy i rady Mam z żeromskiego? Bo nie ukrywam, że zrobiłyśmy tu małe zamieszanie :D Ktoś kto szuka opinii o szpitalu trafi na nasze niekoniecznie na temat posty ;-)

aaa ja korzystam z tej stronki - polecił mi ja mój gin. http://pediatria.mp.pl/szczepieniaochronne.html
 
Wesolutka o tym samym pomyślałam dziś rano że się zadomowiłyśmy tu na dobre ;-) heheh

Gratuluje rozpakowanym i trzymam kciuki za rodzące :-)

Ania Ty jesteś z moich okolic widzę :-D jakbyś mogła polecić tego pediatrę :-)

Co do szczepień ja biorę tylko podstawowe ...
o mamo pisałam do żłobka :( Natalia jest 85 na liście rezerwowej w prywatnym żłobku, to jak dostanę pesel to w państwowym pewnie będzie na 300 którymś ;/
 
Wesolutka nazwa nowego forum strzał w 10:) Założysz:)?
Nie będziemy tu off topa robić :)
Fajnie by było wciąż wymieniać się radami i przezyciami z Żeromiankami :)
 
Hej Dziewczyny, dopiero co założyłam konto ale śledzę Wasze forum od dawna jakbym czytała jednym tchem najlepszą powieść :D :-)Również po wizycie w Narutowiczu (Pani położna mnie przeraziła ) zdecydowałam się na poród w Żeromskim.
Mam pytanie czy powinnam się umówić sama w niedługim czasie na ktg do Żeromskiego? Chodzę na wizyty do Medicovera i czuję się trochę zdezorientowana co jak w końcu zacznę rodzić i nikt mnie tam nie zna.:eek:
 
Cześć bobiczka :)
Tak , żeby umówić sie na KTG najlepiej zadzwonić tel .12 644 01 44 wew 417 o ile nie przekreciłam :)
A tym, że nikt Cię tam nie zna nie przejmuj się. Wiekszość dziewczyn z forum nie ma lekarza z Żeromskiego i wcale pokrzywdzone z tego powodu sie nie czują.
 
reklama
Ja mam pytanie do dziewczyn, które już urodziny, a szczególnie do tych po cc. Czy któraś z was nosi okulary/soczewki? Jak to jest podczas cięcia? Można mieć okulary na nosie (ew. soczewki w oczach), czy trzeba zdjąć?
Bo ja trochę krecik jestem i boję się, że bez okularów to nawet dziecka nie zobaczę jak już je wyciągną, a zupełnie nie pamiętam jak było przy Tosi.
 
Do góry