reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Kalitka, po prostu mi dzisiaj czytasz w myślach... W nocy miałam lekkie swędzenia, więc rano się troszkę zmartwiłam:-(. Pogadałam z pielęgniarką i ustaliłyśmy, że to po pycha żurku, który mąż mi dowiózł na kolację :eek:.
Ja mam wyniki z wątroby póki co na granicy, ale może się rozwinąć wszystko w choleostazę, więc co...
Narazie wspomagają mi kroplówką wątrobę - oczyszczają komórki glukozą z witaminą C. Ja mogę sobie tylko pomóc dietą, więc koniec z zachciankami ciążowymi, no i jak mnie wypuszczą, to będę musiała przychodzić do kontroli:sorry2:.
Z tego co wyczytałam w necie, to choleostaza ciążowa nie jest wynikiem złej diety, a hormonów ciążowych, więc pocieszam się, że wpływ na to miałam niewielki.
Zobaczymy jak to będzie... Może jeszcze uda mi się donosić te 3 tygodnie, chyba, że się wszystko bardziej rozwinie, wtedy oczywiście przyspieszą cesarkę. Najważniejsze, że już ciąża donoszona, więc jak coś to w każdej chwili mogą zrobić zabieg...
 
reklama
Marcepanowa, ja wierze ze wszystko bedzie dobrze :). Grunt ze na czas trafiłaś do szpitala i super sie wami zajęli :), a teraz jeszcze tą wątrobe doglądaja :).
3 tygodnie raz dwa zlecą i ani sie obejrzysz a bedziesz szkrabka w rękach trzymała.

Żureczek!!! o ja! ale mi ochote zrobiłaś. Uwielbiam zurek mojego męża, ale akurat wczoraj opuscil nas bo mu sie tygodniowych nart zachciało, tak więc musze czekać do kolejnego weekendu na żureczek ;-).

Przyjemnej niedzieli życze :)
 
kiedy ja się pokazałam na wizycie u mojej gin z wynikiem TSH 2,82 około 22tc to od razu mnie wysłała do endokrynolog, bo ponoć norma dla kobiet ciężarnych to 2,5. porobiłam do czasu wizyty u endo wszystkie badania na tarczycę i dostałam profilaktycznie Ethyrox 25 mg do odstawienia po porodzie, bo tylko to TSH było podwyższone (podziękujmy krakowskiemu powietrzu). ostatnio robiłam kontrolnie TSH i już spadło na 2,36, więc rezultat jest, z czego się bardzo cieszę :)

a co do drapania, też miałam taki epizod, że chyba trzy noce z rzędu czułam, że się drapię - po rękach i w okolicy barków. parę dni wcześniej czytałam artykuł w gazecie o cholestazie i od razu po skojarzeniu faktów poszłam pobrać krew na próby wątrobowe. na szczęście wszystko wyszło w normie, a nawet dostałam pochwałę od mojej gin, że wyprzedziłam ją, bo właśnie miała mi kontrolnie zlecać te badania :) także nie warto niczego bagatelizować, jak widać wątroba jeszcze daje u mnie radę :D
 
Meldujemy się 2ww1

Marcepanowa życzę dużo zdrówka :-) cieszę się że dobrze się Tobą zajmują ;-)

My dopiero wstaliśmy :O nie wiem jak to się stało ;-) Mała miała taką czkawkę o 5 że mnie wybudziła a tak grzeczniutko siedzi w brzuszku ... i może dlatego pospaliśmy
 
Ja mam pytanko do mam juz po urodzeniu o ile ktos jeszcze tu zaglada...po jakim czasie kazali wam isc do kontroli do ginekolga?w szpitalu dali mi karteczke gdzie jest napisane 6 tygodni...ale jakos cos mi sie kojarzy ze mowila mi polozna ze za 10 dni sie pokazac sprawdzic szwy...co prawda one sa rozpuszczalne wiec w zasadzie...

cos sie ociagacie z tym rodzeniem...bedzie tlok na porodowce jak zaczniecie:)
 
Ja mam pytanko do mam juz po urodzeniu o ile ktos jeszcze tu zaglada...po jakim czasie kazali wam isc do kontroli do ginekolga?w szpitalu dali mi karteczke gdzie jest napisane 6 tygodni...ale jakos cos mi sie kojarzy ze mowila mi polozna ze za 10 dni sie pokazac sprawdzic szwy...co prawda one sa rozpuszczalne wiec w zasadzie...

Moja siostra była na kontroli chyba 14dni po porodzie, właśnie na sprawdzenie czy szwy się wszystkie rozpuściły i czy wszystko dobrze się zgoiło. Potem chyba dopiero po 4 tygodniach na kolejna kontrolę. Akurat wczoraj o tym z nią rozmawiałam :D
 
A czy Grigri nie pisała że jest na patologii i nie będzie już się udzielać póki nie urodzi bo jest zmęczona?

jeśli chodzi o endokrynologa to ja chodziłam do dr Jabrockiej-Hybel kiedy nie mogłam zajśc w 1 ciążę i potem chwilę jeszcze. Niestety przestałam pracować w LuxMedzie gdzie mam abonament i właśnie do przychodni w galerii się przeniosła. Również bardzo polecam-jej zawdzięczam córcię i po części teraz drugą ciążę :tak:
Ja mam niedoczynność i do tego Hashimoto, teraz zażywam Euthyrox 88, jak przytyję 2 kg mam zacząć dawkę 100, bo dawka zależy od aktualnej masy ciała. TSH zarówno dr Jabrocka jak obecna zalecają mieć okoloo 1 w ciąży, wiadomo że 2 też jest w normie ale 1 to już super-ja co chwilę tsh sprawdzam i na początku jak nie mogłam się do endo dostać sama na podstawie wyników zmieniałam dawki i poźniej na wizytach słyszałam że dobrze robię-ale to chyba kwestia doświadczenia-nie polecam tak eksperymentować na sobie ;-)


Oczekującaa - na kontrolę do gina idzie się po 6 tygodniach a szwy sprawdzała mi w domu położna która do maluszka przychodziła-w sie to byłam tym zadziwiona i jakoś skrępowana bo się nie spodziewałam, ale przeżyłam ;-)
 
Ja byłam właśnie wczoraj na kontroli czyli jakieś 8 tygodni po porodzie. Gojenie krocza i to szwy się rozpuściły sprawdzała mi położna tak jak pisze Katerinka_2. Ja dodatkowo musiałam 3 dni po wyjściu ze szpitala zgłosić się do poradni na taką dodatkową kontrolę bo jak mnie wypisywali ze szpitala miałam jeszcze małe skrzepy w macicy i kazali wykonać kontrolne USG.
 
Zibka wielkie dzięki za info. Zadzwonię jutro i zapiszę się do dr Nocuń skoro bardziej polecasz. A Ty u nich robiłaś wszystkie te ważniejsze badania (12,20,32) ?
 
reklama
Mysza84 tak, robiłam wszystkie i jesteśmy z mężem b. zadowoleni :))) cieszę się, że mogłam pomóc :)
 
Do góry