reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Widzisz Kalita, nadrabiałam te 150 stron w miesiąc i tak mi się zlały niektóre wypowiedzi, że mogę jeszcze przez jakiś czas strzelać takie gafy ;). Przepraszam. /QUOTE]

Absolutnie nic sie nie dzieje ;-). Ja miesiac temu tez nadrabiałam całe forum w tempie expresowym :) za to tyle informacji ile tutaj wyczytałam nie znalazlam w rzadnej gazecie ani w książce o ciąży :)
A kto wie może z niektórymi dziewczynami uda się i spotkać na porodówce ;-).

A jesli o łóżeczkach mowa. Jakiej wysokości są takie standardowe? Na necie wszedzie podaja 60x120 ale nie ma wysokosci :baffled:, a że w sklepie rzadnym jeszcze nie byłam to sie nie orientuje :baffled:, ale wiem ze nie chcialabym sie za bardzo musieć schylać :-).
 
reklama
To, co my wzięliśmy ma trzy wysokości - do regulacji jak dziecko będzie rosło, na początek ustawia się na najwyższą wysokość 55 cm, potem na 39 i 27. Na tym leży materac, który ma 8 cm grubości. Chyba wszystkie łóżeczka tak mniej więcej mają. Na tej najwyższej wysokości ( 55 + 8cm ) wystarczy się tylko delikatnie pochylić i już dotyka się rękami materaca;-).
 
Co do terminu porodu to ja mam nadzieje ze jednak za bardzo sie nie sprawdza teoria plus 20 tyg bo ja pierwsze ruchy, takie łaskotanie delikatne poczulam już w 15 tyg, tak wiec poród w 35t wydaje mi sie stanowczo za wczesny :baffled:.

A tak wogule, juz po połówkowym jesteśmy i oprócz tego że maluch prawidłowo sie rozwija to potwierdziło się że bedzie córcia :-):-):-) poki co 303 gramy żywej wagi i termin lekko późniejszy bo z 18 na 22 czerwca sie przesunał (ale wogule mnie to nie dziwi bo ja miesiączki nieregularne miałam i owulacje wg tempki, śluzu i szyjki w 25 dc dopiero była).

To może ja trochę o tym termie porodu z pierwszych ruchów powiem, bo to ja mam wyliczony...
Dodam, że gin pytała czy te pierwsze ruchy, o których jej mówię to są takie ruchy ciągłe, że odczuwam je codziennie... Bo wie, że na początku to może być kilka dni przerwy i wtedy nie liczy się od tych pierwszych tylko od tych ciągłych...

Ja wcześniej nie czułam, żadnego smyrania, bąbelków, motylków... Od razu kopniaki, wiadomo, ze nie bolesne ale jednak kopniaki i w sumie tatuś poczuł kopniaki już dwa dni po mnie, więc jednak musiały się przebić przez mój tłuszczyk, a trochę go mam;-)

I gin nie dodawała mi równo 20t tylko dodawała sobie jakieś dni, potem coś odejmowała... więc nie wiem dokładnie jakie wyliczenia tam zawarła, pewnie w przybliżeniu wyjdzie +/- 20 tygodni, ale miała na to jakiś inny tylko dla niej zrozumiały sposób;-)

Co do wysokości łóżeczek to nie wiem, my oglądaliśmy na razie tylko w ikei i tamte wydaja mi się strasznie niskie i przynajmniej te co oglądaliśmy miały tylko dwa poziomy regulacji, więc łóżeczka na pewno tam nie kupimy :)
I dużo dziewczyn ostrzega przed zakupami w ikei np. pościeli, bo podobno mają tam swoje specjalne wymiary, które są zupełnie inne niż np. te z allegro, więc wtedy i wypełnienie i pościele trzeba kupować w ikei jak się ktoś zdecyduje;)

Witam tez Nową Mamusię i bardzo się cieszę, że będziemy miały dodatkowy opis porodu;)
 
To idę dziś do zielarskiego po te liście maliny :cool2:
a co do pogody = porody to teraz właśnie mamy chyba taką zmianę a dziewczyny mówiły że jest spory ruch na Ż ;-) więc może się to sprawdza ;-)
a z tego biorytmy wychodzi mi 21 luty ;-p
 
Czesc dziewczyny :) od niedawna sledze wasze wpisy na forum, dzis postanowilam do was dolaczyc :) tez jestem zdecydowana na porod w zeromskim, a termin mam podobnie jak Marcepanowa na 21 marca :)

 
Ostatnia edycja:
:-) w brzuszku wierci sie karolinka :))) bardzo niecierpliwa i coraz bardziej jej sie spieszy na swiat :-)

eiktpc0zktdb356t.png
 
Witajcie Kobietki! :-) To i ja się oficjalnie dołączę razem z małą Tosizną, której domniemane przyjście na świat planowane jest na 25 marca, wg biorytmu nieco później ;-).
Marcepanowa, moja Dzidzia też pupą do dołu spoczywa- gin. zaleciła mi ćwiczenia, żeby Ją nakłonić do obrotu, ale nie wiem, nie wiem- w końcu to zodiakalny baran- i tak zrobi co będzie chciała. Jutro USG więc będę wiedzieć co i jak, bo wróżenie z brzuszka to dla mnie kosmos:tak:
 
To i ja się przywitam dzisiaj :-) też śledzę forum od jakiegoś czasu i zbieram wszystkie potrzebne informacje do porodu w Żeromskim :-) myślę, że niedługo będę mogła zdać wam relację z porodu, bo mój maluch już od jakiegoś czasu pcha się na ten świat i trzeba było go powstrzymywać przez ostatnie tygodnie :-) widzę że u was w brzuszkach przewaga dziewczynek, a u mnie dla odmiany będzie chłopczyk :-)
 
reklama
a z takich informacji odnośnie szpitala to ostatnio dzwoniłam dowiedzieć się kiedy najlepiej przyjść na zwiedzanie i Pani zdecydowanie powiedziała mi że najlepiej w weekend. Ale nie mogła za długo rozmawiać bo miała akurat 3 porody :-)
 
Do góry