reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

reklama
Czytamy z partnerką na temat tego szpitala bo to nasz rejon. Kiedy mnie rodzono w Żeromskim to opinia o tym szpitalu była lekko mówiąc "słaba". Ale z tego co widzę to dużo się zmieniło.
 
Witam ;-) a jakie szczepionki są podawane w szpitalu?


Gruzlica BCG i na WZW B Euvax B.



Ja wiem, ze mozna przyniesc swoja wykupiona, ale trzeba ja najpierw kupic i miec na nia recepte od pediatry, a w Siemiradzkim ponoc sie pytaja taka czy taka i sami daja, trzeba tylko za nia zaplacic pozniej...podobno...musze sie jeszcze dowiedziec dokladnie.
 
Hyhy to o dupę rozbić to usg 3d/4d :p Nic idę na swoje połówkowe ze skierowaniem i zobaczymy jak się maluch pokaże. Mam nadzieję, że będę mogła już mówić Ola lub Szymon :p:p:p a nie jak do tej pory że się cały czas kręci i ma Rodziców w nosie ;-)
co do szkoły rodzenia ja mam w styczniu ale chętnie bym wskoczyła na termin listopadowy jak ktoś zrezygnował, bo boję się że tej styczniowej całej nie dochodzę ;-)
 
urodziłam 27 września przez planowane cc. Jeśli chodzi o warunki szpitala nie mam żadnych zarzutów. Z samego zabiegu jestem zadowolona, prowadziła mnie lekarka z tego szpitala. Dr Katarzynę Moskałę szczerze wszystkim polecam. Wspaniała kobieta, świetny lekarz, wszystko przebiegło bez zarzutu. W 3 dobie wyszłam ze szpitala. Jeśli chodzi o położne to wiadomo, że zależy na kogo się trafi. generalnie w żeromskim położne są bardzo pomocne. Pomagają nauczyć się karmić piersią, jeśli prosi się o pomoc to nie odmówią... Jest tam jedna taka młodziutka położna, na prawdę sympatyczna. Właściwie to ona nauczyła mnie przystawiać dziecko do piersi. Udało się to dopiero w nocy przed wypisem. U mnie problemem są wklęsłe brodawki i krótkie wędzidełko synka, ale jakoś sobie dajemy radę...

Polecam wszystkim niezdecydowanym ten szpital. Jeśli chcecie fachową opiekę podczas porodu i po porodzie to żeromski jest dobrym wyborem.

CC nie takie straszne... Bardzo się obawiałam, bo w końcu to operacja na otwartym brzuchu... Ale po 6 h już wstałam, poszłam pod prysznic... Dziecko też dostałam zanim zeszło znieczulenie. No i zaleta - dziecko masz cały czas przy sobie... Trzeba sobie jakoś radzić. Minus cesarki - mnie laktacja rozkręciła się trochę później... ale cyckamy i to najważniejsze.

Pozdrawiam wszystkich.
 
lucy1985 gratulacje :) Ja mam pytanie odnośnie planowania zabiegu. Też mam mieć cc i w przyszłym rtg. idę ustalić termin, powiedz mi jak to wygląda technicznie...idę do poradni - podają mi termin i co dalej?? tj czy do szpitala jest się przyjmowanym dzień wcześniej przed cc, czy może w tym samym dniu?
Pisałaś też, że jeszcze przed zejściem znieczulenia miałaś Synusia przy sobie - a dokładnie ile po zabiegu? I głupie pytanie ale bardzo mnie nurtujące.... trzeba się golić przed cc???
 
Elewinko, w Zeromskim przyjmuja w dniu zabiegu rano, okolo 7, jak mnie informowano. Mnie prowadzil lekarz z Zeromskiego, dr Marek Kmiec (polecam!) i w ogole nie musialam niczego ustalac ze szpitalem tylko mialam pojawic sie w dniu cesarki na Izbie, a on sobie sam ustalal reszte z ekipą. Jesli jednak bedziesz w poradni na pewno wszystko dokladnie Ci opisza, skoro nie masz lekarza z Zeromskiego. Dziecko po zabiegu dostalysmy jakies 6 godzin po, ale to tylko dlatego ze chwilowo musialysmy lezec na ginekologii zamiast na wlasciwym oddziale (brak miejsc). Inaczej wiem, ze dziecko jest przywozone niemal zaraz po operacji (oczywiscie konieczne badania etc...), a przynajmniej kiedys tak bylo, gdy moja wspolokatorka z sali rodzila i nam to opisywala. Jesli chodzi o golenie - mnie nikt o tym nie musial przypominac, ale na moj rozum trzeba - tna tak nisko, ze to raczej jest konieczne. Oczywiscie powinno wystarczyc plytko, a nie brazylijskie bikini :) Lucy1985 pewnie tez sie wypowie jak to bylo w jej przypadku.
 
reklama
aniamala bardzo Ci dziękuję, niestety mój lekarz pracuje na Kopernika ale tam nie chcę rodzić...a mam jeszcze pytanie na który moment ciąży najczęściej wyznaczają termin? Ja w środę zaczne 40 tc czyli 39 tc 1 dn i zastanawiam się na kiedy mogę mieć ustalony termin...może ktoś podpowie :)
 
Do góry