reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Nie jestem dobrym informatorem , ostatni raz rodziłam 9 lat temu, ale już na nowych porodówkach i wydawało mi się to cudem , bo wcześniej 3 razy w wykafelkowanych boksach , nie było wtedy zbyt komfortowo. teraz to naprawdę idealne warunki, a personel już 10 lat temu był bardzo sympatyczny, i hmmmmm jakby to powiedzieć dyskretnie pomocny. Ja np. lubię być sama w trakcie bólu , i położne co mnie zszokowało zapytały czy mają być przy mnie , czy wolę zostać sama do momentu pełnego rozwarcia. Chciałam sama, zawołałam jak zaczęły się parte bóle, to był najpiękniejszy poród, w ciszy , spokoju, skupieniu, mam nadzieję że nadal tak to wygląda.
:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Karla ja mam termin na 4 stycznia wg USG a wg OM na 8 :) Jest na pewno jeszcze jedna dziewczyna z terminem na styczeń :) Ja się modlę aby dotrzymać do końca roku i urodzić dopiero w styczniu :)

To ja :-) Wg OM termin na 3 stycznia, jestem ciekawa co pokaze kolejne USG.
Pakujecie juz torbe do porodu? Zastanawiam sie jak to technicznie rozwiazac, czy jedna duza torba czy 2 male czy jak :) W tym tygodniu mam zamiar skompletowac rzeczy do torby. a Wy jak tam?
 
ja mam na 12 stycznia i póki co jeszcze nie pakuję torby, może w grudniu. Nie mam jeszcze wszystkich potrzebnych rzeczy. Pracuję jeszcze najbliższe 2 tygodnie, jak przestanę i bedę się nudzić sama w domu to pewnie się tym zajmę.
....
Nie trzeba się umawiać żeby oglądać porodówkę, ja przyszłam z ulicy. Generalnie wszystko mi pasowało z wyjątkiem braku toalety w sali porodowej, a to z tego powodu, że koleżanka mi opowiadała jak rodziła w koperniku, zrobili jej lewatywę i niestety nie dość że ledwo dobiegłą do toalety to ta była zajęta :crazy: nie skończyło sie to fajnie.
 
Ja na razie zrobiłam listę rzeczy do spakowania. Nie mam jeszcze wszystkiego, staniki do karmienia mają przyjść dziś pocztą, podkłady muszę kupić, podpaski, pieluchy. Co do pieluch, kupujecie 1 czy 2? Ja córkę musiałam od razu w 2 wpakować :( i nie wiem jak teraz.
Spakuję się chyba do jednej sporej torby, chodź nie wiadomo jak wyjdzie. Zacznę się pakować gdzieś za dwa tygodnie jak skompletuje wszystko.

A macie już całą wyprawkę?
 
nie trzeba się umawiać, ale wolą jak się zadzwoni zaraz przed przyjazdem, bo jeśli akurat mają duży ruch, to osoba zwiedzająca nie będzie mogła nic zobaczyć ani z nikim pogadać.
 
Ja na razie zrobiłam listę rzeczy do spakowania. Nie mam jeszcze wszystkiego, staniki do karmienia mają przyjść dziś pocztą, podkłady muszę kupić, podpaski, pieluchy. Co do pieluch, kupujecie 1 czy 2? Ja córkę musiałam od razu w 2 wpakować :( i nie wiem jak teraz.
Spakuję się chyba do jednej sporej torby, chodź nie wiadomo jak wyjdzie. Zacznę się pakować gdzieś za dwa tygodnie jak skompletuje wszystko.

A macie już całą wyprawkę?

My jeszcze nie mamy calej wyprawki, brakuje m.in. lozeczka, stojaka do wanienki i lezaczka plus produktow kosmetyczno pielegnacyjnych.
Ja do szpitala biore pieluchy 1 (2-5kg), mysle ze beda ok. W razie czego zawsze Tata moze dowiezc inne.
 
Hej dziewczyny.
Szukałam informacji o szpitalu i trafiłam tutaj :) Termin mam z OM na 3 stycznia a z usg na 5 stycznia i oby Zosia chciała poczekać do Nowego Roku :) Cały czas się zastanawiam który szpital wybrać: Żeromski, Siemiradzkiego czy Kopernika...wprawka cała już prawie gotowa, bo od miesiąca jestem już na zwolnieniu więc miałam czas aby poszukać i wszystko kupić. Brakuje nam tylko łóżeczka, rożka i przewijaka :)
 
Czesć Emptyskies, powiem Ci tak, z mojego wywiadu wynika:
-Siemieradzki bardzo dobry, ale za wszystko trzeba płacic( sala 2 osobowa, znieczulenie, położna tylko jak chcesz mieć swoją )
-Kopernika kiepsko, zarówno z warunkami higienicznymi tam, jak i opieką.
-Ujastek jeśli chcesz cesarkę czy znieczulenie zzo (tam nie ma z tym problemu), i umiesz sama zająć się dzieckiem i karmić to super. Jak nie to zapomij, ze ktoś sie Toba zainteresuje po porodzie.

Do szpitala mam zamiar wziąc 1 paczkę pieluch, 5x majtki jednorazowe, 2 paczki podpasek gigantów, 3 podkłady na łóżko lub przewijak, 3 koszule nocne do karmienia, wkładki laktacyjne

Z rzeczy dla małego brakuje mi dużo, ale też z cześci zrezygnowałam np. nie kupuje smoczka, podgrzewacza do butelek, sterylizatora, ochraniacza na boki łóżeczka, niedrapek, karuzeli nad łóżeczko, laktatora, kołderki i poduszki :) kupie je jesli okaza sie kiedys konieczne, a czesc pewnie nie bedzie potrzebna mi wcale
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny!
Też zamierzam rodzić w Żeromskim. Termin mam na 16.12. Zastanawiam się nad wybraniem się do szpitala, żeby zobaczyć oddział. Póki co, za każdym razem, jak tam dzwoniłam, to panie mówiły mi, że wszystko zajęte i że nie ma sensu, żebym przyjeżdżała. I sama zaczęłam się zastanawiać, czy jechać. Czy Wam dało coś odwiedzenie szpitala przed porodem?
Mam jeszcze pytanie odnośnie wyprawki do Żeromskiego - na ich stronie www jest lista rzeczy. Wśród rzeczy dla Maluszka wymienione są "ubranka - opcjonalnie". Czy wiecie o co chodzi? Czy szpital gwarantuje ubranka dla dziecka?

Dzięki za pomoc!:-)
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Też zamierzam rodzić w Żeromskim. Termin mam na 16.12. Zastanawiam się nad wybraniem się do szpitala, żeby zobaczyć oddział. Póki co, za każdym razem, jak tam dzwoniłam, to panie mówiły mi, że wszystko zajęte i że nie ma sensu, żebym przyjeżdżała. I sama zaczęłam się zastanawiać, czy jechać. Czy Wam dało coś odwiedzenie szpitala przed porodem?
Mam jeszcze pytanie odnośnie wyprawki do Żeromskiego - na ich stronie www jest lista rzeczy. Wśród rzeczy dla Maluszka wymienione są "ubranka - opcjonalnie". Czy wiecie o co chodzi? Czy szpital gwarantuje ubranka dla dziecka?

Dzięki za pomoc!:-)


Ubranka dla dziecka trzeba mieć swoje.Wiadomo jak nie przywieziesz to goły bobasek nie będzie ale podobno najlepiej mieć swoje tak mówiła moja lekarka ja rodze za 2 tyg to napisze jak to wygląda w praktyce podobno rożek albo kocyk też swój bo tamte to stare i niefajne są.
 
Do góry