reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

reklama
Na Ujastku rodzę, bo jesteśmy z Krakowa, a we Wro dopiero od niedawna. I tak: wszyscy lekarze z Krakowa, genetyka też robiona w Krakowie, o dziadku - galicyjskim nacjonaliście już nie wspominając... Zresztą znajome matki-Wrocławianki na powitanie poinformowały mnie, że warunki i standardy we wrocławskich szpitalach są hmmm... dyplomatycznie to ujmę: mogłyby być lepsze.

Ponieważ planuję zmienić lekarza i w przyszłości prowadzić ciążę u takiego który pracuje w Ujastku, napisz czy do takiego chodziłaś, jeśli tak to gdzie przyjmuje, czy na NFZ a jeśli nie to ile płaciłaś?

Dziewczyny, napiszcie o swoich lekarzach z Ujastka jeżeli do takiego chodziłyście albo chodzicie w czasie ciąży?
-czy polecacie?
-czy w ramach NFZ?
-gdzie?
-jeśli prywatnie to za ile? (wizyta, USG)
 
Gorąco polecam Panią Doktor Sylwię Korygę- Wszołek. Przyjmuje w gabinecie prywatnym, wizyty zawsze z USG i pracuje na Ujastku. Pani Doktor jest bardzo dokładna, fachowa i rzeczowa a przy okazji ma wielkie serce dla swoich pacjentów. Dzięki niej mój synek przyszedł na świat większy i zdrowszy.
 
Moją ciążę prowadzi dr Dunic-Kamińska przyjmująca w Promedisie. Ponieważ mam abonament firmowy, niestety nie jestem w stanie podać ceny za wizytę.
Pani dr jest bardzo fachowa, pilnująca i terminów kolejnych wizyt w trakcie ciąży, i badań, które trzeba wykonać. Nie należy jednak do osób rozmownych i wylewnych, co może niekiedy przeszkadzać. Niemniej jednak to dzięki jej wydatnej pomocy jestem w ciąży, więc polecam ją ze szczerego serca.
Badania genetyczne robiłam prywatnie w Volumedzie. Niestety, nie pamiętam dokładnie, ile kosztowało (zdecydowanie powyżej 200 zł - chyba bliżej 300, ale mogę przekłamać). Również polecam.
 
Moją ciążę prowadzi dr Dunic-Kamińska przyjmująca w Promedisie. Ponieważ mam abonament firmowy, niestety nie jestem w stanie podać ceny za wizytę.
Pani dr jest bardzo fachowa, pilnująca i terminów kolejnych wizyt w trakcie ciąży, i badań, które trzeba wykonać. Nie należy jednak do osób rozmownych i wylewnych, co może niekiedy przeszkadzać. Niemniej jednak to dzięki jej wydatnej pomocy jestem w ciąży, więc polecam ją ze szczerego serca.
Badania genetyczne robiłam prywatnie w Volumedzie. Niestety, nie pamiętam dokładnie, ile kosztowało (zdecydowanie powyżej 200 zł - chyba bliżej 300, ale mogę przekłamać). Również polecam.


dziękuję za opinie
czekam na więcej :) najlepiej o lekarzach właśnie poza Ujastkiem pracujących w Luxmedzie albo Promedisie. Może ktoś poleci rozmownego lekarza? :tak: To byłby mój ideał :-)
 
Ja jestem pacjentką dr Iwony Błaszkiewicz, przyjmowała (nie wiem czy dalej przyjmuje, ale na stronie Ujastka jeszcze widnieje) w Poradni Ginekologiczno- Położniczej w Ujastku na NFZ. Ja chodzę do niej na ul. Płaszowską również na NFZ. Polecam ponieważ bardzo dokładnie i skrupulatnie podchodzi do pacjentek w ciąży, ale z tego co słyszałam jest już gorzej jeśli chodzi o pacjentki "zwykłe ginekologiczne". Jeśli chodzi o prowadzenie ciąży na ubezpieczenie polecam, co do innych przypadłości nie jestem w stanie nic powiedzieć.
Gabinet na płaszowskiej jest słabo wyposażony ( brak aparatu USG, ale jest za to detektor tętna i za każdym razem jest monitorowany stan dzidziusia), Pani doktor zleca wszystkie konieczne badania na skierowanie, więc bezpłatnie.
 
dziękuję za opinie
czekam na więcej :) najlepiej o lekarzach właśnie poza Ujastkiem pracujących w Luxmedzie albo Promedisie. Może ktoś poleci rozmownego lekarza? :tak: To byłby mój ideał :-)

Ja też szukałam takiego lekarza w Luxmedzie. Byłam u dr Duniec - Kamińskiej oraz Agnieszki Janczak - Saif. Jakoś do żadnej nie nabrałam zaufania, a P. Saif jest rozmowna, ale to wszystko zależy od jej humoru ( a na to zdać się nie chcę ;)).

W końcu w ramach Luxmedu chodziłam do Mogiły - Komorowskiego (aby móc robić wszystkie badania w ramach abonamentu), a oprócz tego prywatnie chodziłam do dr Opalskiego na ul. Floriańskiej.
 
A tak z zupełnie innej beczki: jak to jest z kontaktem skin to skin w Ujastku? Czy mozna liczyc na ta min. 1h opisywana przez wytyczne Ministerstwa czy tez trzeba dopominac sie o pozostawienie malenstwa? Ktos ma doswiadczenia lub wiedze na temat?
 
cześć Dziewczyny! od dawna czytam Wasze wypowiedzi i dziś postanowiłam się przyłączyć. Jestem w 28 tyg ciąży i też mam zamiar rodzić na Ujastku, mimo iż mam prawie 50 km. ale mam nadzieję że dojadę. Nie mam lekarza ani położnej z Ujastka i mam nadzieję że mnie przyjmą i że wszystko pójdzie dobrze. czy jest też ktoś kto nie ma lekarza ani położnej i termin ma na marzec?
P.S. w którym miejscu wklejacie suwaczek żeby się ukazał na dole wszej wypowiedzi?
 
reklama
cześć Dziewczyny! od dawna czytam Wasze wypowiedzi i dziś postanowiłam się przyłączyć. Jestem w 28 tyg ciąży i też mam zamiar rodzić na Ujastku, mimo iż mam prawie 50 km. ale mam nadzieję że dojadę. Nie mam lekarza ani położnej z Ujastka i mam nadzieję że mnie przyjmą i że wszystko pójdzie dobrze. czy jest też ktoś kto nie ma lekarza ani położnej i termin ma na marzec?
P.S. w którym miejscu wklejacie suwaczek żeby się ukazał na dole wszej wypowiedzi?

Ja urodziłam córeczkę prawie 2 miesiące temu na Ujastku. Mieszkam 45 km od Ujastka i nie miałam lekarza z tego szpitala. Wogóle się z nimi nie kontaktowałam. Jak zaczęła się akcja porodowa po prostu wsiadłam z moim B. w samochód i wio do Krakowa. Z przyjęciem nie ma żadnych problemów.
W 100% polecam tam rodzić.
 
Do góry