reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

mam pytanie do dziewczyn które miały cc w ujastku a nie miały tam swojego lekarza ktory pracuje w szpitalu....otóz czy na skierowaniu ze wskazaniem do cc MUSIAŁO byc napisane ze jest to skierowanie KONKRETNIE DO szp. gin-poł Ujastek....pytam poniewaz jak dzwoniłam dowiedziec sie o zaswiadcz do cc, pan który sie zajmuje rejestracją poinformował mnie ze na skierowaniu do cc musi byc napisane ze jest ono konkretnie do tej placówki


i jeszcze jedno powiedział ze kwalifikacje do cc robia po 35 tc - to prawda ?
----------------------------

dziwne to jest wg mnie z tym zeby na zaswiadcz był adres placowki w ktorej chce miec cc.....bo zaswiadczenie do cc mam jedno, a co w przypadku gdy odmowią mi cc bo moje wskazania sie nie kwalifikują ( tak moze byc juz mi to powiedział ordynator na galla MSWiA)....wiec musiałabym miec z 10 zaswiadczen a kazde do innego szpitala :(
 
reklama
Ja wprawdzie miałam lekarza z Ujastka, ale miałam normalne skierowanie. Faktycznie było tam napisane że do Ujastka. Lekarka wypisała mi to skierowanie w 36 tygodniu.W razie gdyby cos sie zaczęło dziać to mi powiedziała ze z tym skierowaniem musza mnie przyjąć nawet jak jej wtedy nie będzie na dyżurze. Potem dzien przed planowanym cięciem wypisała mi jeszcze drugie z konkretna datą.
 
Ja zawsze miałam wypisane skierowanie do konkretnego szpitala, nawet jak w danym szpitalu mnie nie przyjęli tylko odesłali do innego to wystawili mi nowe skierowanie do tej innej placówki.
 
skierowanie zawsze musi być konkretne - kto i gdzie kieruje bo niby na jakiej podstawie potem NFZ miałby im zwrócić pieniądze?

a poza tym dlaczego mieliby Cię nie przyjąć?
 
ja zdecydowanie polecam ujastek... bardzo dobra opieka na oionie, patologia ciazy super, porodówka troszke gorsza opieka pielegniarek...

miałam balonikowanie, oxy, poród sn bez znieczuleń i na dodatek mały wylądował na oionie na tydzień :-( ale wszystko przeżyliśmy i dalo rade :-)

z położnych to naprawdę polecam panią dorotę dudziak a z ginekologów prowadzących ciążę: panią magdę trojnar-podleśny.. naprawde fachowa i rzetelna osoba... gdyby nie te osoby chyba bym nie dała rady urodzić :-)
 
Witam

chciałam zapytac dziewczyny które rodziły SN w Ujastku w tym roku, czy podają zzo na zyczenie pacjentki i czy jest płatne, jak to wygląda ?
 
niestety w watku nic nie pisze o zzo, a na stronie można wypromowac co sie chce zeby przyciągnąc klienta

chciałabym na rzetelne opinie od kobiet które faktycznie bez problemu w ostatnich kilku mies, rodziły w ujastku i dostały zzo. wszystko bardzo szybko sie zmienia, poniewaz jeszcze rok temu kolezanka ktora chciała tam rodzic musiała szukac innego szpitala bo mieli problemy z anestezjologiem i tym samym nie podawali zzo.

nie wiem jak ta kwestia wyglada teraz dlatego chciałabym zeby wypowiedziały sie osoby ktore tam rodziły
 
Czyli nie obejrzałaś filmików,a na stronie jest też księga gości i tam wypowiadają się kobitki :)
Ani nie przeczytałaś CAŁEGO wątku bo tam ten temat był już wspominany, ale odpowiem Ci bo sprawę monitoruję od dawna.

Znieczulenie jest bezpłatne. Anestezjolog jest 24h i to od 2006 roku, więc może koleżanka miała jakiegoś pecha typu inna akcja porodowa itd czy jakaś niedyspozycja (różne rzeczy się zdarzają). Np. na siemiradzkiego zzo kosztuje 300 zł i jest to w ogóle najdroższy szpital pod tym względem, niedawno był taki fajny raport o porodach w krakowie.
Wiele też zależy od Twojego lekarza - bo w zasadzie decyzja o podaniu zzo i kiedy to jego działka. Masz lekarza prowadzącego z Ujastka?

Pamiętaj, że poród w wodzie i zzo wykluczają się, więc jeśli nie rozważasz wody, to nie ma problemu :)
 
reklama
czesc Dziewczyny, ja jeszcze daleko mam do porodu :) ale juz sie wstepnie orintuje co do szpitala i bardzo dlugo szukalam wlasnie nt Ujastka informacji - dzieki za wyczerpujace informacje- przebrnelam przez wszystkie posty :)

Zastanawia mnie tylko taka mala sprawa - jak sie wybiera szpital? trzeba sie przed porodem jakos 'zarejestrowac"? moj lekarz nie przyjmuje w zadnym szpitalu,stad tez nie kieruje sie tym.

dziekki za info:)
 
Do góry