reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

o tym czy bedziesz miec cc decyduje ordynator szpitala, wejdz na str ujastka i tam pisze ze konsultacje w prawie cieć są chyba w czwartki, musisz zadzwonic i umowic sie na konsultacje, bo to ze masz wskazania jeszcze nic nie znaczy, decyzje o prawdziwosci zaswiadczenia podejmuje ordynator danego szpitala.

a widzisz, dzięki za odpowiedź.
Znalazłam tam takie info:
Kwalifikacje do cięć cesarskich oraz do porodów w wodzie prowadzone są przez Ordynatora Oddziału. Odbywają się one w każdy poniedziałek, wtorek oraz czwartek od godziny 11:00.
Zadzwonie i się wybiore po 30t.c.

W sumie zdziwiłabym się gdyby to zakwestionowali.

Zdarzyło się Wam, że mimo wskazań kierowali na poród SN?
 
reklama
Moim zdaniem, jeśli jest wskazanie od lekarza specjalisty - to nie powinno być żadnych problemów; aczkolwiek nie mam znajomych żeby sie dowiedzieć tak na 100%. Po prost trzeba się wybrać w którys dzień na konsultacje do ordynatora i tyle.
 
AgaDe dokładnie taki mam zamiar, choć to dopiero po 30 tygodniu (choc zalecaja w sumie dopiero kolo 35 tyg), wiec jeszcze chwilke mam.
Poki nie moge sie wybrac zzera mnie ciekawosc jaki ten ordynator jest, czy kogoś odesłał z kwitkiem bo sam wiedział lepiej co i jak :)

a, i jeszcze jedna rzecz - czy idąc do niego na kwalifikacje do porodu do Ujastka, place jak za prywatna wizyte (widzialam gdzies kwote 150 zl), czy konsultacja jest za free? Kto wie?
 
Takie mam świeże newsy porodowe, może się komuś przydadzą. Dwie koleżanki rodziły w tym samym dniu.

1. CC w czwartek
o 7 rano rejestracja i kroplówka. Cięcie dopiro o 12 bo były dwie awaryjne cesarki. Cewnik założony w znieczuleniu. Koszula szpitalna, jednorazowa (taka a la flizelinka). Kroplówki cały dzień. Następnego dnia wstanie z łóżka, cewnik wyjęty dopiero wieczorem. Wenflon na następny dzień (czyli sobota). W niedzielę popołudniu wypis do domku.
Laktacja praktycznie zerowa :( Z pomocą położnej i kapturków coś się tam udało, ale marnie.

2. SN w czwartek
Skurcze od 8 rano, kroplówka, marsz po korytarzu. ok. 17.30 znieczulenie zewn.oponowe, poród 18:20. Kroplówka, wenflon wyjęty na drugi dzień rano. Laktacja też zerowa, wypis w niedzielę.
 
Witam wszystkie forumowiczki
Jestem na tym forum nowa i bardzo zaciekawiona Waszymi opiniami na temat szpitala Ujastek w Krakowie :-)
Jestem w 18 tyg. ciąży i chciałabym rodzic wlasnie w tym szpitalu. Bardzo prosze o aktualne odpowiedzi na pytania:
1) Moim lekarzem prowadzacym jest p. doktor, ktora nie pracuje w tym szpitalu. Jestem z niej bardzo zadowolona, jednak znalazlam opinie, ze aby bez problemu dostac sie do tego szpitala i miec dobra opieke, to trzeba miec lekarza, ktory w nim pracuje. W zwiazku z tym, czy moglybyscie mi kogosc polecic?
2) Czytalam rowiniez o mozliwosci oplacenia poloznej. Bardzo prosze o opinie osob, ktore mialy taka osobe oplacona i jak wyglada taka opieka? I czy to jest rowniez przydatne w przypadku cesarskiego ciecia? Czy taka polozna wowczas jest przy Tobie po porodzie i Ci pomoga?
3) Czy ktos z Was mial laserowa korekcje wady wzroku? Jesli tak, to czy mialyscie wowczas cc czy porod naturalny?

W internecie mozna wiele znalezc, ale duzo tez jest informacji nieaktualnych. Dlatego bardzo prosze o Wasze opinie i rady. Mysle, ze wielu sie to przyda i pomoze :) A moze ktoras z Was rowniez ma termin na styczen??? I chce rodzic w Ujastku? :-)
Pozdrawiam cieplutko wszystkie Mamusie i przyszle Mamusie :-)
Marlena
 
Poki nie moge sie wybrac zzera mnie ciekawosc jaki ten ordynator jest, czy kogoś odesłał z kwitkiem bo sam wiedział lepiej co i jak :)

a, i jeszcze jedna rzecz - czy idąc do niego na kwalifikacje do porodu do Ujastka, place jak za prywatna wizyte (widzialam gdzies kwote 150 zl), czy konsultacja jest za free? Kto wie?

Wczoraj miałam okazję poznać Ordynatora bo potrzebna była pilna konsultacja. Bardzo miły człowiek, chociaż widać, że jego mózg pracuje jak komputer i przetwarza milion pięćset danych :) Bałam się go z początku bo ma taki groźny wyraz twarzy hi hi, konsultacja przebiegła super i było to jedyny lekarz, który jak do tej pory pomógł mi się podnieść z tej kozetki. Szczęka mi opadła...

Za konsultację nie płacisz bo to w szpitalu jest, oczywiście wcześniej się zarejestruj :D

A! jeszcze ciekawostka: nastawiałam się na poród sn, ale pojawiły się wskazania do cc. Jeszcze mam trochę czasu, więc Ordynator pozostawił sobie tydzień na decyzję - zobaczymy jak się akcja rozwinie do następnej wizyty. Dzięki temu wiem, że to nie jest szablonowe tylko indywidualne i wiem, że jak on zadecyduje o cc to będzie to dla mnie najlepsze (ale modlę się o sn hi hi)
To nie jest tak, że odmawiają cc wg widzi mi się, ani też nie kierują na cc każdej kobiety. Miły bonus :D
 
Ostatnia edycja:
Melisa87
1. Nie prawda, ze jak masz lekarza spoza szpitala to jestes gorzej traktowana lub nie przyjeta. Tam traktuja wszystkie pacjentki tak samo - akurat mam swieze informacje bo lezalam w szpitalu od 27 lipca do 1 sierpnia. Jesli jednak chcesz kogos z tego szpitala, to ja osobiscie bardzo polecam dr Magdalene Podlesny-Trojnar.
2. Z polozna umawiasz sie sama, tak jakby nieoficjalnie i wtedy z nia tez umawiasz sie na stawki itp. Ponoc ok 600-700 zl ale nie wiem bo ja mam miec chyba CC wiec szkoda mi kasy na polozna, skoro nie ma w czym pomoc, a po porodzie nie bedzie latac. Bo oplacana jest tylko do porodu.
 
Melisa87
Nie prawda, ze jak masz lekarza spoza szpitala to jestes gorzej traktowana lub nie przyjeta. Tam traktuja wszystkie pacjentki tak samo - akurat mam swieze informacje bo lezalam w szpitalu od 27 lipca do 1 sierpnia. QUOTE]

Zgadzam się - jak masz komplet wszystkich dokumentów to jest ok. Przyjąć muszą, bo to szpital a nie ma już rejonizacji, więc jak są wolne łóżka (a są przecież zapasowe też) to przyjmują każdego.
Ale znam dziewczyny, które chodziły w ciąży do kogoś-tam, potem przyjechały na Ujastek i wielkie rozczarowanie. Ludzie też nie rozumieją, że szpital to nie hotel, niestety. I że każdy szpital ma inne zasady "administracyjne" w sensie izba przyjęć, rejestracja, wypisy itd. Potem rośnie frustracja i krążą złe opinie. Albo o karmieniu piersią - prosisz położną o pomoc do skutku, a poza tym jest też poradnia laktacyjna, wystarczy usta otworzyć i sprecyzować oczekiwania.
Moją znajomą w zeszłym tygodniu położna "instruowała" prawie 12 razy i w końcu udało się małą nakarmić :D Ale ciągle dzwoniła do dyżurki, w końcu przecież skąd kobita ma wiedzieć, że młoda mama nadal potrzebuje pomocy? Zwłaszcza, że teraz wysyp porodowy :D

Także dziewczyny - pozytywne nastawienie i głośne mówienie o swoich potrzebach :D
 
reklama
Witam serdecznie wszystkie panie:)Też wybieram się do tego Szpitala, na piątek 05.08. jestem zapisana na KTG a później zapewne wizyta u p. doktora - ciekawa jestem na kogo trafię... Przez całą ciążę byłam prowadzona na priv, przez panią doktor co pracuje w tym szpitalu i ma nadzieję że nie będę miała żadnych problemów z przyjęciem... W piątek mają mi założyć kartę, o ile wcześniej nasze maleństwo się nie wykluje..:) Pzdr... i czekam na jakieś odp.
 
Do góry