reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Katerinka_2 dzięki wielkie za opis!:-) Czuję sięjakbym tam była sama :-D

Niestety odsyłaja gdy nie ma miejsca u nich na oddziale. Jedną taka odesłaną była moja szwagierka- było to 9 miesięcy temu (przyjechałyśmy o 4 rano, szwagierkę zbadano, powiedziano że poród się rozpoczął i że.... nie ma miejsca na oddziale i proponują szpital Żeromskiego...
Oczywiście kilka razy zapytano o lekarza prowadzącego:confused2:... Jestem pewna że gdyby lekarz był stamtąd to miejsce by się znalazło... a tak to szwagierka urodziła w Żeromskim.

Natomiast co do wpuszczania dzieci na Oddział. Sąsiadka urodziła 2,5 miesiąca temu. Jej córeczka niespełna 6 letnia była u niej na pewno conajmniej 4 razy w przeciągu 3 dni.
 
reklama
Katerinka_2 dzięki wielkie za opis!:-) Czuję sięjakbym tam była sama :-D

Niestety odsyłaja gdy nie ma miejsca u nich na oddziale. Jedną taka odesłaną była moja szwagierka- było to 9 miesięcy temu (przyjechałyśmy o 4 rano, szwagierkę zbadano, powiedziano że poród się rozpoczął i że.... nie ma miejsca na oddziale i proponują szpital Żeromskiego...
Oczywiście kilka razy zapytano o lekarza prowadzącego:confused2:... Jestem pewna że gdyby lekarz był stamtąd to miejsce by się znalazło... a tak to szwagierka urodziła w Żeromskim.

Tak podejrzewałam :szok:
Lekarza niestety nie mam z Ujastka
myślmy pozytywnie, zwłaszcza że w Żeromskim remoncik trwa

Natomiast co do wpuszczania dzieci na Oddział. Sąsiadka urodziła 2,5 miesiąca temu. Jej córeczka niespełna 6 letnia była u niej na pewno conajmniej 4 razy w przeciągu 3 dni.

wygnam ze swojej sali czymprędzej
 
I moje znajome tez zostaly odeslane z Ujastka do innego szpitala, ale trzeba liczyc sie z ich slowem ;) Mam nadzieje ze nie odesla juz inkogo wiecej ;)
 
I moje znajome tez zostaly odeslane z Ujastka do innego szpitala, ale trzeba liczyc sie z ich slowem ;) Mam nadzieje ze nie odesla juz inkogo wiecej ;)

Moja szwagierka, jak się dowiedziała że nie ma dla niej miejsca, zapytała położną, dlaczego na Dniach Otwartych mówią że nigdy nikogo nie odsyłają.
Na co położna się bardzo zmieszała i zaczęła coś tłumaczyć, że nie odsyłają pacjentek, które mają wcześniej zaklepane terminy porodu, albo wybrana (i opłaconą) położną.:angry:
Szkoda, że właśnie tego na tych Dniach nie mówią...
 
przy CC można sobie miejsce zaklepać ale przy zwyczajnym porodzie już słabo :)
Maż mi właśnie kazał szukać szpitala na plan B :szok: jestem zagubiona ... Żeromski w remoncie, Narutowicz słabo oceniany, Siemieradzki to koszty :/ jeesu :-(

Myślicie że ma sens np kiedy już się zacznie zaczynać żeby zadzwonić i zapytać o miejsce?
 
Ostatnia edycja:
przy CC można sobie miejsce zaklepać ale przy zwyczajnym porodzie już słabo :)
Maż mi właśnie kazał szukać szpitala na plan B :szok: jestem zagubiona ... Żeromski w remoncie, Narutowicz słabo oceniany, Siemieradzki to koszty :/ jeesu :-(

Myślicie że ma sens np kiedy już się zacznie zaczynać żeby zadzwonić i zapytać o miejsce?

w Narutowiczu w tej samej dobie co CC np dają już dziecko do opieki i tego dnia mąż nie ma wstępu na pooperacyjną. Dla mnie to olbrzymi minus. Choć dla rodzących sn jakiś specjalnych uniedogodnień nie ma.
A Rydygier? Waham się trochę ;/
 
przy CC można sobie miejsce zaklepać ale przy zwyczajnym porodzie już słabo :)
Maż mi właśnie kazał szukać szpitala na plan B :szok: jestem zagubiona ... Żeromski w remoncie, Narutowicz słabo oceniany, Siemieradzki to koszty :/ jeesu :-(

Myślicie że ma sens np kiedy już się zacznie zaczynać żeby zadzwonić i zapytać o miejsce?

Jest jeszcze Plan C - przyjechać na tyle późno, że na pewno Cię nie odeślą;-)

Ja stwierdziłam, że gdy nie będę mieć planowanego CC (cały czas mam nadzieję że moje łożysko przestanie być przodujące, choć szanse każdym dniem maleją:-() to opcjonalnie wybiorę Narutowicza. Właśnie plan mam taki, że zadzwonię na Ujastek gdy poród się już rozpocznie i zapytam o miejsce, gdy powiedzą że nie ma miejsca, jadę do Narutowicza.

Tam ostatnio rodziła moja koleżanka z pracy. Była bardzo zadowolona z samego porodu, jak i opieki po, a do tego oddział po remoncie i wygląda na prawdę fajnie.
 
reklama
Jest jeszcze Plan C - przyjechać na tyle późno, że na pewno Cię nie odeślą;-)

Ja stwierdziłam, że gdy nie będę mieć planowanego CC (cały czas mam nadzieję że moje łożysko przestanie być przodujące, choć szanse każdym dniem maleją:-() to opcjonalnie wybiorę Narutowicza. Właśnie plan mam taki, że zadzwonię na Ujastek gdy poród się już rozpocznie i zapytam o miejsce, gdy powiedzą że nie ma miejsca, jadę do Narutowicza.

Tam ostatnio rodziła moja koleżanka z pracy. Była bardzo zadowolona z samego porodu, jak i opieki po, a do tego oddział po remoncie i wygląda na prawdę fajnie.

Byłam tam w sobotę i sama bym sie zdecydowała na poród tam gdyby nie ta pierwsza doba o której pisałam. Rozmawiałam z 2 położnymi, na prawdę miłe. Dziewczyna, która była po CC drugi dzień, a akurat siedziała na korytarzu bardzo chwaliła ;)
 
Do góry