reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Cześć dziewczyny!
przeglądam listę rzeczy do szpitala i moje ubrankowe zapasy i już czuję sie kompletnie zagubiona :(
No bo pisza tam np bluzeczki i kaftaniki i śpioszki, A ja mam mnóstwo body z krótkim i długim rękawkiem , jedne śpioszki i trzy pajace takie na 0-3 mce (już nie wspomnę że każda firma to inna wielkość w tym samym niby rozmiarze-pytałam córci jaka się duża urodzi i które mam jej śpioszki spakować ale tylko mnie trąca w żeberko prawe :)
Piszą też pampersy 3-6 kg, ja kupiłam małą paczke Huggies newborn 2-5 kg, ile sztuk trzeba miec i czy takie tez będą ok?
Frustrują mnie te przygotowania, za dużo niewiadomych a ja lubię mieć dobrze poukładane i zaplanowane w swoim świecie.
 
reklama
skąds znam Twoje rozterki:) ja spakowałam w zasadzie dwa rozmiary - 3 pajace, kaftaniki i body - myślę ze wystarczy w razie czego mąż wie co gdzie jest i będzie dowoził jak by sie okazało że za małe rozmiary mam (wczorajsze usg wykazało 3800 g wiec chyba spory będzie dzieciaczek;)). Podobnie z podkładami i majtkami jednorazowymi dla mnie - braknie to dokupię - nie da sie wszystkiego przewidzieć.

Pamiętaj o wodzie w malej butelce z dzióbkiem - korkiem podobno przydaje sie :)
 
skąds znam Twoje rozterki:) ja spakowałam w zasadzie dwa rozmiary - 3 pajace, kaftaniki i body - myślę ze wystarczy w razie czego mąż wie co gdzie jest i będzie dowoził jak by sie okazało że za małe rozmiary mam (wczorajsze usg wykazało 3800 g wiec chyba spory będzie dzieciaczek;)). Podobnie z podkładami i majtkami jednorazowymi dla mnie - braknie to dokupię - nie da sie wszystkiego przewidzieć.

Pamiętaj o wodzie w malej butelce z dzióbkiem - korkiem podobno przydaje sie :)

haha, skąd ja to znam :)
wczoraj się pakowałam i miałam ten sam problem bo mam głównie pajace i body z długim rękawem,a moje dziecie z kolei będzie malutkie wg USG, więc tylko najmniejsze rozmiary biorę.

Czy pod pajace brać kaftaniki (mam wiązane, beznadziejne wg mnie bo pewnie się podwijają), czy może body rozpinane na całości z długim rękawem? Jak myślicie?

Podkładów nie ma na liście Ujastka, ale koleżanka doradziła mi, żeby jednak wziąć.
 
ja biorę zapinane kaftaniki. najlepiej podobno sprawdzają się body bo zmieniając kilkanaście razy dziennie pieluszkę z nimi jest najszybciej i najłatwiej.

poza ujastkową listą biorę jeszcze:

  • dwa biustonosze do karmienia (z odpinanymi miseczkami)
  • ciepłe skarpetki
  • żel pod prysznic,szampon,pastę i szczoteczkę do zębów,dezodorant,kremy do twarzy, rąk przybory do włosów - niby oczywiste ale wole zapisać żeby nie zapomnieć
  • sztyft do warg
  • telefon i ładowarka[FONT=&quot][/FONT]
 
nie wiem tylko właśnie co i jak z lewatywą - niektóre szpitale wymają miec inne nie. tu nie znalazłam żadnej informacji.
 
haha, skąd ja to znam :)
wczoraj się pakowałam i miałam ten sam problem bo mam głównie pajace i body z długim rękawem,a moje dziecie z kolei będzie malutkie wg USG, więc tylko najmniejsze rozmiary biorę.

Czy pod pajace brać kaftaniki (mam wiązane, beznadziejne wg mnie bo pewnie się podwijają), czy może body rozpinane na całości z długim rękawem? Jak myślicie?

Podkładów nie ma na liście Ujastka, ale koleżanka doradziła mi, żeby jednak wziąć.



Na Ujastku jest dosc cieplo ;) moje dziecie bylo na początku ubierane przez polozne w to co sobie wybraly z rzeczy ktore spakowalam a wybieraly body z krotkim rekawem i na to zakladaly pajaca, dodatkowo dzidzie sa zawijane w rozki. Kaftaników żadnych nie pakowałam (bo nie mam hehe) ale i tak by się nie przydały. U mnie najlepiej się sprawdzały zestawy – body z krótkim rękawem + pajac albo body z długim rękawem + śpioszki. Najlepiej jak najmniej wkładanych przez głowę tylko rozpinanych z przodu.


Jeśli chodzi o pieluchy to chyba często się na jednorazowe mówi 'pampersy” nawet jeśli są to huggies. My też na start mieliśmy Huggies newborn, sąsiadka obok miała Happy ;) Dzieciątko jak już zacznie wydalać co zdarza się dość często ;) to trochę tego idzie, szczególnie jeśli zmiana pieluszek jest na naszej głowie a nie na głowie pań na noworodkowym.


Co do podkładów to też nie ma co pakować gdyż są na bieżąco wymieniane, poza tym jak potrzeba to zostawią więcej na sali. U mnie na sali nawet leżała paczka podpasek-jak-materace ;) więc pewnie na innych też więc swoich w szpitalu zużyłam mniej.
PS. mam do oddania majtki jednorazowe canpol rozmiar L ;)


Dla mam, szczególnie tych przed cesarką polecam jeszcze takie oczyszczające czy odświeżające mokre chusteczki do twarzy ;)


Aha.. mamy cesarkowe, jakby się Wam chciało pić a jeszcze nie pozwalają to poproście o gazik nasączony wodą ;) jedna przemiła położna sama nam przyniosła zdziwiona, że nikt tego nie zaproponował, zawsze to jakiś substytut łyka wody gdy bardzo chce się pić a nie za bardzo można, szczególnie w nocy. A tym, którym może nie wystarczyć kilka sucharów za pierwszy posiłek to polecam mieć swoją paczkę w zapasie. Apetyt wzrasta w miarę niejedzenia ;)
 
reklama
Wszystkie badania robiłam na bieżąco zgodnie ze skierowaniami od mojego lekarza prowadzącego, przed samym porodem dostałam skierowanie właśnie na elektrolity, układ krzepnięcia i morfologię.
Wszystko inne miałam z tych robionych wcześniej.
 
Do góry