reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Holandii 2011

A do nas kilka dni temu dzwonila Kramzorg i sie umowila na pierwsza wizyte przed porodem, na 8 sierpnia. Udalo sie ustalic date i godzine, aby pasowala mi i mojemu zapracowanemu mezulkowi, bo chcialabym abysmy razem ustalili wszystkie szczegoly wczesniej.

W sierpniu natomiast zaczynamy kurs rodzenia. Znalezlismy kurs w jezyku angielskim, bo na razie nie mowimy po holendersku (oboje zaczniemy sie uczyc po narodzinach dzidzi). Dokladnie znalazlam 2 takie kursy, gdzie sa klasy prowadzone rowniez i po angielsku. Jedna byla kawalek pod Amsterdamem, ale nie chcialam zbytnio obciazac moja zapracowana druga polowke. A druga szkola jest w Amsterdamie, ale klasa angielsko-jezyczna miala zbyt malo chetnych na okres czasu jaki nam pasuje i wykupilismy zajecia prywatne. Kobieta bedzie przyjezdzac do nas do domu. Cenowo wyszlo to samo, tylko zamiast 6 lekcji w grupie ludzi, mamy 3 spotkania u nas w domu po 2 godziny i kobieta jest tylko dla nas, a maz nie musi po pracy znowu gdzies jechac. Ja sie bardzo ciesze na takie zajecia, polozna powiedziala ze nam sporo opowie, ale sama nas zachecala, ze jesli mamy tylko taka mozliwosc to aby sie zapisac. Ktoras z Was chodzila do szkoly rodzenia?


Ja nie chodziłam!!Ale slyszałam że dobrze miec pare godzin taki:-)ej szkoly.
 
reklama
Ja chodzilam na joge specjalna dla ciezarnych, bardzo sobie chwale bo inaczej spanikowalabym przed porodem ;)
Moje 'aniolki' jedza mniej wiecej co 3 godz, w nocy budza sie ok 3 i wtedy dostaja butelke z moim mlekiem ale niestety musze tez wtedy pokarm odciagac wiec srednio sypiam 5 godzin dziennie. Maya wcina jak opetana, Lucas troche zwraca i mam wrazenie ze nie najada sie do konca. Kiedy przyjda te czasy kiedy sie wyspie??? :)
Na spacerku nie bylam jeszcze ale jak tylko sie ladnie zrobi to napewno sie wybierzemy. Bylismy na wizycie kontrolnej w szpitalu, ludzie mi do wozka zagladali i nie bylo nikogo ktoby nie skomentowal- o blizniaki!!!! troche dziwnie sie czulam, wozek autobus :)
pozdrawiam
 
Hej!I pogada znowu do du.. .
Mam pytanko,jakich pieluszek uzywacie,bo zastanawiam sie nad innymi,do tej pory maialam pampersa..
milego dnia
 
Hej.Jestem tutaj nowa.
Chciałam zapytać czy któraś z was orientuje się co do cesarskiego cięcia w Holandii? W Polsce mam wskazania od kardiologa a tutaj nie wiem jak będzie? Dopiero jestem umówiona do położnej.
 
ja ma 2 dzieci i tez tylko pampers ! probowalam wszystkich i wcale nie sa lepsze moze tylko tansze niekiedy bo jak policzylam ile pampersa zuzylam a ile np z kruidvatu to wyszlo ze pampers wygral , ja napewno nie zmienie na inne

agnes moze umowimy sie w Bergen w Baloring..... cos tam , to super plac zabaw dla dzieci i mozna zjejsc tam i dzieci maja raj nie musisz ich pilnowac bo nigdzie nie wyjda ...mi tam pasuje moge spokjnie posiedziec.Moze juz byliscie tam ??
 
Hej.Jestem tutaj nowa.
Chciałam zapytać czy któraś z was orientuje się co do cesarskiego cięcia w Holandii? W Polsce mam wskazania od kardiologa a tutaj nie wiem jak będzie? Dopiero jestem umówiona do położnej.


Hej!powinnas powiedziec chyba ze w pl kardiolog zalecil i dlaczego,wtedy ginekolog prawdopodobnie bedzie prowadzil Twoja ciaze a nie polozna...
 
reklama
Dzięki za odpowiedź.Tak zrobię. Boję się jednak tej opieki medycznej tutaj, zastanawiam się nawet nad Polską.Mam jeszcze chwilę do zastanowienia się


Ja nie mam doswiadczenia z pl,ale tutaj moj synek urodzil sie przez cc i nie byla planowana,wiec jesli chodzi o szpital; to opieka super...
a cala ciaza tez oki,wiec popytaj moze jeszcze,albo poczytaj na forum,wiem ze dziewczyny wola nl od pl.
 
Do góry