reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Holandii 2011

mumia & morgenrood, OGROMNE GRATULACJE!!! Jakie cudowne dzieciątka. Jak my oboje z mężem już Wam zazdrościmy:-)

Ja już po przeprowadzce i własnie wróciłam z 3-tygodniowych wakacji. Nie odzywałam się bo w nomym mieszkaniu nie mamy na razie netu, jak i na wakacjach też nie mieliśmy do niego dostępu. Cały czas jednak myślałam o was dziewczyny, a szczególnie o Mumii, bo net straciłam w piątek, a we wtorek (z tego co pamiętam) był przewidziany poród Mumii. Trzymałam mocno kciuki i myślałam co tam u Ciebie. Cieszę się, że wszystko się dobrze skończyło.

ja na razie będę tutaj zaglądać z lukami, jak tylko gdzieś dorwę internet. Mam nadzieję, że uwiną się szybko u mnie w bloku i podepną sieć....bo ja bez netu to jak bez ręki;-)

Mam pytanie do Was drogie przyszłe i obecne Mamy. Mam ambitne plany karmić piersią, ale może się zdarzyć, że nie będę miała wystarczająco pokarmu i co polecacie zakupić, tak na początek do ewentualnego podkarmiania pociechy?

I druga sprawa, tzn. majtki poporodowe (pieluchomajtki), czy jak się nazywa. W Polsce wszystkie przyszłe mamy się w to zaopatrują przed porodem w aptekach. Czy to jest na prawde takie potrzebne, jak tak to gdzie tutaj można to kupić (w aptekach), jak się to nazywa po holendersku? A może wystarczą wygodne majtki i podpaski?
 
reklama
Hej dziewczyny!
02.07.2011 o 22.55 urodził sie mój synus Alex ,co prawda do konca myslalam ze przjdzie na swiet tak jak natura chciala,ale niestety sie nie udalo i skonczylo sie cesarka.Mały wazy 4.130 i jak na pierwsze dziecko to tak musial sie urodzic ,mowili lekarze.Odezwe sie jak bede miala wiecej czasu,bo dzis w poludnie wrocilismy do domu, Moj kramzorg jest super,babka byla dzis tylko 4 godziny,i juz jestem z niej zadowolona.Zdjecie dodam tez nastepnym razem.pozdrawiam was i ide lezec.
 
Hej
Witam wszystkie przyszle mamy, i gratuluje tym ktore juz urodzily mam nadzieje ze rowniez niedlugo dolacze do Waszego grona szczesliwych rodzicow bo te upaly mnie wykoncza
 
Hej dziewczyny!
02.07.2011 o 22.55 urodził sie mój synus Alex ,co prawda do konca myslalam ze przjdzie na swiet tak jak natura chciala,ale niestety sie nie udalo i skonczylo sie cesarka.Mały wazy 4.130 i jak na pierwsze dziecko to tak musial sie urodzic ,mowili lekarze.Odezwe sie jak bede miala wiecej czasu,bo dzis w poludnie wrocilismy do domu, Moj kramzorg jest super,babka byla dzis tylko 4 godziny,i juz jestem z niej zadowolona.Zdjecie dodam tez nastepnym razem.pozdrawiam was i ide lezec.

Jeszcze raz gratuluje :) Bedziesz karmic piersia??? Ja przy mojej dwojce wysiadam :) zajmuje mi to 1,5 godz co 3 godz!!!
Mam nadzieje ze sie nie poddam...
 
Hej!Ja tylkko na chwilke,tak bede karmic piersia,nie myslalam ze to taki meczace na poczatku,bo maly ciezko dogodzic,tyle je!!!Narazie dokarmiam butelka bo inaczej glodny by byl.Najgorsza noc bo jeszcze go brzuszek boli i placze ale juz dis bylo lepiej.
powodzenia morgenrood ,za pare tygodni umowimy sie na spacerek moze...pozdrawiam

witamy kimila
 
kimila: witam :):)

anp: gratuluje!!!!! no i powodzenia z karmieniem i szybkiego polepszenia brzuszka malenkiego ;)

morgenrood i mumia: super fotki!!! dzieki, ze sie podzielilyscie!! :)

iguana: fajnie, ze znow jestes :) ciesze sie, ze przeprowadzka dobrze poszla no i powodzenia z udomowieniem sie i dokonczeniem przeprowadzki/rozpakowywania/otrzymania internetu etc ;):)

maja: e tam nie wtracasz sie, wrecz ci dziekuje za info!!!! tak, wiec pojde na to zewnetrzne krecenie, mam nadzieje, ze pomoze... ale tez mi nic nie mowia o powodach, ze malenka sie nie chce obrocic... jak to w koncu sie dowiedzialas? mozna to jakos sprawdzic? i, jezeli to nie za intymne, ciekawa jestem jak to bylo z ta cezarka... pelna czy pol-narkoza? dlugo potem do siebie dochodzilas? moglas karmic piersia? podnosic malenstwo itd?

ja w poniedzialek do verloskundige, ale czuje malenka glowke nadal pod swoim biustem, wiec wiem ze nie ma zmian... wiec bedziemy robic pewnie termin na to uitwendig draaien... ale tez sprobuje akupunktury... nie trace na razie nadzieji, choc chyba sie musze dobrze przygotowac na mozliwosc cezarki...
 
Dzieki za powitanie nawet nie wiecie jak sie ciesze ze nie jestem sama w obcym kraju i w ciazy raptem wszystkie problemy zaczely rosnac jednak co kraj to obyczaj zastanawiam sie tylko czemu ja wczesniej nie znalazlam tego forum ;D!!! fajnie ze jest teraz wiem gdzie pytac jak bede miala problem
pozdrawiam
 
AniaWM, jak mialam cesarke to bylam zneczulona od pasa w dol, przy pierwszym porodzie jak mnie zszywali bylam pod calkowita narkoza. Coreczke karmilam prawie 9 mc, a synka(po cesarce ) prawie 4mc, moglam dluzej, poniewaz w obu wypadkach nie mialam zupelnie problemow z karmieniem, ale po powrocie do pracy bylo mi latwiej przejsc na butle. Ja tez probowalam akupunktury, mi nie pomogla. Dopiero w szpitalu dokonali obrotu, jak juz wspominalam bez problemu, a o tym, ze mam za mala macice dowiedzialam sie juz na konsultacji po cesarce(na kontroli). Nie wspominam cesarki jakos tragicznie . Mialam ja w poniedzialek, do czwartku mialam byc w szpitalu, ale wyszlam na wlasne zyczenie w srode. Moge mowic tylko za siebie, ja szybko doszlam do siebie (sorki, ze pisze tak bez skladni:)), ale roznie kobiety czuja sie po cesarce. Mysle, ze u mnie byla pomocna sila woli, bo do bialej pasji doprowadzalo mnie jak ktos inny zajmowal sie moimi dziecmi:). A do tego wlasnie sie przeprowadzalismy. W szpitalu tez byli bardzo pomocni, do tego super kraamzorg:). Acha, jezeli chodzi o podnoszenie malenstwa...jedyny wysilek po cesarce jaki mozesz wykonywac to podnoszenie dzieciaczka:). Mysle, ze wszystko z rozsadkiem. Sluchaj swojego ciala, zrelaksuj sie. Nerwy i strach w niczym nie pomagaja. Powodzenia i jak co pytaj
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i gratuluje nowym mama!!!
 
AniaWm ja miałam teraz w sobote cesarke,której nie miało byc bo miałam naturalnie urodzic.No ale tak wyszło,jak sie dowiedzialam to bylam przerazona.Bo juz wczesniej dostalam rugenprik na skurczu a uznali ze cesarke mi zrobia,to dali mi drugi raz jakis zastrzyk w kregoslup,po ktorym bylam swiadoma ale moje cialo bylo znieczulone od klatki piersiowej w dół,a i maske z tlenem dostalam.Nie bylo zle,pozatym tlenem bo jakos nie mogłam oddychac,ale to moze ze stresu.A no i mój mąż był przy mnie jak mi robili cesarke,a pielegniarka robila zdjecia jak go wyciagaja z brzucha.Takze jest ok.W szpitalu zostawiaja ok 4 dni,jezeli dziecko i matka nie maja zadnych powiklan,ja wyszlam we wtorek.
oki moja pomoc pszyszla ,milego dnia
 
reklama
Gratuluje wszystkim nowym Mamom:-)

Ja na razie nie mam netu w domu i nie bede meza do polowy sierpnia:-(Podobno cala ulica ma jakis problem techniczny i nikt nie ma netu. Bede tutaj zagladac jak tylko uda mi sie odwiedzic meza w pracy.

Czy mozecie mi poradzic, co powinnam kupic na tzw. dokarmianie dzidzi na poczatek po porodzie, jakby sie okazalo, ze nie mam wystarczajaco pokarmu? Z gory wielkie dzieki!;-)
 
Do góry