reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Holandii 2011

reklama
Ja się narazie nie martwię. W Polsce jak przychodziła położna środowiskowa do dziecka i chciała obejrzeć i mnie to się niestety musiała schylić:-). Może to i wredne, ale warunki mieszkaniowe mam jakie mam, zmienić się ich nie da więc jak jej dodatkowy materac nie pasuje to trudno. Ja się na stole w jadalni "rozkraczać" nie będę :rofl2:.
 
te podnosniki to wypozycza sie w takim specjalnym sklepie ,nie trzeba kupowac ,tak samo laktator np,elektryczny.ubezpieczenie za to zwraca.a z tymi lozkami to mi tlumaczyli ze nie tylko o wysokosc chodzi ale o to by mogli prawidlowo ocenic czy macica sie dobrze obkurcza.no ale zgadzam sie ,ze kazda babka z kraamzorgu to inna historia.generalnie nie ma sie co nimi przejmowac.oby dzidza byla zdrowa i porod poszedl gladko to najwazniejsze
 
dzieki nana19 i reszta, troche mnie to pociesza, mam nadzieje, ze bedzie ok.. w poniedzialek dzwonie juz do poloznej i zobaczymy co dalej.. powiem wam, ze mamy tu zamieszania co nie miara... holenderskie zasady :/ myslalam ze usg pierwsze bede miala juz za soba w 9 tyg ale niestety...
 
dzieki nana19 i reszta, troche mnie to pociesza, mam nadzieje, ze bedzie ok.. w poniedzialek dzwonie juz do poloznej i zobaczymy co dalej.. powiem wam, ze mamy tu zamieszania co nie miara... holenderskie zasady :/ myslalam ze usg pierwsze bede miala juz za soba w 9 tyg ale niestety...
Tak, niestety :-)
Pierwsze USG będziesz miała gdzieś pomiędzy 10 a 12 tygodniem. I jeśli dobrze się czujesz to prawdopodobnie ginekologa nie zobaczysz na oczy. Będziesz pod opieką położnej, która zmierzy ci ciśnienie, skieruje na badania krwi i posłucha bicia serca dziecka.
Ja na każdą wizytą szykowałam się jak do badania ginekologicznego, a tymczasem na osłuchaniu serduszka zazwyczaj się kończyło. Dopiero dwa tygodnie temu lekarz "obmacał" mi brzuszek.
W czwartek idę na kolejne USG. W moim przypadku będzie to USG trzecie, ponieważ ja z racji swego wieku miałam combinatietest, czyli USG z badaniem przezierności karkowej dziecka.
 
Witam dziewczyny mam jedno pytanie czy ta opieka poporodowa kraamzorg jest obowiązkowa czy tez nie bo ciagle znajduje jakies sprzeczne informacje.
 
Jeszcze jedno pytanie jak jest z tym szpitalem u mnie w miejscowości niestety nie ma znieczulenia zewnatrzoponowego 24/7, wiec interesuje mnie to czy mam sama szukać szpitala w swojej okolicy który oferuje takie znieczulenie czy to polozna sama mnie poinformuje jak zaczne rodzic do ktorego szpitala mam sie udac aby otrzymac takie znieczulenie. Wiem ze pytania moga sie wydac glupie, ale jesli ktoras z was miala juz za soba tego rodzaju doswiadczenia prosze o odpowiedz. I jeszcze raz czy to cale kraamzorg jest obowiazkowe? Dzieki bardzo i pozdrawiam wszystkie ciezarowki
 
chyba nie jest obowiazkowe,ale zawsze to lepiej jak ktos przyjdzie codziennie i zwazy dziecko itd.mysle ,ze najlepiej zapytaj poloznej.z tym kraamzorgiem to czasem troche zamieszania ale naprawde nie ma sie co przejmowac.do szpitala mozesz sie sama zapisac a polozna tylko cie zapyta gdzie chcesz rodzic ,to twoja decyzja.tylko ,ze z tym znieczuleneim roznie bywa.ja malam na karcie na czerwono zapisane ze chce znieczulenie ale nie dali mi.czasem daja czasem nie.czest kombinuja ,zeby nie dac.ale czytalam tez opinie ,ze bylo bez problemu
 
Jeszcze jedno pytanie jak jest z tym szpitalem u mnie w miejscowości niestety nie ma znieczulenia zewnatrzoponowego 24/7, wiec interesuje mnie to czy mam sama szukać szpitala w swojej okolicy który oferuje takie znieczulenie czy to polozna sama mnie poinformuje jak zaczne rodzic do ktorego szpitala mam sie udac aby otrzymac takie znieczulenie. Wiem ze pytania moga sie wydac glupie, ale jesli ktoras z was miala juz za soba tego rodzaju doswiadczenia prosze o odpowiedz. I jeszcze raz czy to cale kraamzorg jest obowiazkowe? Dzieki bardzo i pozdrawiam wszystkie ciezarowki

interesujace pytanie..

A dziewczyny czy zdazyla sie taka sytuacja, ze nie bylysie zadowolone z uslug poloznej ? Czy mozna ja zmienic ?
 
reklama
Do góry