reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Holandii 2011

Mam podobny problem, ponieważ podnieść da się tylko sam wkład na którym kładzie się materac i który ma regulowany podgłówek.
Reszta łóżka to cała rama zabudowana szafkami.
Słyszałam jednak, że dziewczyny układają dwa materace, jeden na drugim i wtedy łózko siłą rzeczy jest wyższe. Spróbuj, może tak się uda.
 
reklama
mi pani z kraamzorg powiedziala ze musze miec te podnosniki ,choc po ulozeniu 2 materacy mialam wysokosc 80 cm tak jak kazali.wypozyczylam te podnosniki ale wcale ich ni uzylam .bo ta co u mnie byla z kraamzorg zbadala mnie tak poprostu na innym lozku.
 
Iskiereczko , dziekuje slicznie, niestety mieszkam na wyspach w Zeeland, wszedzie daleko , nie ma tu Polskiego sklepu. Niby na stronie jest cos z Bergen Op Zoom, wybiore sie na obczajke nastepnym razem. Mimo wszystko zalatwilam nastepnego dostawce na poniedzialek rano. Jakos doczekam, dziekuje.

Dziewczyny ja mam ten sam problem z lozkiem, on jest z cala zabudowa, tj szafki nocne a lozko samo w sobie jest ogromne i wodne , strasznie ciezkie, a sam fakt, ze nie jest oddzielne, tylko wbudowane z szafkami nocnymi, chyba sobie w dupe wsadze ze podnosniki :/ czy to znaczy, ze kazda para, ktora chce miec dzieci powinna najpierw myslec jakie lozko zakupic do sypialni, zeby polozna miala dobrze? :crazy:

nie da sie tego jakos ominac ?
 
Kochana, do porodu jeszcze dość czasu więc nie stresuj się tym :-D. Ja się już naczytałam o kraamzorgu tyle, że

chyba co jedna pani z kraamzorgu to inne podejście. Tak więc mam to w nosie - przynajmniej na razie;-)
 
Dziewczyny a moze kupcie sobie ten niebieski materac dmuchany i polozcie na łózko,przeciez kobieta z kraamzorgu bedzie tylko do badania wymagala zeby łóżko było podwyzszone,u mnie na poaczatku bylo,bo mialam taka mozliwosc,ale na kratach z piwa stało.Wiedzialam ze nie bede rodzic w domu,no ale wymagali tego,wiec podnieslismy,i gdy urodzilam to rodzinka mi obnizyla łóżko,takze do badania mialam juz w sumie obnizone,ale niiektore babki tego jednak wymagaja.
 
anp ja rozumiem, że im tak wygodniej, ale co mam zrobić jak się nie da? skoro to dla nich taki ważny wymóg to powinna być możliwość wypożyczenia jakiegoś rozkładanego łóżka, takiego jak do masażu np. no bo przecież nie polecę kupować innego łóżka.
ale z tym materacem dobry pomysł i tak zrobię, bo mamy taki dmuchany materac w domu.
 
anp ja rozumiem, że im tak wygodniej, ale co mam zrobić jak się nie da? skoro to dla nich taki ważny wymóg to powinna być możliwość wypożyczenia jakiegoś rozkładanego łóżka, takiego jak do masażu np. no bo przecież nie polecę kupować innego łóżka.
ale z tym materacem dobry pomysł i tak zrobię, bo mamy taki dmuchany materac w domu.
Może i powinna być taka możliwość, osobiście jednak uważam, ze to tez w niektórych wypadkach byłoby trudne do realizacji.
Ja na przykład nie mam miejsca na rozłożenie takiego łóżka, nawet na czas wizyty pani z kraamzorg. W naszej sypialni nic juz się nie zmieści, u córki, owszem łóżko by weszło, tylko dojścia do niego by nie było, a nie wyobrażam sobie bym ustawiła je w salonie... Tym bardziej, że kraamzorg przychodzi codziennie na kilka godzin.
Więc dodatkowy materac jest przynajmniej dla mnie jak najbardziej do wykonania.
 
Kurde trochę wkurzają mnie tego typu wymagania, bo ja tam bym wolała iść jak człowiek do lekarza/przychodni na badanie a nie coś muszę w domu kombinować, żeby nikt się przypadkiem nie zmęczył przy schylaniu :confused:
Jeszcze oprócz tego materaca u mnie w domu jest opcja, że mogą mnie badać na stole w jadalni, bo mamy bardzo duży i stabilny i tam bym mogła porozkładać jakieś prześcieradło i podkłady, ale nie wiem czy się na to zgodzi kraamzorg.
 
Dziewczyny,ja olalam te podkladki,jak przyjdzie kraamzorg i bedzie wymagac tego,to wysle malza do sklepu i kupi.spokojnie :)
 
reklama
No wlasnie, kup , wyporzyc, napedzaj gospodarke, byle glupim wymyslem... To jest chore. Zamiast zainwestowac w ciuszki czy wanienke, kupisz jakies glupie podnosniki :/ o ile jeszcze bedziesz miala lozko, pod ktore da rade je podlozyc. Nie masz takiego lozka ? No problem, zawsze mozesz KUPIC. sick !
 
Do góry