reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

Slyszalam ze po pol roku.najlepiej niech gin oceni jak rana sie goi.ponoc sa tez cwiczenia specjalne dla kobiet po cc :)
 
reklama
też jestem po cc.To było cc nieplanowane, wiec tak troche z zsakoczenia.
Z tego co wiem to cwiczenia możan zaczac juz 6-8tyg po operacji. wszystko zalezy od kondycji mamy i oczywiscie to nie moga byc niewaidomo jak wyczerpujace treningi, najlepiej zaczac od cwiczen dla kobiet po porodzie.:tak:

Ja juz zaczelam i obylo sie bez dolegliwosci.:tak:
 
Też jestem po cesarce, nieplanowanej, ktorą przeszłam całkiem ok, przeczytałam ten wątek i troche sie prestraszyłam, bo chciałbym kolejnrego szkraba jak naszybciej.Lekarz mi mówił ze po roku mozna, ja bym chciala zacząc starania jak Stasio bedzie mial ok 2 lat, ale po tym co przeczytałm o możliwości rozejścia sie rany to juz sama nie wiem.A czy można jakoś te blizne sprawdzić czy sie dobrze zagoiła przed zajściem w ciążę:confused:
 
ja mialam dwa cc w odstepie 16 miesiecy, szczerze powiem ze nie zauwazylam zeby mnie jakos specjalnie lekarz prowadzil, u mnie obylo sie bez zadnych komplkacji
 
Hej Dziewczyny Ja Jestem Ponad 2 Lata Po Cc I Wlasnie Planuje Kolejnego Dzidziusia I Porod Naturalny Jesli Da Rade I Powiem Szczerze Troche Sie Przestraszylam Tego Rozejscie Sie Blizny. Mam Podobny Problem Jak Elisabeth W Lewej Czesci Brzucha Nad Cieciem Nie Mam W Prawie Czucia Skora Jest Jakby Na Pol Martwa. Mialam Tez Problemy Z Rana Byla Otwarta I Zaropiala Tyle Ze Mi Powiedzieli Ze To Uczulenie Na Szwy Rozpuszczalne Zapisali Antybiotyk W Sprayu I Na Szczescie Pomogl. Pozdrawiam
 
Witam!
Miałam cesarke w piątek i wszystko było oki!!
Dzisiaj, tzn po 4 dniach wyskoczyła mi gorączka 37,5 C , lekarz zaaplikował antybiotyk i nastraszył mnie, że teraz dopiero zaczynają się kłopoty i będe miała robione "specjalistyczne" badania , jak on to nazwał!!
Nie wiecie czym może być ta gorączka spowodowana?:-(
Pomóżcie dziewczyny bo bardzo się niepokoje!!!
Z dzidzią wszystko w porządku :-)
 
Miałam dokładnie to samo tyle, że już po wyjściu ze szpitala, każdy ruch bolał aż do łez, okazało się na izbie przyjęć, że dostałam zakażenia rany pooperacyjnej, leżałam 5 dni w szpitalu na dożylnych antybiotykach. Mi oprócz tego leciała ropa z rany (prawie ciurkiem). Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia;-)
 
ja tez mialam to samo, jednak okazalo sie ze w szpitalu zarazilam sie jakims wirusem (prawdopodobnie angina),rowniez mialam goraczke,poszlam do lekarza przepisal mi antybiotyk po ok. 2 tyg doszlam do siebie,lekarz jednak powiedzial ze nie jest to zwiazane z cesarka..
 
Kochane,

Mija juz drugi tydzien od mojego porodu.
Jednak martwie sie bardzo o wyglad swojego brzuszka.
Nad polowa szwow pojawila mi sie taka wypuklosc,
boli przy dotykaniu.
Druga polowa szwow jest gladka, nie zauwazylam zadnego pekniecia,
ani nic innego niepokojacego.
Czy ta wypuklosc juz zostanie?!!?
Czy to sie jeszcze moze wchlonac?
Moze ktoras z Was miala podobny problem?
 
reklama
Witaj,
ja miałam podobne objawy jak ty, połowa rany była jakkby obrzęknięta, po jakimś czasie czesc rany się otworzyła i zaczęła wydostawać się ropa, po wizycie u chirurga okazało sie ze miałam uczulenie na zastosowane u mnie szwy rozpuszczalne. Wszystko to zaczeło ok 3 tyg. po porodzie. dostałam antybiotyk i wszystko w miare szybko się zgoiło z tym że blizna z tej strony troche brzydko wygląda.
to może byc to ale nie musi najlepiej jakbys przeszłą się do lekarza.
Pozdrawiam
 
Do góry