reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik pielęgnacji dziecka

reklama
Phelania my nigdy nie zakładaliśmy czapki po kąpieli tylko dokładnie wycieramy główkę i osuszamy uszka.

A ja mam takie pytanie do mam chłopców kiedy się powinno zacząć ściągać napletek ?? pytam bo w tej kwestii jestem ciemna.
 
Dziewczyny czy po kapieli nadal zakladacie czapeczki na głowke swoich maluszków?
Ja nigdy nie zakladalam, kiedys polozna mi sie zapytala czy ja po kapieli chodze w czapce:)hehe
Dokladnie wycieram glowke i podczas pielegnacji nakladam pieluszke na glowke i to wszysko..
W pokoju mam do snu 19,5 st.. i obowiazkowo nawilzacz bo zauwazylam ze Mloda nie lubi spac jak jest cieplej,bo wtedy jest za sucho i tak charczy jej w nosku ..

Dziewczyny proszę o pomoc i opinie, bo wiem, że juz któraś z Was miała ten problem, ale nie pamiętam- chodzi o ropiejące oczko. Bartkowi prawe oczko ropieje od 2 dni, może nie jakoś mocno, ale rano ma troszkę oko zlepione i w dzień się zbiera ropka z 2 razy. Przemywam solą fizjologiczną , ale nie wiem co więcej można robić. Nie widzę jakoś poprawy i chyba we wtorek pojadę do lekarza. Ale czy pediatra coś poradzi , czy to trzeba do okulisty tez -no i czy sa jacyś specjalni okuliści dziecięcy , czy to do takiego zwykłego trzeba?:shocked2:

Ja jak bylam na szczepieniu to tez sie zapytalam bo Mlodej ropialo jedno oczko i zapisala jej kropelki po ktorych przestalo ropie i stosowalismyy je tylko 7 dni..
A jak przestalismy to znow troszke ropieje,zapytam ja teraz co mam zdrobic...
A tak to przemywam sola fizjologiczna.

Zabcia ja nie sciagalam na poczatku,bo ponoc lepiej nie robic tego do 2 lat..
Ale pozniej jak Mlody zaczas siadac w wanience to on sie bawil i pluskal,a ja delikatnie minimalnie mu sciagalam,teraz troche gorzej bo jest wiekszy i sobie nie da;/
Ale ogolnie slyszalam ze jedni sciagaja a inni nie..
 
Żabcia, my ściągaliśmy napletek od urodzenia co drugi dzień podczas kąpieli, pediatra obejrzała i powiedziała że jest ok, teraz już co raz na kilka dni ściągamy delikatnie tyle, ile samo schodzi.


dziewczyny kiedy idziedzie na 3 cykl szczepień?? w rozpisce widzę, że powinno to być w 5/6 mies. życia, a książeczce zdrowia babka wpisała mi 19 kwietnia, a to będzie 4 miesiąc życia Kuby :eek:
 
Izi sorki ale argument poloznej głupi. Ja nie chodzę po kąpieli w czapce ale susze włosy suszarka, nie idę spać w mokrych...

My 3 szczepienie mamy 25 kwietnia, miało być wczesniej ale druga dawka byla tydzień spóźniona przez katar
 
kota: my 5 kwietnia idziemy na 3 szczepienia
żabcia: ja też zczełam zaraz po urodzeniu, bo tak mi poradzila położna, w trakcie kąpieli ściągam ;)


dziewczyny, czy wasze maluchy zaginają sobie uszka? Mikolaj uwielbia spać na zagietych, a ja z tym walczę cały czas... i tak się zastanawiam bo jest pełno opini: czy można mieć przez to odstające uszy?:eek: jak uważacie?
 
ankubator mojemy Michasiowi zaginają się zazwyczaj przypadkowo nie znam się na tym ale osobiście wydaje mi się że uszka są na tyle elastyczne jeszcze że może to mieć wpływ na ich wygląd w przyszłości- ale specjalistą nie jestem;p
 
reklama
ankubator- ja też walczę z uszkami u Karolinki, ponieważ jak nie przypilnuje zaraz jest zgięte. Jak Karolinka się urodziła, to moja ciocia bardzo mnie przestrzegała przed tym, bo jej syn ma jedno ucho odstające, ponieważ lubił spać na jednej stronie, a ucho było zawsze zgięte. Nie mówię, ze ucho strasznie odstaje, ale jak stoi do mnie przodem, to widać różnice pomiędzy prawym, a lewym uchem
 
Do góry