reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik pielęgnacji dziecka

reklama
Phelania, ja nie zakladam, bo maly mi sie poci w czapce strasznie. Po myciu główkę wycieram pokladnie ręcznikiem. No ale Alan nie ma wielu wlosków. Do kąpieli nagrzewam pokój do ok 25-26 stopni a po ubraniu zostajemy w nim i tam karmię malego .
 
Dziewczyny proszę o pomoc i opinie, bo wiem, że juz któraś z Was miała ten problem, ale nie pamiętam- chodzi o ropiejące oczko. Bartkowi prawe oczko ropieje od 2 dni, może nie jakoś mocno, ale rano ma troszkę oko zlepione i w dzień się zbiera ropka z 2 razy. Przemywam solą fizjologiczną , ale nie wiem co więcej można robić. Nie widzę jakoś poprawy i chyba we wtorek pojadę do lekarza. Ale czy pediatra coś poradzi , czy to trzeba do okulisty tez -no i czy sa jacyś specjalni okuliści dziecięcy , czy to do takiego zwykłego trzeba?:shocked2:
 
Phelania, ja nigdy nie zakładałam Kubie czapeczki w domu, po kąpieli porządnie wycierałam mu włoski ręcznikiem i przez pół godziny nie wychodziłam z nim z pokoju, w którym go kąpiemy, bo jest tu jednak trochę cieplej (22-23st).
 
dziewczyny pomocy wypatrzyłam u Michasia dolną jedynkę co polecacie na bolące dziąsełka?
ja mam Calgel- można go stosować już po 3 miesiącu i też fajnie sie sprawdza. u nas tubka ok 13 zł a poza tym: GRTULUJEMY ZĘBA :D

phelania: ja nie zakładam czapeczki ;) strasznie sie w niej wierci i zasnąć nie może.

Milva: u nas oczka nie ropialy, ale znalzłam temat na forum a propos tego: może coś znajdziesz przydatngo:* https://www.babyboom.pl/forum/zdrowe-dziecko-f24/ropiejace-oczko-6328/
 
Milva nam ropialo oczko i to dosc dlugo. Nie zwlekaj idz do okulisty. Są okulisci dziecięcy, ale jest ich malo, mozesz szukac a mozesz isc do takiego dla dorosłych. Nasz przyjmowal i dorosłych i dzieck, ale nam pomógł. A juz myslalam ze bedziemy kanalik przetykac :-(
Wczesniej bylam u pediatry, dal nam krople, nie pamietam jak sie nazywaly, ale w jednorazowych ampulkach byly, nie pomogly nam. Dopiero okulista przepisal nam krople CHIBROXIN są na recepte. 3razy dziennie masowalam Alankowi kanalik- bardzo mocnym ruchem malego palca z góry na dół. (dwa takie pociągnięcia) i jedna kropelka kropli do oka. Przez 5 dni. Potem 5 dni przerwy i następnie jeszcze raz 5 dni kuracji. Po tej drugiej turze przeszlo z dnia na dzien. Do okulisty nie trzeba miec skierowania ale ok miesiąca sie czeka. Idz juz jutro zapisac Bartka a w tym czasie przemywaj solą. No nam to akurat nie pomogło, ale zmywalo ropę z oka. Tylko pozniej Alan jak widzial ze zblizam sie do niego z platkiem to darl sie niemiłosiernie...:-(Oko ropialo nam ok dwóch miesięcy a zaczęło jak maly mial 2 tygodnie.
 
milva u nas też oczko ropiało troszkę, powiedziałam o tym w szpitalu jak leżeliśmy na zapalenie płuc i zrobili wymaz przy okazji bo nie chcieli dawać pochopnie kropelek i okazało się że nie wychodowali żadnych bakterii i tylko sól fizjologiczna 3 razy dziennie długo to trwało bo ok 3 tyg i poprostu przestało ???? opisałam ci nasz przypadek ale najlepszym wyjściem będzie okulista pewnie, musicie się wybrać
 
Phelania ja zakładam czapeczkę jak myjemy głowę (myję Emilce włosy co drugi dzień), wydaje mi się, że to ciepło jest jeszcze trochę zdradliwe i wolę założyć, pół godziny w czapeczce na pewno jej nie zaszkodzi a i tak ją zrzuca jak zasypia.
 
reklama
milva ropiejące oczko nie musi być objawem czegoś złego u nas ropiało pomogła przegotowana woda i położna doradziła rumianek i wsio najczęściej ropka wychodziła przy płaczu ale dwa tyg. i po ropce nie było śladu:-)
 
Do góry