reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poradnik Mamuśki

U Nas o tygodnia już Synuś śpi całą noc ( czasami się budzi jak chce smoka albo mu niewygodnie i muszę przekręcić go na drugi boczek) - przeważnie do 5-6


Czy Wasze pociechy też tak obserwują Was jak coś jecie? ja chyba Szymkowi zacznę już niedługo słoiczki dawać,bo normalnie żal mi go jak tak podziwia co jemy
:-) my zaczynamy od marchewki i ziemniaków... a 1 stycznia przylatuje teściowa to pewnie jakieś zupki mu ugotuje :-):-):-) bo my z Mężem na łatwiznę idziemy i na pewno u Nas skończy się na słoiczkach...

Miłego dzionka !!!
 
reklama
JJ - zdołowałaś mnie że tak długo ci się Radziu jeszcze nie "naprawił" ja miałam początkowo nadzieję że to jakiś skos i potrwa z tydzień -dwa i wrócimy do normy snu. Dzisiaj i tak nie było źle bo wstała o 2 na jedzonko a poszła spać przed 20. Tylko ona straszne ma problemy ostatnio z zaśnięciem takim na dobre - wybudza się co chwilę i pzrez jakieś 2h ma taki rwany ten sen co chwile
susumali - ja tam sceptycznie jestem nastawiona do tak wczesnych ząbków bo niektórzy to już od 2 mies twierdza ze zabki idą bo dziecko zaczyna sie slinic i pakuje raczki do buzi ale kto wie - to by przynajmniej wiele wyjasnilo. poza tym czytalam ze jak tak wczesnie wyjda zabki to sa slabo zmineralizowane i bardziej narazone na prochnice
Nikos -ja nie wyobrażam sobie zycia bez słodyczy - jak natrafię na coś bezmlecznego to dam znac. Galaretki, kisiel... Białka jaj możesz? bo wtedy bezy by wchodziły w grę.
Gosiek-nie ciesz sie tak i nie mów hop :p;-)moja spała 9h a teraz co mam?
Lana- ja chyba jednak wolę pampki niż te Dady ale może to jeszcze kwestia pzryzwyczajenia. Teraz nasze maluszki troszkę rzadziej się załatwiają więc próbuję z tańszymi wersjami. Chociaż w makro Pampersy wychodza po jakies 53 gr/sztuka chyba wiec tak wielkiej roznicy nie ma
MIriam-hmmm wiesz czytałam że dziecku łatwiej się przyswaja nowe pokarmy jak jest na piersi bo mleko matki działa osłonowo na brzuszek. Generalnie już w 5 mies (czyli po ukończeniu 4) się wprowadza różne rzeczy. Ja popytam jutro pediatre ale mysle za tydzien, dwa coś nowego dac malej. Te zalecenia dot zywienia tez sa sprzeczne bo niby pisza ze tylko cyc do 6 mies a teraz z tym glutenem kaza miedzy 5-6 mies wprowadzac stopniowo - no a jak wprowadzić dodatek glutenu jak tylko cyc? musi wtedy dziecko cos innego jesc do czego mu to dodawac. Gupia z tego jestem. Gdybym nie miala szans na zlobek od polowy stycznia to chyba zaczekalabym jak mala skonczy 5 mies a tak to musze ja zaczac przyzywyczajac do czegos innego.
No ale podstawa to nauczyc ja pic z butelki - mamma mia sen mi to z oczy spedza!

Mała w nocy po karmieniu zrobila kupke dalej wodnista ale nie bylo jej tak duzo, o 7 meeega wodospad z kupy wodnistej ale pojawily sie jakies drobne grudki -do teraz cisza w pieluszce.
Nie wiem co robic czy isc z nia do lekarza czy poczekac do jutzrejszej wizyty? Nie chce panikowac i ciagnac dzieciaka 50km zeby uslyszec: prosze obserwowac, przystawiac dziecko jak najczesciej do piersi i probowac dopajac (z tym mam tragedie niestety).
 
U nas też ok. 3 pobudki w nocy i im bliżej ranka tym sen Igora jest płytszy. Ale przyzwyczaiłam się. A jak mały skończy 6m. to postaram się wprowadzić w życie metody z książki 'Każe dziecko może nauczyć się samo spać'

Dzisiaj przyszła mata- cudowny wynalazek:tak: dalej czekamy na żyrafę.

JJ
dobrze, że kupa się 'wyjaśniła'. Mu jutro w końcu dotrzemy do lekarki, bo dziś bez auta jesteśmy.

taycia
ostatnio z D. zaobserwowaliśmy to samo. I tak mi szkoda go jak na nas patrzy, że nie jemy przy nim:no: A swoją drogą to idę do lekarki to się podpytam kiedy coś zacząć wprowadzać i kiedy ten gluten bo dla mnie to też zagadka:eek: Mały już jabłuszka skosztował i gruszki, ale troszkę i jednorazowo.

flower jeżeli małej nic innego nie dolega to ja bym poczekała i z uwagi na te km, które musicie pokonać. Ale dopajaj. Może łyżeczką, albo takim podajnikiem do lekarstw?
 
dziewczyny, przygotowuje sie do karmienia MM.... chyba z torbami pojde - zobaczylam cene mleka - 40zl! na tydzien... JAKIEGO PODGRZEWACZA DO BUTELEK UZYWACIE???
Taycia - nasz tez strasznie sie wpatruje, jak jemy. maz aaz wychodzi z talezem, bo mowi, ze mu jedzenie w gardle staje, jak maly sie tak patrzy i nie mozna sie z nim podzielic :)
 
Ostatnia edycja:
Flower a podajesz dicoflor lub inny probiotyk? Kupa powinna się unormować po tym....

...reszta wieczorem, bo r. już gada ze sobą w łóżeczku a zaraz po starszaka lecimy....:)
 
Miriam ja mam taki ORYGINALNY PODGRZEWACZ DO BUT.HAPPYFAMILY AUTO/DOM (1964089293) - Aukcje internetowe Allegro narazie za duzo nie moge powiedziec o nim bo od nie dawna uzywam, na poczatku jak zaczelam go testowac to wydawal sie oki, teraz wydaje mi sie ze dlugo podgrzewa wode. Wiec w nocy buteleczke wstawiam jak ide spac apozniej tylko mleko dosypuje.
taycia nasz tez obserwuje nas jak jemy i robi slodka mine "dajcie mi troche a nie tylko mleko i mleko"
Jak skonczylam karmic piersia to przez tydzien jadlam same "zakazane" rzeczy glowie slodyczne :)) kapuste kiszona, napoje gazowane o dziwo nie smajuja mi
A co do ppieluszek to jestemy teraz na pampers sleep and play, wszytskie z pampersa nam pasowaly, dada tez nie jest zla ale ostania paczka strasznie smierdziala i lidlowskie mielismy w szpitalu zmienialam malemu b. czesto co godz dupki nie odparzala. faworytem jednak jest pampers szkoda ze tez jest 1 pod wzgledem ceny
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry