reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Tonya właśnie tak wczoraj zrobiłam:tak: tak łatwo się nie poddaję, ale jeszcze chociaż miesiąc, półtorej chciałabym karmić.

I tak trzymaj :-D
Przechwaliłam mojego synka, zasypiał mi dzisiaj od 20-21.30 :szok: oczywiście z rykiem...nie wiem co się porobiło :baffled: Mam nadzieję, że to chwilowe, albo najlepiej jednorazowy wybryk
 
reklama
O kurcze Miriam wspołczuję, Wiesz moj ojciec miał ( a własciwie ma,bo ponoc tego się juz nie da tak do końca pozbyc,tylko po leczeniu przechodzi w stan uśpienia i człowiek jest teoretycznie zdrowy ale choroba moze powrócić to cos tak jak z osopą i półpaścem), ale leczył się w domu,po prostu brał silne antybiotyki i co chwile badania krwi robił( tzn po takiej kuracji) i zależnie od wyniku brał dalej lub przestał. Mimo ,że dosc szybko zostało to świństwo wykryte to taka leczył się okrągły rok!!! dbaj o diete,jedz duzo kefirów,jogurtów( tylko naturalnych!) i unikaj cukru( to pozywka dla bakterii ktore w czasie antybiotykoterapii moga wywoływac rózne infekcje i choroby) no i bierz leki typu trilac. Bedzie dobrze kochana!! ale musisz o siebie szczególnie zadbac w tym okresie. Trzymaj się dzielnie. A laktacje jak najbardziej mozesz utrzymac jak chcesz,odciągając sie co 3 max 4 h systemem który dziewczyny juz opisały:),albo odciągasz się z podwójnego laktatora,co tez bardzo stymuluje piersi( mózg:):)!) do produkcji mleczka.

NIe wiem czy tu pisałam czy nie,ale my tez w czwartek mielismy ostatnia dawke szczepień ( 5 w 1 i pneumokoki. PO 1 rż idziemy na odre-swinke-rózyczke, meningokoki,bo wtedy jest juz tylko jedna dawka i ospe). Ania wazy 6.500 i 63długa, Karol 7100 i 63.5długośc:). Smiesznie bo jedzą tyle samo a taka róznica w wadze. Dobrze,że to Karol jako facet jest ten bardziej okrąglutki a nie na odwrót;-)
 
Hej,

ja dziś zabieram się za pasztety z grzybami już na Święta. Zamrożę i potem jak znalazł. A robię dużo, bo dla całej rodziny :).

Natt a nie macie w 7 -mcu III dawki wzw ? Ja też miałam ostatnie 5w1 w czwartek a 9 lutego chyba mam termin na wzw właśnie i motem dopiero MMR po roczku......
 
flower-KURCZĘ TO FAKTYCZNIE MASZ KOCHANA PROBLEM SZKODA ŻEBY MALUCH JUŻ CYCA NIE CIĄGNĄŁ ALE JAK SIĘ UPSZE TO CÓŻ NIC NIE PORADZISZ
DAJ ZNAĆ CO U GINA
mlodam -
córcia Twoja to pięknie waży pewnie taka żarłoczna jak mój Krystiano:-D teraz nasz czeka następna szczepionka wkońcu za darmo :-) bo wzw tylko :tak:
Tonya-ja też mimo ,że karmię cycem i żadko daje butlę to smoczka w butli nie zmieniłam jeszcze na 2 nadal jadę na 1 chociaż właśnie ostatnio się rozglądałam aby dokupić kilka rzeczy no i własnie przy okazji tego smoka 2 .Kupiłam ostatnio do kaszki taki z krzyżykiem TT on jest od 6+ ale jednak mimo ,że Krystiano wszdł w 5 miesiąc to jednak za szybko kaszka leci i boję się mu dawać więc od czasu do czasu podaje mu kaszkę ale z łyżeczki bo z niej je ślicznie:tak:
 
kurcze piszecie dziewczyny o ostatnich dawkach szczepionek a Karolutek jak na razie tylko raz szczepionke miała bo ostatnio katarek ją dopadł i tylko rota dostała 2 dawkę żeby zdąrzyć z podaniem 3 dawki. Z tym że my nie dajemy skojarzonych tylko NFZ bo mamy i tak te aceluralne bo Karola po przejściach jest zaliczana do grupy ryzyka i szczepiona w wojewódzkim punkcie konsultacyjnym. Możliwe że pneumo dostanie za darmo.

taycia - napisałaś skrótem pneumo i mono a ja nie wiem czy chodzi ci o meningokoki czy mononukleozę (nie wiem czy jest na to szczepionka nawet ?? ja przechodziłam dziadostwo 3 lata temu...)?
karola - ja na FB nie ucieknę na pewno bo konta nie mam i posiadać nie zamierzam (tak z przekory mimo że w branży internetowej siedzę ;P)
Tonya - ano niestety powrót do pracy coraz bliżej chociaż tez nie wyobrażam sobie zostawienia maluszka. Z tym szybkim decydowaniem się na drugie masz rację - jakby nam pierwsze dzidzie dały popalić to byśmy nie myślały o drugim bąbelku tak od razu. Ale tak sie ostatnio zastanawialam ze moze byc ciezko z zajsciem jak bede karmic a szkoda mi maluszka odstawiac... No ale i tak chyba musze sie troszke wstrzymac ze wzgledow gin o ktorych ponizej
Lana - dzięki za pamięć o wizycie- niestety niezbyt różowo jest. Mam albo szczątki błon płodowych albo endometriozę. Lekarz coś pzrebąkiwał o łyżeczkowaniu:szok: ale póki co spróbujemy "wywołać" krwawienie takimi kulkami dopochwowymi z nadzieją że samo sie oczyści (a pozniej innymi globulkami mam hamowac krwawienie...- troche mnie to przeraza). Generalnie sugerował mi żebym przestała karmić to się naturalnie oczyści - MOwy nie ma!! niech wysili mózgownice i wykombinuje cos co mozna pogodzic z karmieniem.
Pozytyw taki że ten bliznowiec ktory mi sie zrobił w miejscu nacięcie krocza już lepiej wyglada
 
To ja juz zgłupiałam i chyba mielismy ta 6 w 1,bo specjalnie o wzw pytałam teraz czy własnie nie trzeba i lekarka mi powiedziala,że to juz jest w zestawie:). Takze nie szczepimy....Przed MMR w 9 miesiącu mamy przyjśc na taki rutynowy kontrol wagi i wzrostu,ale bez szczepień.
JJ,a jak się nazywa szczepionka ,którą wy szczepiliście Bąbelka:)?

O! no juz sprawdziłam. My mamy INFANRIX HEXA ( tak jak przy Natce) i tam jak najbardziej jest WZW. Pieeeeerdoła ze mnie!!!! W nazwie HEXA a ja sie zastanawiam czy to 5 czy 6 w 1. No pomrocznosc umysłowa TOTALNA!!!! Cóż zwalę to na przemęczenie i juz ;-)
 
Ostatnia edycja:
Natt jesteś rozgrzeszona ;-) Ja szczepiłam Franka i Radka 5 w 1 bodajże Infanrix.....

flower współczuję kuracji. A na bliznowca coś smarowałaś? Bo mojemu Franiowi po 3 miesiącach smarowania maścią pięknie puściła blizna i z siusiakiem wszystko ok. Wyleczony :tak:
 
taycia - napisałaś skrótem pneumo i mono a ja nie wiem czy chodzi ci o meningokoki czy mononukleozę (nie wiem czy jest na to szczepionka nawet ?? ja przechodziłam dziadostwo 3 lata temu...)?
Nie, chodziło mi o meningokoki :-)

Współczuję wszystkim Wam,których mężowie są zagranicą,bo ja sobie w pojedynkę nie wyobrażam sobie dzieci wychowywać...
LANA - o tą żyrafkę chodzi 0002026.jpeg
 
reklama
JJ - na bliznowca mam silikonowe plastry na blizny Sutricon
mnie jakoś ta żyrafka w ogóle nie pzrekonuje bo już widze jak moja łobuziara pobudza się nią do wymiotów...

u nas dzisiaj trochę nerwowo bo mała zrobiła wodnistą hmmm nawet tego kupką nie można za bardzo nazwać podczas pzrewijania - na podłodze była normalnie kałuża koloru musztardowego. Po godzinie pampek znowu z wsiąkniętą kupą i tak ją pół dnia obserwowałam. Zmieniliśmy ostatnio pieluchy na te biedronkowe DADA (w czwartek?) i jakoś tak myślałam że mają po prostu inną chłonność bo już wczoraj kupka (w ilości 3) była wsiąknięta w pieluchę. Poza tym małej nic nie dolega wesoła, apetyt ma, temp brak... Niestety tatuś i babcia chorzy więc może to oznacza początek jakiejś infekcji?

Bardzo bym się ucieszyła gdyby to było "na ząbki" bo inaczej nie mam pomysłu co jej się stało już padam na twarz przez te jej nocne pobudki ostatnie - dziecko które potrafiło przespać 9h ciągiem bez jedzenia teraz budzi mi się co 2h...Poza tym nawet jak śpi to bardzo nerwowo i tzre rączkami o buzię, do buziaka oczywiście pakuje wszystko ale to już od dawna. Rany kiedy jej sen wróci do normy już tak prawie miesiąc to trwa:-(

We wtorek idziemy do pediatry po skierowanie na badanie w poradni audiologicznej ze względu na antybiotyki po porodzie to może zobaczy czy coś się nie dzieje z tymi dziąsełkami
 
Ostatnia edycja:
Do góry