reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Ja zrobiłam M. herbatkę koperkową kiedy nie mógł zrobić kupy jak przeszłam tylko na MM. Szybko poszło i następną dostał już rumiankową i pije ją już codziennie, kilka razy (łącznie ma zalecone wypijać 100ml na dzień ale nigdy tyle nie wypił jeszcze) a po niej codziennie jest kupa. Jeśli znowu nie będzie mógł zrobić to znowu mu podam koperkową. Nie można jej za często podawać bo rozleniwia jelita.

Marcelinaa ja niestety tak..... Mikołaj ma na szyi z prawej strony i dużo w przegubach rączek. Jak go wyjęłam z fotelika to był cały mokry z potu i od tego czasu nie mogę się ich pozbyć chociaż Mikołaj ma codziennie na sobie tylko body lub samą pieluszkę. Nasilają się kiedy mu gorąco lub kiedy płacze. Pediatra mówiła, że na potówki kąpiel w oilatum i oczywiście nie przegrzewać dziecka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Malgo000 czytałam dziś o fazie snu płytkiego u noworodka i tak to opisywali..

Z problemów skórnych to ja mam u Pindzi pod szyją.
Ma tak tyle fałdek, że to nie oddycha, poci się a nie daj boże wleci tam mleko..
Wycieram chusteczkami pampers, nie smaruje- bo czym skoro i tak tam nic nie oddycha.. wietrzyć się też nie wietrzy.. delikatne potówki tam są..
nie wiem jak to pielęgnować żeby było dobrze

Jeśli ma tylko na szyi to możesz np przecierać wacikiem z wodą i osuszać a jak usypiasz czasem ją na poduszeczce to podkładaj tak ręce żeby odchylała głowę do tyłu i niech się wietrzy. Ja tak robię..
 
U MNIE HERBATKA KOPERKOWA Z HIPPA za pszeproszeniem gów... daje:crazy: a raczej właśnie nie daje na kolki stosuje kropelki SAB SIMPLEX i czopki viburkol nie wiem tylko czy kropelki dobrze stosuję bo mam tylko niemiecką ulotkę a w necie znalazłam przetłumaczenie i tam jest napisane ,że do każdego karmienia 15 kropli ale ja karmię cycem bardzo często co 2-3 godź.więc podaje 15 kropli 3xdziennie ale dziś postanowiliśmy z mężem ,że bedziemy podawać 4xdziennie po 15kropli.Możę któraś z Was stosuje te kropelki to proszę napiszcie ile razy dziennie i po ile kropelek podajecie.
Marcelina - gdy Krystiano dostał potówek położna kazała wykąpać go w krochmalu i faktycznie pomogło-tanio i skutecznie ,napewno oilatum też daje rade bo na uczulenie gdy go wysypało bo coś wciągnełam to kupiliśmy oilatum i też pomogło.
dominic-mój mały ma trądzik tylko na policzkach i ze 2-3 szt. na skroni
 
Lana, zelaza sie boje, bo powoduje zatwardzenia a ja i bez niego mam problemy. Jesli Ty nie masz, to nie masz sie czym przejmowac.

Karolinkaz, ja nie podaje zadnych herbatek, tylko mleko z cyca narazie.

Normalnie az sie boje kolejnej nocy...
 
dzięki dziewczyny!

Marcelina - gdy Krystiano dostał potówek położna kazała wykąpać go w krochmalu i faktycznie pomogło-tanio i skutecznie ,napewno oilatum też daje rade bo na uczulenie gdy go wysypało bo coś wciągnełam to kupiliśmy oilatum i też pomogło.

Marcelina pytałam o potóweczki położną, poleciła kąpanie w krochmalu i przemywać woda przegotowaną.
Lana, Neilaa a jak robicie ten krochmal?
Normalnie gotujecie mąkę ziemniaczaną i dodajecie do wody w wanience czy od razu wsypujecie mąke do wody w wanience? bo różnie w internecie piszą..
Pindzia ma potówki na szyi i ma tam milion fałd..staram się to wietrzyć ale ciężka sprawa bo musiałaby naprawdę tą główkę mocno odchylać.. czytałam w necie, że można mąką potalkować ale nie wydaje mi się to- bo przecież to się skawali w tych fałdkach.. ?
dziś też odkryłam 3 potówki na wzgórku łonowym i kilakanaście potówek na bokach ud- wszystko pod pampersem..
Na razie posmarowałam wszystko sudocremem.. kurde a tak ją cienko ubieram..samo body..albo rampersy.. ewentualnie body + półśpiochy na gumce.. :no::crazy::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
reklama
Marcelina jak cycki? wyschly? nie odlatujesz po tabletkach? Moja ma masakryczne odparzenie w faldkach na szyjce :( jak byly te upaly to strasznie mi sie odparzala a na tej szyjce sie ciezko goi. Ja dwa razy zasypalam pudrem ale pod wplywem potu to sie grudki porobily i bylo gorzej. Teraz smaruje linomagiem (tym z rozowa nakretka) i jest troche lepiej ale bez rewelacji ;/ Najgorzej ze jej co karmienie tam mleko ucieka i pogarsza sprawe ;/
Jak bardzo jest goraco to ja klade w samej pieluszce a dzis jak chlodniej to w samym body jest.
 
Do góry