reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Ja przy pierwszej córce też miałam problem z "szyją"- jak była u mnie położna to pokazała jak odchylić główkę (odchyliła dość mocno-paluch pod brodę małej i do góry- nie bać się że coś się maluchowi zrobi- tylko może lepiej zrobić to np na łóżku bo przewijak trochę twardy jest :-) ), trzeba dokładnie osuszać po kąpieli. Jeszcze warto sprawdzać za uszkami- to też miejsce wrażliwe a czasami się o tym zapomina i łatwo o rankę.
Moja mała jak na razie nie ma potówek (oby nie miała) ale ma dopiero tydzień. Miała na buzi krostki czerwone ale tylko jak byłyśmy w szpitalu- ale to tylko dlatego że tam było strasznieeeeeee gorąco.
 
reklama
Marcelina ugotuj tak jakbyś normalny kisiel gotowała, a później trochę ostudzony wlej do wanienki. Proponuje zrobić z jednej łyżki mąki, bo my kiedyś zrobiliśmy z dwóch, ale było nam ciężko go trzymać bo był tak śliski:-D
 
MARCELINA JA KROCHMAL ROBIĘ TAK:
łyche mąki ziemniaczanek do kubka
trochę zimnej wody aby można było rozmieszać
dolać wrzątku i kisielo-krochmal gotowy
całą zawartość wlać do wanienki z wodąi wymieszać :-)
 
dzięki dziewczyny ! to dziś się krochmalimy !


Marcelina jak cycki? wyschly? nie odlatujesz po tabletkach?

Odlatywałam strasznie :-( wytrzymałam 3 dni :confused2: teraz jadę na samej szałwi do picia.. ale cycki mam już miękkie ! Tylko jak się wieczorem kąpie to leci mi z nich jak z kranu.. dziwne :rofl2:
A Ty mi odpisz na PW ! :-p:-p:-p

co do szyi i fałdek mam to samo.. wczoraj posmarowałam sudocremem i dziś mam wrażenie że jest lepiej..
 
Dziewczyny jeżeli macie problem z fałdkami pod szyją bo wlatuje wam tam pokarm w trakcie jedzenia maluszka to w trakcie jedzenia podkładajcie pieluszkę tetrową pod szyjkę i pokarm będzie w nią wsiąkał a szyjka będzie czysta ja tak właśnie robię jak karmię cycem to podkładam część tetry pod pierś którą karmię bo mocno z niej kapie a drugą część małemu pod szyjkę :-)
 
no tetra pod brodę obowiązkowa ! ale i tak jak mocno przesiąknie to jest wilgotna szyjkę zabrudza.. choć Pindzia już nie ma takiego dziurawego pyszczka jak wcześniej..
ja od wczoraj często wycieram chusteczkami pampers tą szyjkę i jest lepiej
 
Marzenixxx-ja kupiłam maść na sutki MALTAN i takie silikonowe osłonki i mimo ,że już zaleczyłam to przestałam smarować maścią ale cały czas używam osłonek -naprawdę bardzo pomagają :tak:-POLECAM!!!!!:-)
Dziewczyny czy waszym maluchom ropiało może oczko????????????????? mojemu Krystiankowi ropieje już ponad 2 tyg.jak nie lepiej najpierw kazali przecierać solą fizjologiczną i masować kącik oczka ale to nic nie dawało teraz od kilku dni kropimy kropelkami z antybiotykiem 3x1 kropelce ale oczko nadal ropieje może ciut mniej ale ropieje-masakra jakaś :-(
 
LANA ale zaleczyły ci sie same w trakcie karmienia? myslisz ze to dzięki osłonkom? a mały ładnie ci ssie przez te osłonki? i jaki rozmiar kupiłas? bo jedni mówią ze najmniejszy a inni ze sredni lepiej kupic.....

co do ropiejącego oczka to u nas narazie nie ma tego problemu wiec nie pomoge...
 
reklama
Do góry