reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Malgo000- nasz Mikołaj tez jakiś czas temu zasikiwał wszytskie ciuszki...byliśmy zalamano bo co chwile trzeba było pralke wstawiać a przyczyna była prosta tylko rodzice nie domyslni;) Pamki dawały rade ale cieżko sie nie zasikac gdy siusiak był do góry ;) Moze tez nie zwracacie na to uwagi;)

Lana- dzieki za opinie twojego lekarza odnosnie szczepionek, upewniło mnie to w naszej decyzji w wyborze. Jesli chodzi o antykoncepcje to ja powraca do tabletek.
Braałem je przez 8 lat a po odstawiniu @ szybko wrocila regularnie i ja szybciyutko zaciazylam

Wczoraj bylismy u ortopedy- z bioderkami wszytsko oki :)
 
reklama
Lana mi gin polecił wkładkę hormonalną z własnego doświadczenia:-D żonie swojej zamontował też:)

Devi super że bioderka w porządku, u nas też akcja z siusiakiem na sztorc i przeciekaniem pieluchy zaliczona kilkakrotnie;-)jak jest na dół nie ma szans żeby pampek przesiąkł(używamy pampersów 2)

My do ortopedy we wtorek a w czwartek do gina na kontrolę i ustalić kiedy montaz wkładki...
 
Ostatnia edycja:
a zapomniała dodać w sprawie pytania o antykoncepcje jaką będziecie stosować ale w trakcie karmienia piersią ???? bo jest do wyboru ten zaszczyk o którym wyżej pisałam i 2 rodzaje pigułek.Chcę karmić mniej więcej do 6 miesiąca i nie mam pojęcia co wybrać jak skończę karmić na bank wracam do pigułek bo więcej dzieci nie planujemy chcieliśmy 2 i mamy już 2:-)
 
Lana, Anulek ja jak już pisałam hormonalnym rzeczą mówię NIE. Także u nas gumiak i wolność przed okresem :-D.

Co do pampków to właśnie dziś rozpakowałam 2 . Kilka już zużyłam i są dobre już na R. z tym, że kupsztal już tak fajnie nie wsiąka jak w tych Premium Care :-). A przesikanie zdarza się sporadycznie jak np. za luźno zapnę pieluchę i górą wycieknie. Radek jest chudziak więc u nas rzepy zawsze muszą zakrywać obrazek na środku pieluszki :rofl2:.
 
kupsztal:-Dale że wsiąka w pieluchę to nowość, ciekawa jestem jak to się prezentuje...nasz rekin jak się naje to na samych końcach zapinam i teraz się boję, że nie zdążę zużyć, bo oczywiście mądra ja postanowiłam zaoszczędzić na promocji i kupiłam 2 jumbopacki, no i mam jeszcze ponad 300 sztuk...ja w sprawach antykoncepcji to zielona jestem na maxa, my się nigdy nie zabezpieczaliśmy:)))
 
Dziewczyny, moze macie jakas rade? Mlody dzisiaj w nocy zafajdal sikami 3 komplety ciuszkow :szok: Tak jakby mu sie w pieluszce nie miescilo mimo, ze przebieram go co 2 godziny przy kazdym karmieniu. Mam pieluszki Pampers max dry jedynki, czy jest cos bardziej pojemnego? Zdarzylo wam sie podobnie?

Tak jak pisała Devi czytałam że chłopcy lubią się obsikiwać :)) ze względu na ułożenie siusiaczka (mojemu Maksowi też się zdarzyło)
Ja polecam Pampersy premium care naprawdę są bardzo chłonne, czasami jak zmieniam pieluszkę to aż się dziwię gdzie to wszystko się pomieściło w tym pampersie ...taki ciężki :)
 
Co do antykoncepcji to ja chyba przy gumkach zostanę... Nie wiem dlaczego ale boję się tych hormonów, po prostu nigdy nie brałam i chyba nie chcę ale jeszcze zobaczę jak będzie...

Moja koleżanka bierze ten zastrzyk od dawna i wszystko z nią ok, jest szczupła jak patyk, dobrze się po nim czuje i nie miewa myśli samobójczych jak pisze w skutkach ubocznych więc chyba ok jest:)
 
Czy Wy też ściągacie z jednej piersi więcej pokarmu niż z drugiej i ma to odzwierciedlenie w wielkości cycuchów?

Dominikowi na czole wyskoczyły małe krostki, wygląda to jak trądzik. Czy któraś z Was miała z tym do czynienia?
 
Ostatnia edycja:
dominic-ja ogólnie mam sporą różnicę między jedna a drugą piersią ale teraz jak karmię jest mniej widoczna możliwe właśnie ,że powodem jest właśnie to iż z jednej ściągnę mniej a z drugiej więcej pokarmu.
Pokarm w cycuchach już mi się w miarę uregulował i ściągam tylko raz dziennie i mrożę jeden woreczek w ciągu doby.Mam już całą jedną dużą szufladę pokarmu w zamrażarce :-D.Młody wisi często na cycu i dobrze ściąga.
Mój Krystianek ma od ponad tygodnia wysypkę na obu policzkach jedna położna stwierdziła ,że to może moje hormony a druga ,że potówki lub trądzik i bądź tu mądry człowieku .Przecieramy to krochmalem i kąpiemy młodego w oilatum.Nie smarujemy żadnymi kremami bo podobno zapycha się pory.Jak nie zejdzie do następnego tygodnia to idę do lekarza.Mało tego to jeszcze Krystiano ma u stópek przy dużych paluszkach jakieś takie dziwne paznokietki znaczy się wygląda to tak jakby poduszeczka paluszka była na wierzchu a paznokietek wewnątrz nie wiem jak to opisać i boję się ,że pazurki będą mu się wrastać.Położna kazała mi moim palcem masować końcówkę paluszka bobasa ku dołowi aby paznokietek się nie wrastał.Macie też taki problem????Myślę ,że jak będę u lekarza nastepnym razem to spytam.Kumpela ma podobnie u córci .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lana posiedziałam trochę na necie i też chcę spróbować krochmal. Zastanawiam się czy to nie przez MM bo młody 1-2 razy na dobę dostaje taką flaszkę. Zmasakruję cycki aby wyciągnąć ile potrzeba i zobaczę czy bez MM mu przejdzie.
 
Do góry