reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam/ Odradzam

Ja polecam laktator Tommee Tippee oraz butelki tej samej firmy i smoczki - sa naprawde rewelacyjne. Na poczatku mialam te malenkie 150ml a teraz mam wieksze 250ml ale tych pierwszych uzywam do podawania picia dziecku.
Moj maluszek dostal kolki w 2tyg zycia i zaczelam podawac mu Infacol okolo £2.00-naprawde nam pomogl teraz arianek ma prawie 7tyg i podajemy mu zawsze przed jedzeniem.
Chusta do noszenia dziecka (baby sling) kupiona na Ebay za £17.00
A na zapchany nosek polski produkt - sea water a potem czyszczenie noska gruszka.
No i jak juz ktos pisal J&J seria na noc(puder,plyn do kapieli,balsam) pachnie ladnie i wycisza sie po takiej kapieli dzidzia.
Zele antybakteryjne do rak.
Nappy bags.:happy:
 
reklama
My tez uzywamy J&J od poczatku samego i jest ok do sterylizacji butelek uzywam moj steam cooker nie dodaje zadnych srodkow do sterylizacji-sama woda (wyparza mi butelki i smoczki w ciagu 15-20min) bo nie wydaje mi sie ze jest sens wydawania kasy jak ma juz cos co dziala dokladnie tak samo..

Nie polecam srodkow do dezynfekowania butelek np Milton bo jak zobaczylam ze srodek ten wybiela mi zlew w kuchni to sie zrazilam zeby dziecku mleko podawac zwlaszcza ze pisza zeby nie plukac potem butelek.. i ten okropny zapach chloru bryyy.. ale wiem ze to tylko moja opinia i wiekszosc mam uzywa wlasnie Miltona.:confused2:
 
hmm u nas produkty j&j tez uczulily i nie uzywamy:confused2: mam butelki tommee tippee i sterylizator-taki baniaczek ktory sie do mikrofali wstawia i tylko na 8 min wiec jest oki.a ogolnie to sterylizator nie potzrebny jak macie mikrofale w domu-wystarczy do butelki wlac troche wody nalozyc smoka i wlaczyc na minutke lub dwie i tez sa wyparzone butle:tak:
 
Ja również używałam produktów J&J i moja córeczka nigdy nie miała uczulenia na te produkty, więc to naprawdę zależy od dziecka:-).
Co do środków dezynfekujących używałam tabletek milton i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń
 
Ja tez uzywam oliwki J&J i mala owszem, krostki ma ale tylko na buzce (ktora smaruje tym najmniej), wiec mysle ze krostki spowodowane sa czym innym :)
A co do sterylizatora, to uzywam wlasnie tommee tippee. Skad ta informacja ze trzeba wyparzac w nim 3 godziny?? Ja wkladam butelki, wlewam wode i zostawiam na troche (srednio 10-15 min). Po tym czasie ciezko ten sterylizator otworzyc bo parzy i butelki w srodku tez parza, wiec chyba sa wyparzone :))
A do dezynfekcji butelek nie uzywam niczego. Mysle ze samo wyparzenie w zupelnosci wystarczy :)
I to czego nie polecam, choc nie jest to szkodliwe, to pieluch Huggies. Sa wlasciwie w tej samej cenie co Pampers, ale Pampersy sa o wiele bardziej miekkie. Na poczatku tez kupilam Huggiesy i bylam pewna ze sa ok, do momentu az nie zlapalam Pampersa ktory byl w szpitalu dawany darmowo :) jak poczulam roznice, zaczelam kupowac tylko i wylacznie Pampersy :)
 
witam
widze ze dawno nikt tutaj nie zagladal
laktator mialam elektryczny z boots jak dla mnie ok
butelki z tommy tipp nie bylam zadowolona, polecam avent, sterylizator tez mam z avent
 
ja tez odradzam J&J. Slyszalam na ten temat wiele opinii ale jak zwykle czlowiek musi przekonac sie sam...niestety.
ja polecam serie Skarb Matki. Znalazlam ja na stronce: Mama i Dziecko Szczegolna warta polecenia jest Olejuszka na ciemieniuche.

Pozdrawiam wszystkich!
 
-na ciemieniuchę polecam Craddle cap shampoo firmy dentinox.
-do smarowania ciałka oliwę z oliwek
-w pierwszych dniach do kąpieli tylko czystą wodę, a jeśli dziecię ma wysypkę to płyn do kąpieli oilatum junior i wtedy również krem oilatum junior,
-do mycia pupy w pierwszych dniach ( ja tak robiłam jakoś do 2 miesiąca) tylko waciki i czysta woda- żadnych chusteczek- dopiero jak kupy zaczęło być więcej i w gęstszej konsystencji, to zaczęłam używać chusteczek- pampers sensitive
-pieluszki 1,2 oraz 3 najlepsze były pampers new baby- 4 new baby już nie ma :-( próbowałam pampers active baby, ale jak dla nas mają zakrótki wkład z tyłu, i zmieniliśmy na huggiesy 4- na razie jesteśmy zadowoleni.
-butelki, smoki, podgrzewacz z tommee tippee jak dla nas jest super.
 
reklama
Czesc Dziewczyny ja tez sie dolacze do tematu,
U nas j&j bardzo uczulał,nivea niestety tez,uzywałam oilatum junior,balneum(kupione w polsce),emolium lub mustela(bardzo ladnie pachnie).Do noska disnemare lub sterimare. Ja uzywalam medela laktator elektryczny jak dla mnie bomba(pozytywna)! Butelki avent i sterylizator do mikrofali tez avent.Natomiast smoczki tylko z nuk,maja super wyciecie i nie naciskaja na nosek. Co do pieluch to pampers,na huggiesy bylo uczulenie,chusteczki-pampers ale od jakiegos pol roku boots i tez sa super. Do prania tylko fairy,ostatnio zmienilam proszek bo stwierdzilam ze niunia ma 2 lata wiec nie powinna miec uczulenia ale sie pomylilam,wrocilam do fairy.
 
Do góry