reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

pauletta- świetne i prawdziwe :-D:tak:widzę, że chyba jakieś fajne rzeczy były w lidlu i ta wieść mnie ominęła ;-)
basiek- ja staram się nie reagować na takie "zaczepki" ,ale jeszcze i tak zawsze się denerwuje i w środku, aż się gotuję :-D dajemy dzieciom to co uważamy za najlepsze dla nich i tyle, a jaki kto ma sposób to już inna sprawa i nikt nie powinien tego komentować. I popieram Cię ,że lepsze słoiczki niż nie wiadomo co, a jak będziesz miała dostęp do bio to spróbuj i wybierz to co lepsze :tak: mnie babka na basenie skrytykowała ostro za pieluchy wielorazowe :-D że niby tyle czasu itp włożyli w wynalezienie pampersów ,a ja takie nie wiadomo co zakładam dziecku o biedne czuje, że ma mokro i w ogóle oburzenie ze to niezdrowe pewnie i szkodliwe dla rozwoju :-D aż mnie zaskoczyła swoją weną i wyobraźnią :-D


A u nas szykują się duże zmiany :tak: od poniedziałku będę miała wesołą trójeczkę ;-) koleżanka (w sumie przyjaciółka , żona chrzestnego Ninki) wraca do pracy i Maksiu będzie u nas przez ten czas :-) także będę miała jeszcze "synka" o miesiąc starszego od Tośki więc prawie jak bliźniaki :-D trzeba będzie się dobrze zorganizować i odpowiednio to przemyśleć ,ale damy radę :-);-) w sumie ucieszyło mnie bardzo ,że ma do nas aż takie zaufanie, że chce żeby Maksio był z nami, a nie w złobku itp także już w głowie kombinuje jak to będzie ze spacerami :-D
 
reklama
agata ta babka z basenu rzeczywiście zaszalała, ale wiem jakie przykre są komentarze krytykujące akurat to co robimy dla maluszków z pełna świadomością i dla ich dobra (na wakacjach usłyszałam "jakie biedne to dziecko musi spać na stojąco" - komentarz do Mai śpiącej w chuście :sorry2::dry:)
Z "trzecim dzidziusiem" absolutnie jestes moja bohaterką! Sama tez zastanawiałam się czy nie wziąć malucha 2 miesiące starszego od Mai pod opiekę ale stwierdziłam że nie podołam...duże siły życzę :happy2::happy2:

basiek jestem z Niepołomic. Dziś schodziłam całe moje piekne miasto w poszukiwaniu mięsa z królika i nic, w jednym sklepie pani powiedziała że może mi zamówić ale całego królika :baffled: oj nie, takiego w całości to bym nie tknęła :no:
 
Ostatnia edycja:
darucha – współczuję przeżyć to straszne co Wam się przytrafiło dobrze, ze Piotrusiowi nic się nie stało gdy czytam takie historie to słabo mi się robi mój kuzyn gdy był mały spadł z łóżka i niestety skończyło się na niedosłuchu. Gratuluję wyczekiwanych przewrotek. Życzę Twoim chłopakom dużo zdrówka
reniuszek – gratuluję
ewela_grzyba – zwierzak super, labradory to przekochane psiaki przyjazne i ciągle by tylko się bawiły
Ewula_m – jak z wieczornym zasypianiem Adasia, udało się go przestawić? U nas od 4 dni mamy wieczorem Sajgon przy kąpieli Adaś jest grzeczny a gdy chcemy go nakarmić robi wielką awanturę. Wczoraj żeby się uspokoił włączyliśmy odkurzacz…:szok: chwilę poleżał w łóżeczku i dopiero wtedy zjadł. Coś mi się wydaje, że czekają nas niespokojne wieczory jak sprzed 2 miesięcy … Zakupy dla emka się udały?, mój Marcin za 2 tygodnie ma urodziny i muszę coś wymyślić na prezent.
lazy_butterfly – już myślałam że Twoją Julkę czeka zabieg z powodu tych torbieli, oby szybko zniknęły
_basiek – u nas też na razie brak ząbków, ja gotuję małemu zupki ale tylko dlatego że mam swoje ekologiczne warzywa tak to pewnie też bym kupowała słoiczki. Co do idiotycznych komentarzy to sama się nie raz nasłucham jak to dobrze mamy z pampersami … itd. Tekst o papierze i podpaskach świetny:-D chciałabym zobaczyć minę tej kobity… nie źle musiałaś jej podnieść ciśnienie:-D. Wracaj szybko do zdrowia
Dziewczyny ja tak narzekałam na naszego Adasia, że zupek nie chce jeść a widzę że niektóre z Was wcale nie mają lepiej z wprowadzaniem posiłków. U nas od tygodnia totalna odmiana Adaś je chętnie zupki …:szok: a od wtorku nawet deserek mu smakuje. Od paru dni nasz szkrabulek gdy jest na brzuszku pomalutku przemieszcza się rączkami tak że robi obrót o 360stopni. W nocy mały był bardzo niespokojny o 23 obudził się z płaczem dopiero na rączkach się uspokoił i zasną po położeniu do łóżeczka znów był płacz i tak parokrotnie go uspokajałam i kładłam do łóżeczka w końcu zabrałam go do nas do łóżka i spał spokojnie do rana. Tak się zastanawiam co mogło być przyczyną mam nadzieję, że nie chęć przytulenia się - zobaczymy … Wczoraj rozmawiałam z moim szefem w pracy mamy na razie zastój dlatego od listopada biorę urlop wychowawczy i zostaję z Adasiem do końca roku:-). Dziś gotuję zapas zupek i pakuję naszą ferajnę jutro jedziemy na parę dni do teściów.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu
 
Mam chwilę... W lidlu mama dostała granatowego pajaca 74/80, dziś już był w użyciu na spacerze i brązowa bluzę z uszkami, bardzo chciałam gruby sweter, no ale niestety... Jak dobrze, że rodzice mają lidla po drodze do firmy :D

Co do obiadków - usilnie starałam się dziecku dawać gotowane, bo mam dostęp do eko warzyw (na ryneczku blisko domu jest punkt z warzywami i owocami z certyfikowanego gospodarstwa oraz od teściowej), ale mój podopieczny gardzi mamy daniami :p Wczoraj i dziś dostał gerbera z cielęcinką i teraz zastanawia mnie czy po prostu woli słoiczki, czy ten dodatek mięsa go przekonał. W każdym razie zamówiłam w mięsnym tuszkę królika, w środę ją odbieram i będę walczyć!

Właściwie do gotowania dla dziecka najbardziej przekonuje mnie to, że po prostu lubię to robić (wiem, wiem, nienormalna jestem ;-)) Dodatkowo jak próbuję obiadek ze słoiczka to dla mnie jest paskudny w smaku, a to co sama robiłam to zjadałam ze smakiem, jak dzieć nie chciał ;-)

Na koniec pytanie. Wiecie coś na temat słoiczków babydream z rossmana? Cenę mają przystępną, ale pytanie jak z jakością?

Zawiszka, z przesuwaniem spania powoli, o 18 30 to by już poszedł spać najchętniej, bo mruczy na sen, ale wczoraj udało się przeciągnąć do 19 40 - trzymaniem na kolanach po kąpieli, ale zawsze coś. Przedwczoraj to mężowi na kolanach prawie usnął o 18 30, ale to dlatego, że nie chciał się udać na drzemkę po 16.
A zakupy spoko - w drugim sklepie dostałam koszulkę, a do tego z opcją zwrotu/wymiany, gdyby coś nie tak było :-)
 
Ostatnia edycja:
Ponownie Was witam, tym razem przy herbacie:))

U nas dzis zimno i ciemno brrrrrr, udalo sie tylko wyjsc na godzinny spacer i siedzimy w domu.

Lazy mialam poczekac az nam zwroca kase z zakupem ale balam sie, ze sie oferta skonczy i dzisiaj kupilam nowy wozek:happy2::happy2: w sumie oszczedzam £100 i jeszcze gatis dostane mate:))dobrze ze to nic powaznego z dziaselkami Julki bo jakos groznie brmialo:-)

Anka ja w srodkowej Anglii mieszkam, Londyn dla mnie za duzy bo ja taka malomiasteczkowa:-D powodzenia ze spotkaniem z landlordem, mam nadzieje, ze sie uda dostac ten domek. Super, ze Filip juz sie sporo uczy jezyka bo ja mysle ze to musi byc straszny stres isc do szkoly w UK i nie mowic w ich jezyku.

Karina no to Julka miala przezycie:-D ma jakis slad po ukaszeniu? Zupelnie nic nie chce jesc? Mam nadzieje, ze sie w koncu przekona.

Basiek i bardzo dobrze jej odpowiedzialas:tak: nie rozumiem skad Ci ludzie roszcza sobie prawo do wtracania sie do nieswoich spraw i komentowania. Ja wlasnie to co lubie w UK najbardziej to, to ze nikt by Ci czegos takiego nie powiedzial bo Twoje wybory to Twoja sprawa. Co do gotowania to ja wiekszosc robie sama ale mam produtkty organiczne od farmera wiec stad ten wybor.

Julianna ja calego krolika tez bym nie kupila;-)

Zawiszka u nas tez zdazaja sie placzliwe noce konczace sie w naszym lozku:tak: super, ze mozesz z Adasiem zostac do konca roku.

eMek wyjezdza na weeknd nurkowac, a ja zostaje samotna matka;-) dobrze, ze idzie zima to zakoncza sie jego wyjazdy. Zapisalam sie na silownie i startuje od przyszlego tygodnia:happy2::happy2:

Lece bo slysze krzyki na gorze:-D
 
Kochane pomóżcie, już sama nie wiem czym troszeczkę 'zapchać' mojego maluszka na noc :frown: Jest tylko na piersi, skończył 6. miesiąc, gotuję mu obiadki, deserki niestety ze słoiczków (własny ogród.... <marzyciel>). Jeżeli kaszka to jaką polecacie ? Jeżeli mleczko to jakie? Nie mam pojęcia... Pomocy
 
kwiatek mój Jaśko pomimo "zapchania" i tak budzi się na cyca w nocy. Nie ma na to rady. Niektóre dziaciaki już tak mają. Moja znajoma karmiła piersią 2 lata i przez cały ten okres mleczarnia była czynna całą dobę ;-)
Ja dawałam kaszkę, kleiki, próbowałam podwójnej porcji mleka, próbowałam mm na noc... w nocy dawałam wodę albo moje mleko z butli... lecz moje dziecko jest tak mądre że oszukać się nie da - ma być cyc i koniec.
Spróbować można.. ale nie licz na cuda ;)
 
basiek - bardzo dobrze powiedziane... mnie się jeszcze na szczęście nie zdarzyło żeby ktoś do mnie coś komentował; nie rozumiem takich ludzi, co ich to w ogóle interesuje:no:
agata - podziwiam, trójka maluchów; powodzenia:-D
zawiszka -fajnie, że będziesz mogła z maluszkiem troszkę dłużej posiedzieć:) i miłego wypadu:)
ewula - no ja też jak wącham te słoiczkowe obiadki, to mam czasami aż odruch wymiotny...ale niestety nie mam na bieżąco dostępu do ekologicznych warzywek, więc na razie musimy się posiłkować słoiczkami; a propos jeszcze tych różnych słoiczków, to ja do tej pory pamiętam jak nam w przedszkolu wciskali kanapki z jakąś taką pastą z gerbera:dry:nadal pamiętam jakie to ohydne było... i że zawsze płakaliśmy z bratem, jak mieliśmy jeść te kanapki na podwieczorek:-D
Emilia - dzisiaj już śladu nie ma, a wczoraj takie dwie kreseczki nad oczkiem:-D no w żłobku nic kompletnie nie chce jeść - napije się troszeczkę i wypluwa:/ panie już w każdej pozycji próbowały ją karmić... może w końcu się przekona, bo nie wyobrażam sobie żeby 8 godzin na głodzie siedziała:tak: mamy jeszcze trochę czasu na szczęście:-D miłego weekendowania:) ja jutro też samotna z rana, bo mój mąż idzie w las;-)
kwiatek - ja karmię bebilonem i małej od początku smakuje:) a kaszkę na razie mamy mleczną Nestle

A tak w ogóle słyszałyście - w Norwegii będzie 49 tygodniu urlopu macierzyńskiego, z tego 14 dla taty...ech...
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny pomóżcie : robie liste leków, które babcia ma przysłać z polski i powiedzcie mi proszę co mogę podawać małemu na takie stany lekko przeziębieniowe czy kaszelek? albo katarek? może jakieś multiwitaminki juz sa dla takich maluszków? bo tutaj w aptece nic nie kupie dla takiego dziecka bez recepty :(
 
reklama
Gosik my ostatnio na przeziebienie kupowalismy kropelki nasivin baby i masc majerankowa, masc pulmex baby(cos ala vick) i cebion(wit C w kropelkach) ale jest za kwasna i maly zwraca ale wiem ze jest jeszcze multiwitamina z cebionu ale nie wiem jak dokladnie sie nazywa no i paracetamol w syropku i czopkach

A my juz od 4 tyg wakacjujemy w PL jeszcze tydzien i wracamy do domku bo i my i tata strasznie stesknieni:-(
Mam nadzieje ze po powrocie uda mi sie wreszcie byc na biezaco z BB:zawstydzona/y:

Pozdrowka dla wszystkich ciotek***
 
Do góry