reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

agata - mamy coś takiego:
Obraz 031.jpg
Kieszonka. Mam tylko wkłady z microfibry i jeden założyłam +tetra i normalnie po godzinie był cały przemoczony.. Nie wiem moze za luźno zapięty?? Ale chyba nie... A jak więcej włoże mu do tej kieszonki to taka wielka pupaa :shocked2: Więc sama nie wiem...

Ale Ci sie udało z tym basenem, super, że dziewczynki będą mogły się popluskać :tak: U nas otwarcie nowej pływalni na jesieni, tylko ciekawe czy będą zajęcia dla takich maluszków?? Z chęcią by się wybrała :tak:
 
reklama
Witam :)
Jak mnie dawno tu nie było. Jakie Wasze dzieci zdolne - tyle potrafią, przesypiają noce, jedzą nowe posiłki - w kompleksy można popaść ;)

Julek w dalszym ciągu budzi się w nocy - co 3 lub 3,5 godziny. W dzień je co 2 godziny... :/ Poza moim mlekiem nie akceptuje nic innego do jedzenia... :/ i w dalszym ciągu bardzo ulewa...

Poza tym jest spokojny, wesoły, chwyta zabawki w rączki, wszystko wkłada do buzi i przeokrutnie się ślini. Gada po swojemu - czyli mruczy, głuży, piszczy :) Lubi wygłupy z mamą i z tatą. Chętnie obserwuje siostrę i głośnym śmiechem reaguje na jej zaczepki :) Najchętniej spędza czas na spacerze :)

Nie choruje, ale niestety co jakiś czas walczymy z alergią skórną.

Od września rozpoczynamy zajęcia na basenie. Pierwszy raz bylismy rekreacyjnie i Julkowi bardzo sie podobalo :)

Muszę się w końcu przyłączyć na dobre do ogólnego, bo fajnie tu u Was :)

Renetal,
kochana, dużo zdrówka dla maluszka. Biedaczek, tyle się nacierpiał... Teraz już wszystko musi być dobrze! Buziaki i uściski od ciotki :*
 
ewela- cieżka sprawa, hm.. generalnie jest kilka opcji- wkłady nabierają max chłonności po kilku praniach (ok 8), a może wkładka jest jakaś cieniutka (ja kieszonki mam tylko blueberry i applecheeks więc ciężko mi powiedzieć jakie masz tam wkłady), tetra jeśli chodzi o chłonność jest tragiczna- za to świetna jest muślina lub prefoldy ecopi. Najważniejsze żeby "nogawki" dobrze przylegały, ale z tego co piszesz to raczej to sprawdziłaś ;-) Nie zniechęcaj się szybko ;-) spróbuj kilka razy z różnymi wkładami i na pewno trafisz na coś co będzie ok ;-) nie chcę oceniać - bo nie miałam tej kieszonki ,ale to są te lulajbaby ? bo chyba lazy też ma z nimi problemy? jak się mylę to przepraszam, ale może warto zainwestować np. we flipa albo grovie ? w coś co jest na prawdę z najwyższej póki i nie zawiedzie wg mnie.

Myślę, że jak otwierają pływalnie to na pewno w niedługim czasie znajdzie sie coś dla maluchów, bo w sumie to chyba teraz jest dość popularne
 
ewela z tego co widzę na foto, to twój synek ma zdecydowanie luźniej zapiętą tą pieluszkę niż mój Jaśko... może to ja robię błąd i go ściskam za bardzo :eek: i nie ma tak szeroko w kroku, może swobodnie sobie nóżki złączyć...
Nam nigdy nie przeciekła! A kupowałam kieszonkę z światapieluch za 30zł... nawet na 3h spacerze wytrzymała.
 
MamiDo my też już rozgościłyśmy się w rozmiarze 74:D

izka no naprawdę nie mogę narzekać na jej zasypianie...śpi sama i zasypia sama...w ogóle śpioch z niej ostatnio straszny:)

sonisia
dominacja kabiny mnie powaliła...swoją drogą lepiej zdemontować niż zalać mieszkanie!

Pauletta nie strasz mnie, bo mam nadzieję, że obędzie się bez ekscesów z Zosią u nas...oby Filip się ogarnął. Dobrze robisz Kobieto - nie daj się Małemu Terroryście! Ja zawsze mówię, że jak się da dziecku wejść na głowę sobie, to później zaoowocuje to tylko źle w przyszłości dla niego. Więc tak sobie tłumacz:-D

kivi
właśnie! Może tak jak pisze helena Marcelina jest ciekawa świata z tego co piszesz i może nosidło u Was będzie ok?

Renatal a jak Mały zniósł operację? Nie drażni go ta blizna?

adasza Zosia też mruczy pod nosem jak zasypia. Aż się śmialiśmy z eMkiem ostatnio, że sama sobie kołysanki nuci:-D:-D 8 h nie spał? :szok::szok: U nas po 2-3 h Zosia jest tak śpiąca, że zasypia na "stojaka":-):-)

ewela
a w końcu się nie wybraliśmy bo Zosia spała od 13-17 i już nie było sensu jechać. Ale za to ja w tym czasie posprzątałam dom, wyprasowałam i wyprałam wszystko. Także spoko. Co do bałaganiarstwa to Cię rozumiem. Ja mam sposób na mojego eM taki, że jak rozrzuca skarpety, to mu chowam wszystkie z szuflady np. do szafek kuchennych, albo t-shirty brudne spod łóżka mieszam mu ze świeżymi i musi prać wszystkie i prasować sam. Od razu się oducza. A jak zimą zostawiał czapkę, szal i rękawiczki w kuchni, to mu wyniosłam na ogród albo chowałam do chlebaka :-D Polecam - działa!!!

_agata
nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę tego basenu. U mnie w okolicy nigdzie nie ma zajęć dla takich Maluszków:(

afi witaj:) Fajnie, że wróciłaś do nas. Ucałowania dla Juliana:* A na alergie skórne polecam cetaphil - u nas był niezastąpiony przy skazie łojotokowej, zarówno w postaci balsamu jak i do kąpieli.

Normalnie moje dziecko to anioł. Pewnie jak to napiszę, to za chwilę będę pluć w brodę, ale co tam. Wczoraj spała od 13 do 17 non stop. Masakra. Dziś podobnie, bo od 13.30 do 16.30 i teraz również poszła na drzemkę. Poza tym noce prawie całe przespane. Tylko jedna pobudka około 4-5. Także jestem w szoku. Pozytywnym oczywiście.
A co u mnie? Najogólniej mówiac nadrabiam zaległości po urlopie, czyli sprzątam, piorę, prasuje, gotuje i pracuje:)
Dziś była u nas pielęgniarka na wizycie patronażowej, trochę poopowiadała o rozszerzaniu diety. Oczywiście zachwycona Zosią i jej umiejętnościami, także świetnie.
A jutro mamy szczepienie, więc mam nadzieję, że jakoś pójdzie. 3majcie za Zofię kciukasy.

Buziaki:*
 
Kasia- ja Cię nie straszę przecież! Tylko jak sobie zdam sprawę, że inni mają podobnie to uznaje stan rzeczy za normalny;)

Kasia, Afi- zazdroszczę spokojnych maluchów, mój jest mega charakterny. Może nerwus po tych lekach co mama mu serwowała jak był w brzuchu:confused: Nie wiem. W każdym razie dzisiaj dużo pospał, więc nie było źle. Załatwiłam dużo spraw:-D

Agata- super z tym basenem, może też się skuszę, ale to już jak się przeprowadzimy, bo teraz cierpię na chroniczny brak czasu;)
 
afiliacja nie wiem jak wyglądają u Was te zmiany skórne ale robiłaś badania pod kątem nietolerancji laktozy? czasem właśnie suche placki + ulewanie mogą to oznaczać

u nas w porządku, mąż w domu do jutra, więc mogę odetchnąć

Maja w dzień jak jesteśmy w domu nadal nie chce spać, ale jak jesteśmy w gościach to zasypia po 5-10 min bujania na rękach bez ryku. Po prostu umie się zachować ;-)

Maja gaworzy sporo. Zwłaszcza jak siedzi u mnie na kolanach i z kimś rozmawiam - ma wtedy mnóstwo do powiedzenia - np. yyy, eee, uuu, ej, ghi, ne...ze dwa razy udało jej się powiedzieć "meme". Fajnie się też już śmieje na głos.

Dziś poszliśmy do neurologa tak profilaktycznie i się okazało, że Maja ma lekką asymetrię i będziemy musieli zaliczyć kilka rehabilitacji. Ja tego nie widziałam, pediatra też nie zauważył, więc dobrze, że poszłam ot tak...
 
Agata na jaki basen zapisywalas dziewczynki ?! nie mogą utowrzyceiecej grup? :O
my zrezygnowalismy z "bobaskow na basenie" (u jezuitow) bo mógł być tylko jeden rodzic w wodzie z dzieckiem :/ ale za to bedziemy z małym chodzić we dwójkę tez w niedziele (podgrzana woda 30st) :)

izka moj maly stał sie ostatnio fanem smoczka w ciagu dnia i udaje mi sie go nawet oszukać :happy: tzn wyjąć cycka i dać smoka
ale troche to zajęło ;)

w nocy niestety bez cycka sie nie obejdzie ... zobacze jutro ile bru przybrał przez ostatnie 6 tygodni i jesli nie jakoś mega duzo to będę mu dawać porcje mleka w nocy :baffled:

a jutro drugie szczepienie.. jak ostatnio dawalam mu 5w1 to teraz jaka mam wykupić szczepionke? taka sama? :confused:

a jak Alusia.? :):)
bo z antosia widzę super chłopak!!! :tak:

pauletta a to ci z filipka gagatek :)
juz plalnujecie przeprowadzkę?! własne M kupione ?! :happy:

mamido mu spodenki tez 74, ;) a gory różnie - zależy od sklepu :tak:

mam za to problem z pampersami - używamy juz 4 (7-18kg) ale tez ciagle (czyt co duza kupke z rana ) nam przeciakaja :/:/ mam juz dosyć codziennie zapierania plam :(
moze rozmiar nie ten..?
macie tak dziewczyny??

kivinko myslalam o Was ostatnio .. miałam nadzieje ze Martolinka "wyrosła" ze swoich humorkow i ze urozmaicone posiłki to strzał w 10!
kochanie wiem ze ręce juz opadają i trudno cokolwiek powiedzieć / doradzić w takiej sytuacji.
a próbowiscie usypiac np w foteliku samochodowym ? jak w kolysce tyle ze ruc przód-tył przypomina ruchu w brzuszku :)

nie poddawaj sie !!!!!

helena tez nie macie lekko :no: a malutki ma dalej taka super czuprynke?! :D

renatal buziaki dla tymcia !!! a blizna goi sie szybciutko! :)

afi fajnie ze jesteś....!!! :happy:

adasza co za glupki.. jakbyś go tuczyla slodyczami :/:/ niech na siebie lepiej spojrza ;)

ale dostałas powera :D mi sie obiadu nie chce ugotować ;);)

reniu jak Maksio ?!?!?!

ewela ja mieszkałam z przyszly tesciowa 3 lata i nie było złe :) grunt ustalić granice :tak:

co do emka.. ja żyłam sobie w blogim przeświadczeniu ze on tylko dom/praca/dom/praca i jakoś nie przyszło mi do głowy ze utrzymuje koleżenskie kontakty z kilkoma dziewczynami .. az mnie ścisnelo w dołku jak sobie uzmyslowilam ze stał sie łakomym kąskiem dla niejednej :O:O:O fajne mieszkanie, samochód, synek, obraczka ( która działa jak magnes :/) i dało mi to kopa do działania - zrzucam te przeklęte nad kilogramy i w domu czekać bedzie spelniona i pewna siebie kobieta a nie tylko matka :tak:
tryb zazdrosnicy włączyl sie na całego :laugh3:

kasia moj telefon jest przeinteligentny :D nie jestem wylapac wszyskich jego poprawek i oto efekty :laugh2:

jutro facet przyjdzie mi demolowac łazienkę :(:(:( HEH

sposoby na eM masz super !!!!! :D:D:D

jutro szczepimy razem! :) mam nadzieje ze bru zniesie lepiej niż ostatnio.... :(

myself echh ci lekarze... od wszystkiego i do niczego ;)

a u nas dzien taki sobie, bo choć widzialam sie z tesciowka i przyjaciółka, to hydraulik popsuł mi humor, eMek wrócił jak zwykle padniety i spi (na kanapie oczywiście bo jak prosze zeby poszedł to lozka to afera :/) a jutro dzien nie lepszy bo rano szczepienie , potem szybkie zakupy i siedzenie w domu i patrzenie hydraulikowi na ręce :baffled: powtórka z rozrywki ...

ech idę spać bo mi sie tryb marudera włączył :/

słodkich snow..!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Renatal- cieszę się, że się Tymuś ma już lepiej i dobrze że się blizna ładnie wygoiła:tak:
Sonisia- przecieka ta pielucha, czy bokiem się wylewa? Tymonkowi czasem się zdarza wypuścić coś jak leży na boczku, ale to pomiędzy pieluchą:sorry2:
Afi- a kąpiecie się w emolientach? Przy alergii chyba warto:tak:
Kivi- trzymaj się kobieto, już tyle przetrwałaś- Marceka na pewno lada moment się ogarnie...

A ja tu dzisiaj chyba popilnuję forum, bo za późno kawkę chlapnęłam:eek:
 
Do góry