reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

reklama
Kivinko ale skoro spi to po co ją nosić?

Karina bioderka bada sie 3 razy. Ja tez mam alergie i moge tylko Alergodil - krople do oczu i nosa, leki na alerergie podobno przenikają do pokarmu i nie należy ich stosować.
 
a ja dzisiaj pierwszy raz użyłam laktatora i udało mi sie w 20min ściągnąć 100ml. Miłoszek zawsze je 20min więc chyba się taką stówką najada.
 
Witam wszystkie Mamy pomeczowo:)
My dzisiaj miałyśmy wizytę w poradni rehabilitacyjnej. Stwierdzono u Małej niewielką asymetrię (mamy podkładać woreczki z solą by leżała z główką na wprost) i nakaz noszenia Małej bardziej w poziomie niż w pionie (bo moja bardzo wygina się do tyłu w łódeczkę), ćwiczenie częstsze na brzuszku z pociąganiem rąk pod ciało no i najlepiej chustowanie. Więc chyba też dołączę niedługo do grona chustujących :) Ciekawą rzecz powiedziała pani doktor - ze takie małe dzieci jak nasze to tak naprawdę nie potrzebują częstego noszenia i powinno się to ograniczać. Jak dla mnie to ok, bo moja nie za bardzo lubi noszenie, a jak już to w pionie :-( Za miesiąc kontrola i zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.
 
A ja myslalam, ze wygramy:-( eM sie prawie rozplakal przy bramce grekow, a przy karnym krzykiem obudzil Malego:laugh2:

Magda85 uklony w Twoja strone za ta wizyte z chlopakami, ja z moim Szymonekiem wczoraj mialam problem jak Mamido-brakowalo trzeciej reki:-D

Pauletta moj Szymek uwielbia nasza lampe w salonie:-D a co do laktatora to sie sugeruj bo Malec Ci wyciagnie przynajmniej 30 ml wiecej:tak::tak:

Ewela, Iza Szymka zadna zabawka tak nie zaiteresuje jak obraz w naszej sypialni, moze dlatego , ze sciana ciemno fioletowa o obraz w jasnych barwach, ale gapi sie jak zaczarowany;-) wiekszosc mam moze zostawic swoje dziecko pod karuzela, a ja zostawiam Mlodego na naszym lozku z twarza skierowana w strone obrazu:-D i na spokojnie robie poranna toalete:))

A my wczoraj mielismy dzien pelen wrazen, najpierw badanie sluchu, potem wizyta w przychodni i na koniec wazenie. To moje pierwszy wizyty bez eMka i ledwo sie ogarnelam i dopiero zobaczylam jaki mamy ciezki fotelik samochodowy:szok: oh well, ale za to sluch Malego super, waga 5300;-) czyli 2 kg do przodu od urodzenia, a krostki na twarzy to nic powaznego i powinno samo minac. Dzisiaj za to nie wyszlismy z lozka do 11 bo taka okropna pogoda, ze nie bylo motywacji.

Milej nocki wszystkim Mamom i ich Maluszkom
 
aa dziewczyny jak sie nosi dzieci niemowleta przy swoim ciele to sa zdrowsze , lepiej sie rozwijaja, sa spokojniejsze i mniej placza ! i niewazne czy spiace dzieciatka wezmiemy do tulenia bo i tak zasnie bo bedzie mu blogo :) szczegolnie wazne takie noszenie wsrod wczesniakow, dzieci chorych , nadpobudliwych.... to jako wspomaganie prawidlowego rozwoju neurologicznego - wiec nosic nosic nosic ale w chustach :D i w sumie tak mysle, ze najlepiej spiace dziecko brac na rece, bo takie sie nie nauczy zasypiac na rekach , tylko zasypia przykladowo w lozeczku, potem bierzesz na rece i odkladasz do lozeczka jak sie wybudza :D i krasnal mysli caly czas ze spal w lozeczku :D

lazy my mamy podobnie z maksem - asymetria i odginanie glowy jak na raczkach - dlatego prawie nie nosze maksa - ewentualnie klade go na sobie brzuszek do brzuszka albo nosze w poziomie z rekoma pod kregoslupem z glowa na przedramieniu, chusta juz zamowiona- czekam na paczuszke . a co to za patent z workami soli ??laczego ma miec twazyczke caly czas na wprost? moj maksi raz ma glowke polozona na lewa raz na prawa strone - tez delikatnie wygina.....no i mamy kilka cwiczen vojty zaleconych do pielegnacji i inne proste ktore maja wyrownywac dysproporcje i cwiczyc ?
Emilia ale duze dziecie masz !!
 
Ostatnia edycja:
pauletta no to filip twardziel! :) a jak twoj eM sobie radzi z takim placzkiem? bo moj niby luzik spoko ale jak nasza syrenka sie rozwyje tak ze juz nic nie działała to stresik mu sie robi ze hej :D

kasiagaw kurcze a moze Zosienka ma kolkowe sprawy jesli tych godzinach regularnie płacze .. próbowaliście innego leku niż deliol? moze sab simplex? :)

podpisuje sie pod chwalebiem a nastepnie zwrotow akcji... normalnie jakby czar!
od dział mówię jaki do moj synek był dzis NIE grzeczny, ze w ogole NIE przespal pieknie całego nocki... ze WCALE nie był najrozkoszniejszym bejbisiem, ze RYCZAL non stop i ze WCALE nie rozumiemy sie juz o wiele bardzziej.. :tak::tak: :D:D

lene ja myslalam o czyms do noszenia malego, ale jak emilia te wiazania itp mnie przerazaja ;) ale z drugiej strony chce dla małego wygody i zdrowego ułożenia .. hm.

adasza moze ma skok rozwojowy....? :>

ewela jak moj zbudzil mnie płaczem dzis w nocy 10 raz z rzedu to naprawdę trudno o spokojny głos :D ale jak mi sie juz ciśnie na usta zeby na niego krzyknac to stara metoda 19 głębokich wdechow działa :laugh2:

pamka ja serwuje mlodemu rozrywki na zmianę - lezaczek, mata i karuzelka, mówię na głos jak cos robię a przy karmieniu czytam mu na głos to co sama czytam (albo bb albo ostatnio jakis romans historyczny :D:D)

a kupki rządzą..!

rekinasia hehe ja tez bym była odcięta od swiata gdyby nie iphobe :laugh2:
a co do pochwal i negatywnych skutków to u nas w tak samo.. :/ szkoda ze nie działa w druga stronę - jak narzekamy to czemu im sie nie odwidzi.....? :D

julianna dokładnie - zdrowie naszych malenstw to największy prezent! ale ponarzekac każda moze :D
ale jak twoje dziecie śpi po 18 godzin.... :no: pozazdroscic!!!

kasia jak tam twoja Terrorystka? :):) dalej ryk uskutecznia..?

a robilas małej badania.? moze przyczyna tego płaczu leży gdzie indziej?
moj płakał duuuuzo a jak sie okazało ma bakterie w drogach moczowych (najprawdopodobniej od urodzenia :baffled:) co wyszło dopiero na posiewie moczu..
dostaje antybiotyk od kilku dni. i zeby nie zapeszyc, ale widzę ogromna poprawę...!!!!

a Zosia najwidoczniej potrzebuje chrztu :D:D

reniuszku Maksio wie co dobre ! a przynajmniej masz świadomość ze jesteś dla niego całym światem.. ):) ciesz sie póki mozesz, zaraz nadejdzie moment gdzie zaczna sie interesować wszystkim byle nie nami.. :)

ale te twoje umoralniajace gadki to na moim muszę wypróbować :D:D

zdjecie pupci śliczne..! ja tez muszę zaczac wiecej fotek cykac no i kamerę odnaleźć :O

bruno czuje sie juz duzo lepiej po antybiotyku, choć ma lekka biegubke przez co poplakuje troszke.
a ja nie taka super woman, mam pomoc :)
ale udało sie wszystko dopiac na dzisiaj przez conajmniej poczucie spełnionej obowiazku i teraz kilka dni dla mojego malenstwa !
choć jutro organiujemy urodziny eMka i sie zjedzie 15 osob (oprócz nas) więc dzis pieczenie, mecz, a odchodzili siedzę w poczekalni z brunem po skierowanie :/:/:/:/ jakby takie maluszki nie mogły być obsługiwane poza kolejnoscia.. HEH

jak sie udał dzien we trójkę..??

izka ojj masz aniolka w nagrode...!
ja także nie biegne na łeb jak maly zaczyna płakać, ale jeszcze nie zdarzyło mu sie samemu uspokoic (tylko tak rozkręca syrene ze aż sie krztusi i poci), a o zasnieciu bez pomocy nie wspomnę :D

juz sam trzyma piłeczkę..?! a łapie tez sam?
moj gada do swoich zabawko-przyjaciół (to nowosc..!)
ale jeszcze nie umie świadomie po nie chwycic..
a utrzymanie smoczka w buzi to nie do przeskoczenia... :laugh2:
chyba ze spodobało mu sie towarzystwo mamy/taty trzymających smoka w buzi ;)

lazy moj tez lubi doznania extreme.. najlepiej tak mózg odbija sie o czaszkę :p
choć najlepiej sprawdza sie fotelik samochodowy i buju buju.. :baffled:

co do asymetri, to moj tez lubi sie wyginac w tył jak do mostka, ale nic nie stwierdzono :)

agata podziwiam Cię ze tak sobie tak swietnie radzisz! ja nie miałabym głowy do nauki .. :no::no;

a u Was wesoło musi być..! :):)

maniaa ja nie szczepie maldgo na rota i pneumo, bo po tych szcsepionkach dzieciaczki i tak mogą sie rozchorowac. tyle jest odmian tych wirusów ze nie ogarniam.a ogólne tobie tradycyjne, takie jak miałam ja i eMek - robią je od wielu lat, a te nowości 5w1 przeszły badania adokąd dopiero od kilku lat.
ale jak piszesz - co mama to opinia i każda wybierze dla swojego malenstwa co uzna za słuszne :)

magda szacun...! ale z ciebie mama :):) ja z moim jedynym a ty blizniaki i starszaka..
mnie truskawki tez kuszą ale wprowadzam w małymi porcjami :D
muszę małego przyzwyczaić bo domek, ktory rodzice wynajeli na lato nad jeziorem, graniczy z plantacja truskawek, więc sama rozumiesz :laugh: :D
ale nie wiem jak sie opre czeresniom.. :(:(

karina no wlasnie pracusiu - jak Ci bez pracy?! :)
w juz w ciąży na katar uzywalam afrin, bo nie umiem z zatkanym nosem funkcjonować :no::no:

emilia nasi emkowie mieli dzis prawdziwe emocje :D
nawet ja to poczulam, ale juz po chwili maudzacy gnomek i pieczenie muffinek odwróciły moja uwagę :p

twoj maluch lepszy od mojego - na dzisiejszej wizycie waga 5650, czyli 1,6 kg odejścia ze szpitala :happy;

my dzis byliśmy w przychodni po skierowanie na powtorny posiew, więc jutro znowu walka z siuskami.. po
byliśmy tez w CH na zakupach, na spożywczych poleglam (nie mam skoordynowanych ruchów podzielnych na marudera, koszyk i kilometry zeby kupił kilka rzeczy :baffled: potem pieczenie, sprzatanie, kąpiel i spać, czyli padam na nos ;)

buziaki dla was i maluchów! ! !
 
glowa mnie juz boli - maks juz 2 godzine nie spi- tylko skrzeczy. mi juz z tego wszystkiego odechcialo sie spac i sie krzatam :wściekła/y:a kiedy on prawie zasnal 15 min temu niechcacy go obudzilam bo wyslizgnela mi sie butelka:angry: a on sam nie wie czego chce, trace powoli nerwy :no:
 
Kivinko no pytam bo z tego co pisałas to zrozumiałam że Marcela ciągle jest na rękach itd, wiec myślałam że jak śpi to jest w końcu troche czasu dla ciebie i spokój, a ty pisałas o noszeniu przez sen. Myślę że dla dziecka równie ważny jest czas w samotności, umiejętnośc samodzielnego zasypiania, samouspokojenia. Z wyjściem z domu rozumiem oczywiście, jak nie lubi wózka. Ja chustę chciałam uzywac raczej wtedy kiedy mała nie chce byc sam i się nudzi stąd było moje pytanie. Nie polemizuję z toba tylko chciałam poznac twoją motywację, już rozumiem. ;-)
 
reklama
Jeżeli chodzi o USG bioder to "co kraj to obyczaj". Antek miał jedno w 6 tyg. Wyszło ok i więcej kontroli nie było. Teraz jak byliśmy z Ala też wszystko ok , ale kontrola za 4 msce
 
Do góry