reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Sonisia my wit K dostalismy w zastrzyku zaraz po urodzeniu i to na tyle nie musimy jej podawac a D wystarczy ze ja biore w wit dla kobiet karmiacych.

A u nas ostatnio jakis hardcore! Jak do tej pory mialam cudowne dziecko, ktore przesypialo w nocy po 6 godz tak teraz wstaje co godzine, ja praktycznie nie spie bo maly po karmieniu spi na rekach, jak probuje odlozyc to sie budzi i od nowa juz wymiekam, stosuje espumisan ale nie bardzo pomaga maly nie moze sie wygazowac i caly czas sie mieli i prezy, czy powinnam zaczac stosowac sabsimplex? Czy ktoras moze powiedziec jak go sie stosuje bo nie znam niemieckiego:eek:
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny jednak wzięlismy te skojarzone szczepionki. U nas kosztują 125zł. Rotawirys 360zł a pneumokoki 285zł.
Maniaa my szczepimy i na rota i na pneumokoki. Na rota dostał juz wczoraj na pneumo za 6 tygodni.
Maluszek krzyczał strasznie przy wkłuciach ale później dzielnie w domu to znosił Nie było gorączki ani jak narazie obrzęków.
 
andzik: ja mam to samo, meksyk, małemu aż jeździw brzuszku i si ęprzelewa a on aż się bordowy robi, wciąż spięty, naburmuszony, płaczący... łapie tylko drzemki po10 minut i znowu go ten brzuch wybudza. Próbowałam już: delikol, debridat, infakol, wodę koperkową i sab simplex... załamię Cię ale nic nie pomogło nam, masujemy brzuszek, ciepłe okłady, dieta. Jesli chodzi o sab simp. to dajesz z łyżeczki 15 kropli przed posiłkiem , chyba że butelka to wtedy do mleka dodajesz te 15 kropli. Powodzenia!
dziewczyny odnośnie rota wirusów to sporo moicvh znajomych szczepiło dzieci na ten rota wirus i w niedalekiej przyszłośći dzieci lądowały w szpitalu własnie na rota. A teraz jak byłam w szpitalu z małym to też yła laska z synkiem chorym na rota, który też był zaszczepiony....
 
ja szczepiłam 3w1, był płacz po ukłuciu ale szybko minął, w domu po południu mały trochę płakał ale bolała go nóżka bo nią strasznie machał i płakał, robiłam okład z altacetu i było ok, gorączki nie było wcale

u nas mąż ubezpiecza małego w pracy, tak ubezpiecza starszego syna i tego też zgłosił
 
lene przed kazdym karmieniem? bo moj ostatnio zyczy sobie cyca praktycznie co godzine:szok: u nas odpokac maly nie wyje ale strasznie sie wije przez sen bidulek az bordowy sie robi strasznie mi go szkoda a nie potrafie mu pomoc:no:
 
Witajcie :-)
Ja cały czas na pełnych obrotach, aż zdarzają się dni kiedy padam przy usypianiu Tosi ok 20-21 i G mnie budzi później jedynie na kolację i prysznic i powracam do łóżka :-D ale staram się nie odpadać tak wcześnie, bo zaczyna mi się sesja 8 czerwca i chyba nie muszę wspominać, że ogrom materiałów do przerobienia i wkucia przede mną... Tosia dodatkowo miewa dni, że w ciągu dni potrafi nie spać kilka ładnych godz, drzemka 30min i ponownie reaktywacja prawie do kąpieli :szok: istne szaleństwo.
sonisia- zapytaj pediatry ;-) może wtedy będzie tylko vit D w kropelkach i tyle :tak:

A my byliśmy wstępnie umowieni na 5-tego na szczepienia, ale mamy cały czas problem z przytkanym kanalikiem w prawym oczku i ropieniem i mała dostaje krople 3x dziennie i mamy odroczone na razie szczepienia, ale nie będę ukrywać - cieszy mnie to bardzo :tak: będzie chociaż troszkę większa jak zaczną nas męczyć tymi wszystkimi zastrzykami ..:-(

lene- mam nadzieję, że jednak na maluszka zacznie coś działać, albo szybciutko wyrośnie z kolek i płaczu, bo domyślam się ,że jesteś wyczerpana :-(


A i wkładek ja używam z rossmana ,bo niczym jak dla mnie nie różnią sie od pozostałych,a cena jest super :-D
 
andzik: ja dawałam. maksymalnie 2 razy dziennie... jak widziałam, że bardzo cierpi, ale to nie pomagało i już nie daję....
Agata: masz kochana rację, na ostatnicj nogach jestem...w dodatku córka przez to sama sobie i wczoraj stwierdziła, że jednak nie lubi Mikołaja...więc teraz muszę mieć na niąoko... szkoda mi jej bardzo, bo dla niej to też trudna sytuacja. Miał być mały różowiutki bobasek a mamy małego dyktatora terrorystę, który owinął sobie mamę wokół najmniejszego pauszka:sorry::zawstydzona/y:.... liczę, że w koncu uklad trawienny musi dojrzeć i wszystko się unormuje
 
lene andzik nam na szczęście pomaga delicol...ale mamy go odstawić po skończeniu drugiej butelki i zobaczymy co będzie...aż się boję...poza tym bierzemy biogaye raz dziennie...

sonisia kivinko my bierzemy tylko wit. D w tych twistach, ale coś mi gdzieś świta, że położna mówiła, że jak dziecko jest na butli, to trzeba podawać wit. K...dobrze kojarzę?

_agata muszę napisać o tym poraz kolejny - podziwiam Cię Kobieto!!!:tak::tak::tak:Dwójka dzieci i jeszcze studia:szok::szok:


lene trzymam kciuki, żeby u Małego się ułożylo w trawieniem&&&

A ja dziś umówiłam nas do ortopedy na 18.06 i siebie do Ginka na 13.06. Jeszcze tylko zostało mi szczepienie do załatwienia w przychodni.

Mam dziś dziecko Anioła. Śpi i je. A Mama ma relaksik...Oby nie dała czadu nocą:-D:-D:-D
 
kasiagaw moje dziecko też dzisiaj aniołek i podobnie jak Ty boję się nocy.

Co do wit. K to jeżeli dziecko jest na butli, tak jak my, to nie podaje się tej witaminy.

Mam pytanie do mam karmiących butelką: jak często wasze dzieci robią kupę? Zuzia robiła do tej pory raz dziennie a tu wczoraj nic, dzisiaj do tej pory też nic. Z powodu zaparć przeszłyśmy z Nan na Bebiko i boje się powtórki.:-D:-(
 
reklama
agata u nas też przytkany kanalik i dostałam erytromycynę 3x dziennie w maści a ty jakie masz kropelki? nie wiedziałam, że to może odroczyć szczepienia??? :eek: pewnie co pediatra, to opinia
kasia pytałam ostatnio pediatrę o wit. K i D, gdybym chciała zwiększyć ilość mieszanki w karmieniu i jeśli dziecko pół na pół je z piersi i mieszankę, to można odstawić K, ale dalej stosować D, jeśli 100% mieszanki, to D też można odstawić, bo w mieszance są te witaminy
sonisia ja raz dziennie daję dicoflor - 3 kropelki
julianna to możemy sobie przybić piąteczkę, cały czas przystawiam Olka do piersi, z nadzieją, że zmieni zdanie, ale generalnie to nie wpływa na ilość mleka zjadanego z butli :-D no tak, do dobrego łatwo się przyzwyczaić
 
Do góry