reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

reklama
Kochana ja Ci nie pomoge, bo nie mam zielonego pojecia.
Pewnia sama herbata miętowa mało pomoze...

Tez mam pytanie: czy jak teraz a wizytach juz blizej 20 tyg lekarz Wam mówi płeć to robi zwykłe USG czy 4D? Bo ja nie wiem czy wytrzym am jeszcze 3 tygodie do USG połówkowego i tak mie mecza mysli zeby skoczyc na USG zwykle takie 2D prywatnie... Ale głupia jestem -wiem.
 
kasiagaw ja madrych rad nie mam, przechodzilismy pare dni temu takiego wirusa, tyle ze ja bez biegunki córka tak niestety. Mdliło mnie na wszystko wiec herbate piłam tylko ale slodka, i po 3 dniach mineło samo. trzeba odchorowac , dobra smecta na biegunke i probiotyk enterol lub lacidoenter to mozna na pewno w ciazy brac
augustynka to na pewno zalezy od lekarza, jaki ma sprzet itd., w poprzedniej ciązy jak mialam połówkowe to wszystkie wymiary, pomiary i płec lekarz okreslał na 2d, a jak mi pokazywał dzidziusia to przełaczał na 3d. no i zeby na płytke miec kilka ujec to tez w 3d, wcale sie nie dziwie ze nie mozesz wytrzymac bo ja tez nie, ale jutro wizyta a połówkowe za 2 tyg ;)

Dziewczyny, kilka osob mi wmawia ze blizniaki beda, nie wiem skad im sie to bierze ale do tej pory sie z tego smiałam, a dzis pomyslalam kurcze a jak rzezczywiscie? ale to pewnie jutrzejsza wizyta na mnie tak wpływa, ze zawsze cos sobie wymysle. Bez jaj zeby 4 usg nic nie pokazały :-D
 
Kasiagaw-trzeba ta toksyne wyrzucic z organizmu w dowolny sposob (gora, dolem). W miedzy czasie sucharki, dieta lekkostrawna, marchewka, ryz no i pic wode/herbate. No i tak jak dziewczyny pisaly-probiotyki na odbudowe utraconej flory bakteryjnej. Jak sie bedzie utrzymywac dluzej niz 3-5 dni to trzeba sie skonsultowac z lekarzem.
Kasia teraz mi sie przypomnialo z tymi wedzonymi rybami i dowiedzialam sie ze mozna jesc ryby wedzone na cieplo ale trzeba unikac tych wedzonych na zimno, bo to praktycznie surowe ryby.
 
hejka kochane:):)
kasiagaw zaraziłaś mnie :-:)-( od rana mam biegunkę i coś się źle czuje:-(
augustynka w poprzedniej ciąży poznałam płeć na zwykłym usg a na 3d inny lekarz potwierdził, ale dużo tu zależy jak bobas się ułoży bo nawet na 3d może się nie ujawnić

Boli mnie brzuszek i znowu toaletę muszę zaliczyć:wściekła/y:
 
Dzięki za odpowiedź Kochane.
Może w takim razie skocze na to USG - jeszcze nie wiem- musze sie zastanowić. Kurde - nie pojde. R. by miał do mnie zal, ze byłam bez niego, a jak mu powiem, ze chce isc to mi powie, zebym stuknela sie w głowe, ze USG w 4D za trzy tygodnie a ja wymyślam itp. Moze mi sie uda wytrzymać.
Nieprzytom na jestem dzisiaj. Wczoraj wziełąm sie za sprzatanie, układanie, przesuwanie pralki, TV itp. i poszłam spać dopiero o 1 w nocy - co dla m nie est kosmosem, bo zazwyczaj ląduję w łóżku ok 18 :szok:

Dodatkowo nie mogłam usnąć, a teraz zamaist sie wyspać to zaczeli od 7 rano remont w mieskzan iu na górze i mam wrazenie, ze mi sufit sie zawala.

kasiagaw, pauletta mam nadzieje, ze szybko Wam przejdzie to paskudztwo :/ Zadzwoncie moze do swoich gin i niech poradzą co mozecie przyjmować a co nie.

mama-mia daj znać czy blizniaki :-D

Buziaki!
 
sonisia - z tyłu w karcie ciąży masz miejsce na wizyty kontrolne u internisty i stomatologa i powinno się mieć tam wpisy. Ale dodatkowo faktycznie w ciąży lepiej mieć zdrowe ząbki z racji tego że jakiekolwiek ubytki , bakterie itp mogą mieć zły wpływ na dzidzię. Buziaki
 
Witam kwietnióweczki
Stęskniłam się za Wami.:tak: Ja to jednak uzależniłam się od forum, jeden dzień absencji, a jakoś tak łyso i nieswojo mi wczoraj było.Ewidentnie zespół odstawienia BB;-)

Julianna, Magda Szymek miał robione testy alergiczne w wieku 12 miesięcy, wyszło , że nie jest alergikiem.Chyba, że teraz coś się w tej kwestii zmieniło.

Zeberka, Ziewaczka Miło Was znowu czytać.Nie znikajcie więcej

Martolinka Super, że marzenia się spełniły i będzie córcia. Gratuluję

Edytka Dobrze, że córci już przeszła choroba.Mam nadzieję, że dziś również czuje się dobrze:tak:

mama mia Ja też mam zamiar w ten weekend zabrać się za pierogi i uszka.Łącznie z dzieciaczkami będzie nas minimum 11 osób, więc jest troche roboty.Co roku tak robię, że to co tylko da się zamrozić przygotowuję wcześniej.

Sonisia Mnie brzuszek pobolewa lekko co wieczór, często też w nocy.Łykam wtedy Nospę, ale też boję się przesadzić.Niby Nospa jest nieszkodliwa w ciąży, ale na pewno jej nadmiar nie przysłuży się maluszkowi. Jak po wizycie u EndokRYNOLOGA

Pauletta Rozumiem Twoje rozgoryczenie, bo sama ostatnio pojechałam na USG właśnie w celu poznania płci i nie udało się, maluszek odwócił sie pupą. Płakać mi się chciało po tym badaniu, taka byłam rozczarowana. Na następne USG polecam zjeść coś i wypić herbatę czarną lub pół szklaneczki Pepsi.Ja tak zrobię, wtedy maluch będzie bardziej aktywny.

Zeberka Czy musicie spędzać Święta koniecznie z teściami. Nie możecie jechać gdzieś do innej rodziny lub znajomych, ewentualnie po prostu wyjechać sobie i spędzić Świeta we 4.Wolałabym w ten sposób niż męczyć się z ludzmi, których nie cierpię.

Poranna kawa Super , że kwestie rachunków już za Tobą.Szybciutko się z tym uporałaś:tak:

Kasia Mam nadziję, że już Ci się poprawiło. Pewnie to jakaś jelitówka, a one mają to do siebie, że przechodza przez organizm, jak burza. Są na ogól bardzo intensywne , ale na szczęście krótkie.

Augustynka Ja akurat dobrze rozumiem Twoją chęć poznania płci, bo mnie cały czas korci, żeby skoczyć na dodatkowe USG, właśnie żeby się dowiedzieć, kto mieszka w brzuszku.Za dwa tygodnie mam wizytę, ale chyba pójdę wcześniej tj. za tydzień bo dłużej nie wytrzymam tej niepewności;-)

Paulusia Od czego brzuszek Cię boli. Nie zrozumiała- wybacz, czy to są kłopoty z żółądkiem, czy ból brzuszka ciążowego

Vilmaq Oby gin. dał się namówić na USG.Powodzenia na wizycie

Mamido Widzę, że nasi mężulkowie poczucie humoru mają dosyć podobne:-D Takie- powiedziała bym bardzo oryginalne;-)




Wczoraj pojechaliśmy z M do naszego domku, trochę mnie tam nie było.Powiem Wam, że jak siadłam na ławeczce przed domem, a przede mna piękny widok pól , drzewaładne niebo, słoneczko , to tak sobie pomyslałam, że tego miejsca całe życie szukałam, poczułam się mega szczęśliwa.:happy: Taki spokój i relaksik mnie ogarnął, że w ciągu pół godziny cały stres i problemy ostatnich dni odeszły.Najlepsze jest to, że dzisiaj też tam jedziemy , a ja już nie mogę się doczekać.Mimo, że dom jeszcze nie wyremontowany, i OGROM pracy przed nami to czuje, że jadę do mojego miejsca na ziemi. Dobra- nie smęcę już bo zrobiło się tkliwie i kiczowacie jak w kiepskim romansie;-)
Miłego dnia kochane.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam się porannie, zaraz jadę na wizytę...przeraża mnie jazda kawał drogi i co ja tam od lekarza usłysze, opowiem jak wrócę.

Dziewczyny nie nastawiajcie się że poznacie płeć w 16 tyg...to za wcześnie, lepiej cierpliwie poczekać i mieć pewność.

Kasia, Paula prosze mi sie tu nie zarażać i szybko do zdrowia wracać!

porannakawa całe szczęście że z sytuacją rachunkową już lepiej.

Sonisia jak wiesz że masz dziury to nie masz na co czekać, ak jak dziewczyny pisały to nie jest bezpieczne w ciąży
(p.s. u Stotokrotty myli ci się Mateuszek z Szymonkiem).

Pozdrawiam was wszystkie!
 
Do góry