reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Kasia ciesze sie ze troszke sie uspokoilas, czyli relax i odpoczynek pomagaja:tak:
Gagnes kochana nie zamartwiaj sie tak tymi rozstepami, bo to przeciez nic nie zmieni jak maja byc to beda a ty sie niepotrzebnie denerwujesz, jak pojawi sie dzidzius to szybko o nich zapomnisz...
Ewela trzymaj sie z tym remontem wiem jaki to koszmar i doceniaj pomoc bo ja niestety sama musze wszystko sprzatac i wogole ahhh mam juz dosc...
A ja mam dzis mega dola leze i sie nad soba uzalam, strasznie mi brakuje rodziny w takie dni...
Emek zrywa dzis sufit w kuchni burdel jak nie wiem kupa gruzu i kurzu, nie mam nawet jak ugotowac obiadu a moja kochana tesciowa ktora mieszka w tym samym miescie nawet sie nie domysli zeby zaprosic na obiad lub cos podrzucic:-(
 
reklama
Witajcie dziewczyny!
Ale niespodzianka, nasz reniuszek i kivinko są już mamusiami, pięknie:) Aż w głowie mi się nie mieści że oto i docieramy na metę:-) Ciekawe która następna, chyba nie ja bo jeszcze ani czop nie odchodzi ani jakieś mocniejsze skurcze mnie nie dotykają, więc chyba do świąt będę w dwupaku...
U mnie w sumie nic nowego, ostatnie kilka dni słoneczne więc staraliśmy się z emkiem jak najbardziej to wykorzystać i zaliczać parki, palmiarnie itp, bo nie wiadomo kiedy znowu będzie na to czas i siły bo z dnia na dzień czuję że mam ich coraz mniej. Brzuch coraz częściej pobolewa jak na okres, czyli objaw jak najbardziej właściwy, choć nie do końca przyjemny. No i gorąco mi strasznie, wczoraj byliśmy u sąsiadów, w sumie zawsze mają cieplej w mieszkaniu od nas i ubrałam się na prawdę lekko, ale i tak nie wyrabiałam, myślałam że do stanika się tam rozbiorę:) Też tak macie?
gagnes - ja słyszałam teorię, że dziecko ok 39/40 tyg przestaje rosnąć (chyba na mamazone o tym piszą), ale znam mnóstwo dziewczyn, które przenosiły dzieciaczki i rozstępy pojawiły się u nich właściwie po planowanym terminie, więc pewnie różnie to bywa...współczuję, też mam poorany brzuch, ale nie jest tragicznie, mam nadzieję że u Ciebie w końcu przestaną pojawiać się nowe...
kasiugaw - super że sytuacja opanowana, teraz musisz uważać na siebie, grunt to relaksik, trzymaj się!
ewela - remont powiadasz, mam nadzieję że będziesz miała kogoś do pomocy w sprzątaniu, no i obyście szybko się z tym uwinęli, żeby na przyjście Bartusia wszystko było na swoim miejscu:)
andzik - też musiałam przełożyć rzeczy do szpitala do walizki na kółkach, kurcze tyle tego trzeba ze sobą zabrać:szok: Dobrze,że zatrucie odpuściło, jeszcze tego brakowało, żebyś się biedna kilka dni męczyła...
robaczek - widzę że też masz kibiców w domu, mój całą niedzielę już wcześniej tak zaplanował,żeby o 14.30 w domu być bo Lech gra:-) Ale przynajmniej my mamy chwilę spokoju;-)
martolinka - 3 godziny chodzenia, no nieźle, pewnie padnięta jesteś ale najważniejsze że niedziele miło spędzona
ntkw - chyba razem do Świąt pociągniemy, bo u mnie też niewiele się dzieje w tym temacie:-)
pauletta - też mam te przepowiadające coraz częściej i właśnie się zastanawiam czy to oznacza że raczej nie przenoszę, czy jedno na drugie nie ma wpływu? Moja kumpela miała dosyć długo przepowiadające a przenosiła więc w sumie nigdy nic nie wiadomo...

Kurcze chwilę posiedziałam i już plecy bolą niemiłosiernie...
Miłej niedzielki kochane!
buziaki w brzuszki!
 
Witajcie Kochane w to piękne niedzielne popołudnie!
Zostawić Was na pół dnia i już tyle do nadrabiania??? :szok: Ale pięknie nam ruszyło rozpakowywanie! My dziś od rana zakupowo- wycieczkowo. Zakupy w makro, obiad w ikei, heh... Ale chciałam zrobić jakieś zapasy na pierwsze tygodnie z maluchem, żeby potem nie biegać, bo B w pracy, a ja sama z małym będę....
Wybaczcie, że nie odpiszę wszystkim, ale już w polowie nadrabiania zdążyłam się zagubić... :)

Kasia tak, jak dziewczyny piszą, odejście czopa nie musi oznaczać natychmiastowego porodu :) Ale odpoczywaj sobie i relaksuj się :)

Reniuszek bezgraniczna i bezwarunkowa miłość... taaak, to jest to.... :) ściskam!

Murka mam ostatnio podobnie, ciągle mi gorąco :) mój B jest przeszczęśliwy w związku z tym, bo ja straszny zmarzluch zwykle i rachunki za ogrzewanie ostatnio nam się znacząco obniżyły :)

Kliki wszystko będzie dobrze :) u nas sprawy wyglądają nieco inaczej. Co prawda znamy się z B. niecałe dwa lata, ale oboje jesteśmy po nieudanym małżeństwie i troszkę inaczej teraz podchodzimy do związku. Człowiek uczy się cenić to, co dostaje od losu. U nas w związku z tym idylla trwa, ani jednej kłótni i jakieś takie totalne porozumienie dusz i ciał. I mam nadzieję, że maleństwo tylko to wszystko spotęguje :) Co nie znaczy, że czasem na siebie nie "psioczymy", z tym, że zamiast kłótni u nas następuje otwarta i szczera rozmowa :) Ale my staruchy jesteśmy, hihi :)

Gagnes trzymaj się dzielnie z tymi rozstępami. Może już trochę wystopują? Życzę Ci tego!

Pięknego wieczoru wam życzę!!! Aha, też miewam bóle jak na @ :) I coraz gorzej mi się chodzi, masakra jakaś... Za tydzień mogłabym się już rozpakowywać, ale do przyszłego poniedziałku nie ma takiej opcji!!! Czekam, aż moje kochanie wróci z Wrocławia! :) I tego się będę trzymać :)
 
Gagnes kochana u mnie już całe piersi, uda podudzia, pośladki, plecy i uwaga od dzisiaj już całe łydki od kolan do kostki także nie zamartwiaj się bo mnie nie przebijesz, a do tego mega żylak. Teraz jedynie możemy smarować i liczyć na to, że szybko zbledną bo niestety nie znikną... Podobno mikrodermabrazja diamentowa jest dobra na rozstępy a na początku podobno całkowicie zakrywa je opalanie natryskowe (80 zł ale może raz zrobię..)

A tak pozatym dziś dostałam książke Kasi Cichopek Sexy Mama ( ogólnie jej nie lubie i rok temu bym padła ze śmiechu jakbym ją miała w rękach) ale musze przyznać ze jest naprawde super zaplanowane ćwiczenia na 3 miesiące po porodzie od pierwszych dni połogu z podziałem na to ile chcemy schudnac czy 5 czy 10 czy 15 Ćwiczenia z wykorzystaniem małego ciężarka: Naszego Maleństwa żeby nie zostawiać samego. Dużo cellulitowych porad i dietetycznych moze juz mniej ważne ale równie przydatne. Polecam :)
 
Dobry wieczor Dziewczynki :)

Zmiana czasu i u nas jeszcze widno, az sie wierzyc nie chce, ze to juz 19.00. Na obiadek wymyslilam leczo i rosolek, oba dania wyszly super i nawet zostalo na jutro! Troche z mezem pospacerowalismy potem wpadlismy do znajomych a teraz bedziemy zalegac na kanapie przed telewizorem :) Jakos mi tak dziwnie, ze jutro poniedzialek, a ja nie musze isc do pracy> Andzik Karina tez tak macie?

Mam nadzieje, ze Niedziele mialyscie udana Brzuchatki :)

A czy ktos wie co u Exquise? Dawno jej tu nie bylo. Moze ona tez juz rozpakowana :)

:***
 
Witajcie :-)
Ja dziś jedynie melduję ,że u nas wszystko ok, na froncie cisza :-D bylismy u moich rodziców na obiadku i odwiedziliśmy znajomych i ich 2-tygodniowego synka, cudny :tak:
Jutro na spokojnie odp i zobaczymy może będą kolejne newsy ;-)
kasia- odpoczywaj kochana, może malutka jeszcze trochę posiedzi w brzusiu i daj znać koniecznie co u Ciebie;-)
 
Dziewczyny a jak wyglądają u Was pierwsze tygodnie z Maleństwem? Będziecie same czy może Tatusiowie i Mamy i.. Teściowe..? :)
No własnie co u exquise?
Emilia S-
ja robie jutro leczo :)
 
gagnes ja myslalam ze jakos teraz na dniach mi sie zrobily, ale na fotce z poczatku marca zobaczylam ze juz byly, na dole brzucha, 3 rozstepy, male, lekko czerwone, a mpoj emek jak patrzy to glowa kreci i mruczy ojoj sa rzeczywiscie sa, pojawily sie, ehh faceci, chcieliby miss swiata za zone, mi brzuch jeszcze rosnie, tzn chyba rosl i nowe nie wyskoczyly, szoruje delikatnie ostra gabka i smaruje kremem na rozstepy dla mam, ale nikt w rodzinie nie mial rozstepow, takze geny tez swoje robia, nie smutaj sie, ponoc jak sie z nimi walczy poki sa jeszcze czerwone to mozna wygrac:) robia sie naprawde bardzo malo widoczne, gorzej jak sie wezmie za takie sine juz, to juz nic im nie pomaga ponoc...
kiki moj maz bierze 2 dni ustawowe z okazji urodzenia dziecka a potem 2 tyg tatusiowego, potem jak bede jeszcze zbyt slaba to moja mama mowila ze moze wziac wolne, a tesciowa stwierdzila ze kobiety sie teraz pieszcza ze soba i w ogole co to za durne pomysly:D

Mialam dzis takie bole, ze sasiedzi zaczeli walic w grzejnik tak sie darlam, myslalam ze ducha wyzione, tak z pol godziny mnie trzymalo z krotkimi przerwami i jak wstalam zmaltretowana to brzuch juz byl bardzo nisko, opadl przez pol godziny! Emek nawet zauwazyl, ze jeszcze wczesniej byl pilka a teraz jest workiem zwisajacym:p
Zdziwilam sie bardzo, ze z Maksiem bylo tak zle, myslalam ze wszystko gra, ze urodzil sie zdrowy chlopak, a tu sie okazuje ze byly spore problemy, no to Reniuszek sie strachu najadla, nie zazdroszcze, grunt ze juz idzie do dobrego:)
 
Ostatnia edycja:
Kliki no ja właśnie sama zostaję... Trochę mnie to przeraża, ale mam nadzieję, że jakoś dam radę... Rodziców już nie mam, B nie ma mozliwości urwać się z pracy (taki zawód niestety, że bez niego wszystko leży...), może jego mama przyjedzie w razie czego na chwilę? Mogę ewentualnie poprosić siostrę, żeby ze mną pobyła, ale ona świeżo upieczona studentka, pewnie będzie na zajęcia śmigać w ciągu dnia i tylko wieczorem mi potowarzyszy... A znajomych i koleżanek tutaj nie mam, wszyscy w Bielsku zostali... Także nastawiam się na hardcorowe matkowanie w samotności ;)

Ziewaczka trzymaj się tam dzielnie z tymi bólami!!!
 
reklama
lene ale przysmaki.....!!!!! u nas kaczka jest tylko na święta.. ale to juz za niecałe dwa tygodnie! :happy:

eM jest jeszcze nie w sosie?
o co mu chodzi?

szkoda jesli nie ma odwiedzin w tym drugim szpitalu, bo w tych pierwszych dniach jest tak duzo pozytywnych emocji .. było by fajnie gdybyscie przeżyli to razem :) moze to zazegna spor?

poranna zaciskaj zaciskaj, nie sypcie sie wszystkie naraz bo nie ogrne :D

sorry za rano.. jesli cię to pocieszy to nici z wymyslnego sniadania bo truskawki nie wytrzymały ;)

za to na kolacje post bo w lodówce światło- ne chciało nam sie na zakupy pojechać :D

kasiu jak sie czujesz..?
ty tez sciskaj nozki, w końcu to trochę za szybko dla Emilki! :*
doczytalam w necie ze czop moze zacząć powoli odchodzić nawet kilka tygodni (!) przed porodem :)


ja tez odczuwam częstsze bóle jak na @, mam takie ostre klucia w szyjce i skurcze w dole brzucha, ale chyba ciala kazdej z nas powoli zaczynaja "trenować" przez porodem..

ja staram sie oszczędzać bo nie ma opcji żebym urodziła przed świętami - no way..! :no:

Emilia ooooch leczo...! :szok: pychota..!
my z eMkiem rownież wieczór przed TV :D ale nawet po tym byłam zmęczona jak nie wiem.. jakieś cięższe dni ostatnio ;)

tez zastanawiałam sie co u exquise, ale zaczęła jakaś prace przed rozwiązaniem jeszcze więc moze dlatego rzadko tu zagląda :confused:

pauletta ooo juz prawie wszystko gotowe....! :))

w jaka torbę Was pomiescilas? :D tez dokupilas większa..?

andzik remont kuchni pełna para..? :) dacie rade :tak:
a z tesciowa.. echhhh, temat rzeka :( trzymaj sie :*

fajnie ze tyle paczek Ci zjedzie / ja sie czuje jak na święta gdy przychodzili miejska paczka :happy:

ja na dniach powinnam miec juz wozek.....! to bedzie dopiero szał :):):)

ewela ja we wszyski sklepach budowlanych w okolicy słyszę juz "dzien dobry" od pracownikow :D nibykilka powrdolek a ile dylematów.. fajnie ze masz na kogo liczyć ze sprzątaniem ogarnianiem itp - moja mama siedzi jeszcze w naszym mieszkani i układa "na sucho" panele żeby sie wzory zgadzaly .... :szok::szok: muszę sie jej jakoś pięknie zrewanzowac..! :tak:

na bolace ucho polecam taki wosk pszczeli który sie wkłada do ucha (taka rurka) :)

g_agnes niestety nawet po porodzie..... ja sie lekko podlapalam ta info ale lepiej wiedzieć, ze nie można sie poddawać nawet "po" i kremy w obiegu jeszcze przez dluuuuuugi czas.. ja ostatnio przerzucilam sie na "eliminator rozstepow" firmy tołpa - co prawda pojawiają sie nowe (nie ma sposobu żeby je zatrzymać :/) ale są duzo bledsze ..

murka czyzby uderzenia gorąca..?! :D
super ze wykorzystujecie z eM aktywnie czas.. :):)

madziaka my rownież z eMkiem stawiamy na rozmowę - jak mamy cichszy dzien to mnie męczy 1000x bardziej.. a jak sobie wyjaśnimy o co chodzi to przeważnie o nieporozumienia i po co tyle nerwów? :)

a eM bedzie ci chociaż pomagał po pracy..? dasz sobie rade, a jak cos to zawsze masz nas, chociaż wirtualnie..! :)

kliki sexy mama...? :D ja swoją mobilizację do ćwiczeń po porodzie oceniam na .. 0 % :p

po porodze moj eMek bierze urlop, a rodzinie powiedzieliśmy ze bardzo chętnie niech wpadają, ale na przysłowiową herbatę :)
chcemy sami oswoić sie z maluszkiem i nacieszyć pierwszymi dniami :tak:

agata 2 tygodniowy szkrabek..? chyba bym zjadla...! :tak:

aaaach brakuje mi dzisiaj tez godziny.. cały dzien mam jakis zakrecony, prawie nic nie zrobione a zmęczona jestem jak nie wiem :O
ciazowe dolegliwości rozkrecaja sie na maxa, więc chciałabym jak najwiecej zrobic ale jakoś nie ogarniam :( wizyte mam juz za tydzien (jak zlecialy ostatnie dwa tygodnie..!!! :szok:) i zobaczymy co ginek powie :) do tego czasu niech bruno siedzi cicho :p

spokojnej nocy ciezaroweczki..!!
 
Do góry