reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Reniuszek jakos sie nigdy nad tym nie zastanawialam, jak trafilam na patologie w 35 tc z zagrozeniem porodem przedwczesnym to nawet nikt mnie nie poinformowal, ze moze byc to grozne dla dziecka, tylko mowili ze mala wazy juz 2 kilo i jakby co to wszystko bedzie dobrze, to ja bylam swiecie przekonana ze dobrze to znaczy normalnie. jak emka kuzynka urodzila miesiac temu w 35 tc i uslyszalam ze maly dostal 10/10 wazy 2800 i jest zdrowy to pomyslalam ze jest zdrowy i cala rodzina tak myslala, dopiero potem sie okazalo ze lezy w inkubatorze i cos pomaga mu oddychac i wtedy sie wszyscy zdziliwi ojej to jednak wczesniak mimo ze pozny i cos ma prawo byc inaczej. Nie miej prenetsji o moja reakcje, bo to reakcja laika, nie mam pojecia w jakim stanie moze byc dziecko urodzone 5 tyg przed terminem.
gagnes kostek to u mnie nie widac juz od tygodnia, nie ma mowy zebym rano cos do reki wziela tak spuchniete, ciotki radzily pic napar z pokrzywy, ale nie wiem czy wolno, wiec nie probuje.
madziaka nie wiem jak nasze matki ale wiem ze babki to dopiero mialy pomoc po porodzie, moja babcia przez 6 tyg pologu nic nie robila przy dziecku, przynoszono jej gotowe do karmienia a ona wracala do formy, od tego zawsze w domu byla matka czy tesciowa, starszymi dziecmi tez sie wtedy zajmowala, prala, sprzatala, gotowala, dbal o to bardzo maz, bo bal sie ze moze zostac sam ze starszymi dziecmi i noworodkiem, ktory na pewno umrze bez matki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Renatal ja też mam takie bóle jak na @ i bóle krzyżowe (ale oczywiscie przechodzą) czasami trwaja cała noc czasem 2 godziny, brzuch mi nie opada. W poprzedniej ciązy czop mi odchodził w dniu porodu cały dzień a bóle zaczeły się dopiero wieczorem.
 
madziaka ja od jutro zostaje sama do piątku w nocy. Mąż wyjeżdza w delegacje na 4 dni. Ale jakoś jestem spokojna, że nie urodze w końcu do terminu mam 3 tygodnie. Ale też już od poniedziałku mogłabym rodzić, nawet na święta nie bedzie mi przeszkadzało być w szpitalu, aby już urodzić:)

renatal ja tydzień temu w poniedziałek zauważyłam coś w kibelku po siusianiu ale nie wiem czy to na pewno był czop więc wcale o tym nie mówie;)
ziewaczka Ty to pewnie już na dniach pojedziesz bo i termin Cię goni:)
kasiagaw jak sięczujesz? Jak minęła noc? Skurcze się pojawiały czy ustały?

Powiem Wam, że ja już tak strasznie chce urodzić, że nawet nie myslę o bólu. A jeszcze tydzień temu strasznie panikowałam na samą myśl...
 
A ja dziś jakaś nie do życia jestem :-( głowa mnie boli, nie wyspana chociaż spałam prawie 8godz, a w dodatku Ninka też poszła w moje slady chyba jesli chodzi o humor, bo też jakoś buczy od rana i już ma drzemkę, bo jakaś padnięta była ..ale jak wstanie to amku i na spacerek ruszamy może wtedy będzie lepiej ;-)

Ja się zgłaszam jako to co nie ma żadnych objawów nadchodzącego porodu! Renatal nie jesteś sama ;-) brak skurczy, bólów jak na @, podsumowując cisza jak makiem zasiał :-D
Idę się trochę pouczyć póki mała śpi, bo w piątek zaliczenie z rachunkowości, a ja póki co to totalnie to olałam.. oj nieładnie:no:
 
Witam dziewczyny !

Qrde ale u mnie slonce swieci :D wreszcie moze ta zima zacznie pomalu odpuszczac ale nadal mam okolo metra sniegu :baffled: Od paru dni dziwnie sie czuje nie wiem jak to wytlumaczyc ale jestem taka zakrecona , zapominam co mialam zrobic , klade cos gdzies pozniej juz nie wiem gdzie o nocy to juz wogole nie wspomne bo budze sie bez powodu co 2 godziny . Zle ze mna :-D
ahhh jak ja wam zazdroszcze dziewczyny rozpakowane ze juz macie za soba porody ... ja sie czuje juz jak slonica :no: Juz mam dosyc tego klucia a to w nodze a to w d.... ehhhhhh Przejde sie do sklepu czy na spacer i jestem zmachana jak kon po westernie :no:

Agata
ja tez jakis nerwiasty dzien dzisiaj mam i Mracysiek tez jakis niespokojny , dzieci wyczuwaja humorki jak malo kto :)

Gagnes qrcze doskonale Cie rozumie tez juz wyczekuje jakis porzadnych skurczy ( niby je mam ale raz sa raz znikaja) juz mam tak serdecznie dosyc .... ale i tak sie boje jak jasna cholera :-D
Renatal w 1 ciazy czop odszedl mi parenascie godzin przed porodem takze nie ma zasady kiedy musi odjesc . W 8 miesiacu jeszcze zrywalam tynk ze scian :D czulam sie rewelacyjnie smigająco . Kazda ciaza inna :) Nic sie nie przejmuj .
julianna jedz jedz bo po porodzie dietka ostra a truskawki co najwyzej powachasz :-D
sonisia nic mi nie mow nawet o remontach , qzwa ja w ciagu swojego zycia przeprowadzalam sie 5 razy za kazdym razem mowilam sobie w d.... nic nie robie narazie niech bedzie tak jak jest .... a po tygodniu juz wybieralam farby , tapety , zmienialam kuchnie , drzwi itd . Po ostaniej przeprowadzce troche sie wyleczylam i juz tak nie szalalam bo docelowo chce mieszkac blizej Hel . takze tyle o ile jest zrobione :)
Ziewaczka nie mozna generalizowac ze kazde dziecko urodzone miesiac przed data porodu bedzie zaraz rumiane , silne ... to jednak jest miesiac czasu , a to ze Tobie powiedzieli w szpitalu ze w tym czasie dziecku juz nic nie zagraza to mysle ze mieli na mysli to ze ma wieksze szanse aby bylo wszyztsko ok niz np dzidzius ur w 25 tyg .:confused:
Murka , Madziaka qrde to ja myslalam ze tylko ja taki ewenement ejstem ze mi tak goraco , najchetniej to bym gola spala ... najgorzej jest w nocy a mojemu em zimno :baffled:
Kasiagaw
jak tam brzuszek dzisiaj wszytsko ok ?
Reniuszek :-)jak sie czujesz kochana jak tam Maksymilianek ?
 
Ostatnia edycja:
Ojojoj tak wczesnie, a Wy juz tyle naskrobalyscie:szok:

Kiki ja mam tyle szczescia, ze moj maz zostaje ze mna 2 tygodnie bo mu z pracy tyle przysluguje, a potem chwile bede sama i moja mama wpada na troszke do pomocy :) ale tak jak pisza dziewczyny nie ma sie co matrwic, moja mama nasza 4 wychowywala bez wiekszej pomocy bo tata zawsze duzo pracowal! Mam nadzieje, ze leczo wyjdzie smaczne :)

Ziewaczka jak tam skurcze? Nic sie dzisiaj nie dzieje?

Sonisia ja tez tak mam, ze czuje poszczegolne czesci ciala maluszka :) Jak sie czasami wypnie to mam wrazenie, ze mi brzuch peknie:-D

gagnes
mi tez nogi puchna jak mam ciezki dzien! Ale tak jak mowisz dobrze, ze tylko u nog:)

madziaka
trzymam kciuki zebys zostala w dwupaku do przyjazdu meza!!

Ja wczoraj zasnac nie moglam i po forum w nocy buszowalam, dzisiaj za to z lozka sie podniesc nie moglam :( lece zaraz do firmy oddac laptopa, a potem z kolezankami na zakupy bo tak dawno nie bylam, ze szok! Obiadek z wczoraj zostal wiec o meza sie nie musze martwic.
Brzuch juz taki duzy, ze nie wyobrazam sobie, ze moze byc jeszcze wiekszy....

Milego popoludnia dziewczynki!
 
Heloł,
Napisałam piękny post po czym go wykasowałam!

Sonisia- ja nie wiem jak z tym pakowaniem...to się zmieści ledwo ledwo:-D:-D:-D:-D:-D A ja wzięłam dość dużą torbę mężula, 3/4 zajmują paki podkładów, pieluch i innych przyborów higienicznych. Nie wiem czy mnie z taką torbą ze szpitala nie wyproszą;-);-);-);-)Idę zaraz do Rossmanna po jakieś mini kosmetyki, co by chociaż te mi nie zajmowały pół torby:-p

Myszka- też mam takie bóle, trwają 2-3 godziny, a potem kilka godzinek czuję się wspaniale i znowu apiać:no: od nowa

Agata- chyba coś wisi w powietrzu, bo mnie w nocy głowa bolała niemiłosiernie ufffff,aż zasnąć nie mogłam!

Kasia- jak tam się czujesz?

Ja zaraz ruszam na ostatnie zakupy do Rossmanna i apteki, a potem moje ulubione prasowanie:wściekła/y:ale mi się chce...Wiecie, że teraz na dziecięce jest promo w h&m?! Jak się wydrukuje kupon i kupi za 100zł to dają 30% zniżki. Może to kogoś z Was zainteresuje:) Ja jestem fanką ich ciuszków, bo są takie jak dla dużych, ale małe:yes:

A my dzisiaj na obiad mamy pizze ze szpinakiem, oliwkami, fetą i suszonymi pomidorami. Już się doczekać normalnie nie mogę, mężul zrobił takie dobre ciasto, ze byłam w szoku!
 
Ostatnia edycja:
Witajcie Dziewczynki w nowym tygodniu:-)
Ale naskrobałyście od rana:szok::-D
Porannakawa- już chyba wszystkie mamy dość no i większość czuje się jak słonice, ale już nie długo. Metr śniegu jeszcze u Ciebie??? Masakra- ja bym już chyba musiała fototapetę z łąką na okno powiesić:sorry2:
Sonisia- no Ty kochana, to naprawdę masz ciążę pod znakiem remontu- Bruno właściwie chyba nie musiałby studiów kończyć, żeby zostać porządnym kierownikiem budowy:-)

Dołączam się do dziewczyn, które bezskutecznie poszukują swoich kostek:baffled:- bardzo mi się to nie podoba jak mam być szczera...
Madziaka- zazdroszczę (oczywiście pozytywnie) mobilizacji do upiększania się- ja jestem tak wypluta, że modlę się żebym nie musiała nikomu drzwi otwierać:sorry2:
 
hej dziewczynki:)
agnes tak czytam, twojego posta i czytam..widzę 3 mamy a piszesz o 4 maluszkach..jezu za 3cim razem skumałam, że to "dziecko bez mamy" :) to jeden z moich bliźniaków:)
zsawsze miałam problemy z koncentracja, ale teraz to masakrsa:)

martolinko, u nas tez szału nie ma ze zmniana czasu:) jakos przechodzimy to bezproblemowo:)

renatal
u mnie tez zero oznak porodu. biorę fenoterol, może on tak działa? czasem jakiś skurcz się pojawi, ale szału nie ma:) czop siedzi na miejscu, wody płodowe tez:) ale z Damianem też tak miałam.miałam lekkie skurcze, był obchód, lekarz do mnie o idziemy rodzic, ja w szoku, poszłam sie wykapać, położna już mnie szukała:) a za 3 godziny Damiano był z nami:) także spokojnie. ty masz cesarkę 29 tak? dzień przed robaczkiem i mną, jej to za 3 dni:)

ziewaczka, jak urodziłam Damiana leżałam na sali z dziewczyna która urodziła w 36 tygodniu córeczke, mała miała mega problemy zdrowotne, były ponad miesiac w szpitalu..a biźniakowe mamy, które rodziły w 34 tygodniu miały juz bliźniaki po dwóch tygodnich w domu..także nie ma na to reguły.

porannakawa mi tez megaaa gorąco w domu, śpię odkryta, mąż się budzi,przykrywa mnie,a jak sie odwróci to ja się znowu odkrywam;)

miłego dnia dziewczyny:)
 
reklama
Witajcie Dziewczyny.
Chwilkę mnie nie było, miałam bardzo pracowity miesiąc, pod koniec lutego mój promotor stwierdził, że ze względu na mój stan lepiej żebym broniła się w marcu:szok:. Od piątku razem z mężem i maluszkiem:-D jesteśmy inżynierami, tak bardzo jestem szczęśliwa z tego powodu. Widzę, że nasze kwietnóweczki już się rozpakowują powoli :biggrin2:gratuluję wszystkim i życzę dużo zdrówka.
Pozdrawiam
 
Do góry