reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Dziękuję tym, co trzymały kciuki :-)
Jestem po usg, widziałam 3 mm dzidzię i tyle w zasadzie ;-) lekarz powiedział, że się pospieszyłam trochę i zaprosił mnie za 2-3 tyg. Ale i tak się cieszę, że zobaczyłam tą kropeczkę.
odebrałam wyniki z laboratorium - czy ktoś z Was ma Hashimoto? wyszło mi bardzo niskie tsh, 0,016. M-c temu jeszcze było w normie....nie wiem, czy się martwić, a do endo dostać się nie łatwo....
Ja mam hashi.
Czemu podejrzewawsz u siebie ta chorbe? Samo tsh wg mnie sugeruje nadczynnosc, do diagnozy o hashi brakuje ci jeszcze wynikow przeciwcial, usg i diagnozy endo.
 
reklama
Bunny nie wiem , czy te badania sa tez na NFZ....

paulusia jak sie chodzi na prywatne wizyty do gina to trzeba płacić i za badania, w przychodni uznają tylko skierowania od lekarzy z ich danej trzychodni, przynajmniej u mnie tak jest. też za każde płaciłam ale coż, wszystko dla naszych maleństw :)
:tak:dokładnie tak . Mój gina jest na emeryturze , ma prywatny gabinet a co za tym idzie brak umowy z NFZ.Mam do niego na tyle zaufania , ze nie zmienie choc słono kosztuje. USG ma nowiuśkie w gabinecie. moze nie trafiłam na odbrego lekarza na NFZ
 
magdusia robią usg na Nfz ale przysługiwały tylko 3 na całą ciąże jak było wszystko ok i dlatego chodziłam dodatkowo prywatnie, a lekarza miałam super tylko teraz gdzieś zaginął i muszę zmienić:/ W tej ciąży też zamierzam chodzić na Nfz i ewentualnie na usg prywatnie bo za pieniążki wydane na gina wole coś bobaskowi kupić a sporo tego będzie:):)Trzymam kciuki za wizytę:):):)
 
Ostatnia edycja:
magdusia robią usg na Nfz ale przysługiwały tylko 3 na całą ciąże jak było wszystko ok i dlatego chodziłam dodatkowo prywatnie, a lekarza miałam super tylko teraz gdzieś zaginął i muszę zmienić:/ W tej ciąży też zamierzam chodzić na Nfz i ewentualnie na usg prywatnie bo za pieniążki wydane na gina wole coś bobaskowi kupić a sporo tego będzie:):)

ok, teraz mam rozjaśnioną sytuacje :) ja jak podliczyłam też sie zastanowiłam ale jednak zostanę u mojego zaufanego :)
 
Witam dziewczyny!
Juz wczesniej sie przedstawialam, ale jakos ciezko mi z euforia podchodzi do tej ciazy, wiec tylko podczytuje. To juz moja czwarta ciaza, a tylko pierwsza byla udana, stad ten strach i brak wiary w powodzenie. Na usg bylam juz w 6 tc i widzialam pecherzyk, do piatku tez beta rosla cudnie. Dzisiaj mam wizyte wieczorem i wlasnie dzisiaj piersi bola mniej i koszmarnie dokuczajace wczesniej wrzody nagle jakby odpuscily - i to calkowicie. Pewnie dzisiaj nie uslysze dobrych wiadomosci. Ale postanowilam do Was napisac i choc troche nacieszyc sie byciem kwietniowka!

Mocno trzymam kciuki za pozostale dziewczyny, ktore maja dzisiaj usg :)

Kinga rob szybko bete i bedziesz wiedziala co i jak. Jestem ostatnio fanka tego badania, hehe

Ja do gina tez chodze prywatnie, jest swietnym specjalista i bardzo nowoczesny sprzet. I wlasnie najgorsze to placenie za badania rkwi/moczu. Ogromne pieniadze sie zostawia w laboratoriach.
 
magdusia widze, ze "wiekowo" ciaze mamy podobne, jestem bardzo ciekawa co dzisiaj zobaczysz :)
Kinga trzymam kciuki z calej sily!

A tymczasem umieram z tego upalu, nie moge sobie miejsca znalezc, zjadlam dzis tylko jogurt naturalny i wszystko zwrocilam, masakrycznie sie czuje... :(

Tez chodze do gina prywatnie, ale jak mialam zrobic morfologie, ob, cukier i mocz to poszlam do ogolnego, powiedzialam, ze jestem w ciazy i on dal skierowanie na badania bezplatne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja mam hashi.
Czemu podejrzewawsz u siebie ta chorbe? Samo tsh wg mnie sugeruje nadczynnosc, do diagnozy o hashi brakuje ci jeszcze wynikow przeciwcial, usg i diagnozy endo.

Miałam hashi zdiagnozowane ok. 1,5 roku temu...stąd już wiem, że mam.
I dlatego tym bardziej martwi mnie ten wynik tsh...Co o tym sądzisz?
 
reklama
Dziewczyny poradzcie, dzisiaj na bieliźnie zobaczyłam brązowe plamienie, nie wiem co mam robić nie jest tego dużo ale mimo to strasznie się boję o moje maleństwo. Jestem sama w domu z małym i nie wiem co mam robić.
Ja tak miałm wczoraj, mój gin na urlopie w przychodni rejonowej nie mam USG, wiec poszłam prywatnie do obcego gina, uspokoiłam się, choć zapłaciłam 150zł za wiztyę i 100 za USG - masakra! Co do wizyt prywatnych ja kiedyś chodziłam do swojej gin prywatnie, ale poszukałam w internecie i zalazłam gdzie przyjmuje na NFZ i tym sposobem mam swojego, sprawdzonego lekarza za darmo. Z USG w moim przypadku nie ma żadnego problemu, robi mi kiedy poproszę, np ostatnio w 5t.c. mimo że powiedziała że nie wiele będzie widać i że zrobimy następne za 3 tyg, tak więc co gin to obyczaj... A z tymi badaniami to juz w ogóle szok...wczoraj ten prywatny gin mi wypisał jakie badania mam zrobić i wyszło 450zł! Wole iść do swojej i wziąć skierowanie...
 
Do góry