reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Ja płacę za wizytę 70 zł + 20 zł USG . Czasem mi nie liczy za usg i mam wtedy sobie kupić coś dobrego;-)wiec jak na prywatnego lekarza to nie sa az takie koszmarne pieniadze:tak:

edit. myslicie , że powinnam zobaczyc juz serduszko dzidzi bedac na wizycie w 7tc4d?

w pierwszej ciązy miałam usg dokładnie w tym terminie i serdunio juz widziałam :)
ja za wizyte płaciłam 80zl+60zl USG, nie wiem czy teraz sie nie zmieniło
 
reklama
martolinka- myślę, że będzie serducho widać :tak:
Ja u swojej różnie płaciłam od 50 do 120 zł zależy ile się przy mnie "narobiła" czy było usg itd. ;-)

magda79- i dokładnie tak jak piszesz różnie to bywa, jedne maluchy są większe ,drugie mniejsze w brzuchu może być tak, a po przyjściu na świat się wszystko zmienia. Najważniejsze żeby dzieciątka były zdrowe , a czy troszkę mniejsze czy większe to już mniej istotne :tak:

Dziś byłyśmy troche na placu zabaw, Nina spotkała rówiesniczkę ,ale co z tego jak po 20 min rozpetała się burza i trzeba było kończyć szybko zabawę i uciekać do domku, dobrze chociaż ,że blisko mamy.. masakra jakas tego lata :baffled: i znów tkwimy w domu, a za nami już 3 burze dnia dzisiejszego ...
 
Ja ide dzisiaj do nowego gina i jestem juz troche przerazona cena jaka zaspiewa. Raz tylko bylam u niego na samym usg i placilam 100 zł. Dzisiaj bedzie pewnie wiecej, bo + wizyta. Ale i tak chce chodzic do niego!
Tak sie boje :( Prosze, trzymajcie za mnie kciuki dzisiaj!
 
Ja ide dzisiaj do nowego gina i jestem juz troche przerazona cena jaka zaspiewa. Raz tylko bylam u niego na samym usg i placilam 100 zł. Dzisiaj bedzie pewnie wiecej, bo + wizyta. Ale i tak chce chodzic do niego!
Tak sie boje :( Prosze, trzymajcie za mnie kciuki dzisiaj!
będe trzymać, :) o ktorej masz wizyte? ja o 18.15 :)
 
laski z góry przepraszam za giga posta:)


Magda85 Dziś mam sie dobrze, nie dopuszczam do siebie myśli, że to krwawienie było od dzidzi, że to tylko to nadżerka. Jem Dupfaston i musi być dobrze. Napisałam maila do szkoły że jestem w ciąży i że jestem L4, niech się dzieje co chce....

Lelek odpoczywaj ile możesz, mam nadzieję, że niedługo te krwawienia się skończą...

A u nas prawie 30 stopni i zaduch...

trzymam kciuki, żeby dyrekcja podeszła do ciebie i twojego stanu życzliwie:)

Dziewczynki napiszcie potem jaki koszt tych badan ok?

jutro po wizycie dam znać napewno.

Witam :)
Dziewczyny w większych miastach są punkty w których można anonimowo za darmo zbadać się na hiv. Ja w poprzedniej ciąży robiłam tam badanie, tylko że podałam swoje dane. Wiele kobiet tam przychodziło w ciąży.
Tu jest wykaz gdzie robią: Tu bezpłatnie i anonimowo zrobisz test HIV - aids, badania przesiewowe, choroby przenoszone drogą płciową, hiv, PKD - Sprawdź się - poradnikzdrowie.pl

dzięki słońce, ja jednak zrobię cały pakiet u gina:)

Witajcie Mamusie!!!

Nic nie piszę, ale codziennie Was czytam.
Jejku jak mi ciągle strasznie jest niedobrze. Przy pierwszej ciąży do 5 m-ca wymiotowałam ciągle a później męczyła mnie zgaga. Na razie wymiotowałam tylko 3 raz. Już nie wiem co gorsze nudności, wymioty czy zgaga?
Czy Wasze brzuszki są już widoczne? bo ja pod koniec dnia mam już brzuszek jak przy 3 m-cu.
Pozdrawiam Was cieplutko i postaram się pisać częściej abyście mogły mnie poznać lepiej.

u mnie brzucha nie widać jeszcze, waga taka jak przed pierwszą ciąża 60,5..mam nadzeję, że nie dojde do tych 18+ co z Damianem, ale kto wie, jak mnie bliźniaki rozciągną:) mam zamiar sie pilnować:)

Dziewczyny poradzcie, dzisiaj na bieliźnie zobaczyłam brązowe plamienie, nie wiem co mam robić nie jest tego dużo ale mimo to strasznie się boję o moje maleństwo. Jestem sama w domu z małym i nie wiem co mam robić.

ja tez bym pojechała do jakiegoś nieznanego gina, julianna pojechała i sie uspokoiła. gorzej chyba by było, jakby krew była zywo czerwona

Jejku dziewczyny dlaczego wy za badania płacicie?? ja w pierwszej ciąży wszystko miałam za free łącznie z hiv.
izagata ja gdzieś czytałam że plamienia na początku się zdarzają ale lepiej to skonsultuj, będziesz spokojniejsza.
A co do serduszka to wiem że jeszcze za wcześnie a szkoda:(

płacimy za badania, bo chodzimy prywatnie do gina:)

magdusia ja w pierwszej ciąży miałam prowadzącego lekarza na Nfz a raz na jakiś czas prywatnie co by usg zrobić:)

dobre rozwiązanie, mozna zaoszczedzic troche kaski, ale ja jakos wolałam prywatnie;)

Kingus my z męzem o drugą dzidzie staraliśmy się 3 miesiące i wiem jak bardzo ważne jest wsparcie. u nas było trudniej bo mąz ma prace od pon do pt, jest w domu tylko weekendy albo czasami na chwile w tygodniu, i bądź tu mądrym i zajdź w ciążę :)

ważne, ze udało sie zasiać fasolke:) my nie zabezpieczalismy sie od czasu jak Damian skończył rok..i tak sie wystaralismy, że mamy dwie fasole:D

Ja mam hashi.
Czemu podejrzewawsz u siebie ta chorbe? Samo tsh wg mnie sugeruje nadczynnosc, do diagnozy o hashi brakuje ci jeszcze wynikow przeciwcial, usg i diagnozy endo.

laseczki co to jest hashi?

boszze jak ja sie boje burzy a moj M w pracy do 20:(((
w pt ide do gin wiec pewn ie dostane skierowanie na usg wkoncu:)jupi

u nas była juz burza, waliło kilka godzin. dasz rade, będzie dobrze.

magdusia ja sie troche zmartwilam, bo wyszlo ze dzieciatko ma 22mm, a wszelakie zrodla ktore przegladnelam sugeruja, ze to dlugosc okolo 9-10 tyg. Gin niby powiedzial, ze to 8 tydz wedlug "magicznego koleczka" ale ja sie juz gubie... Ehh wszyscy tak przezywaja przy pierwszej ciazy?

ja tez przy pierwszwj przezywałam, teraz wychodze z załozenia, że bedzie co ma byc..dbam o siebie, robie badania..poza tym dodatkowy stes nie pomaga dzidzi.

moja Pani dr powiedziała, że nikogo do badań HIV zmusić nie można, więc zapytała się, czy chcę czy nie....

a ja słyszałam, że sa teraz obowiązkowe jak i kiła. kumpela jest w szwecji i tez miała te badania obowiązkowe.

Ja płacę za wizytę 70 zł + 20 zł USG . Czasem mi nie liczy za usg i mam wtedy sobie kupić coś dobrego;-)wiec jak na prywatnego lekarza to nie sa az takie koszmarne pieniadze:tak:

edit. myslicie , że powinnam zobaczyc juz serduszko dzidzi bedac na wizycie w 7tc4d?

serducho powinno byc widac. ja płace za wizyte 100 plus 30 zeta za cytologie ostatnio płaciłam.

dziewczyny strasznie drogo placicie! Ja zawsze place 50, niezaleznie czy jest usg, czy nie, czy tylko badanie i wywiad

u innego gina byłam to 120 płaciłam, mi sie wydaje z kolei, ze ty malutko płacisz, ale to dobrze, ciesz sie:)

Ja ide dzisiaj do nowego gina i jestem juz troche przerazona cena jaka zaspiewa. Raz tylko bylam u niego na samym usg i placilam 100 zł. Dzisiaj bedzie pewnie wiecej, bo + wizyta. Ale i tak chce chodzic do niego!
Tak sie boje :( Prosze, trzymajcie za mnie kciuki dzisiaj!

kciukasy madzia za ciebie jak i za inne laseczki, które dzis wizytuja:) u nas usg jest zawsze w cenie.

kinga powodzenia na becie.

ja pospałam w dzień 2 godzinki, zjadłam suszonych sliwek, ale dalej nie chce mi sie kupy..juz dwa dni cisza, dobija mnie ta mysl..jak tak dalej pójdzie, kupie jutro czopki glicerynowe.
 
Dziewczyny jakich wy macie drogich lekarzy . Ja płacę 70 zł a jak chce płytę z nagranym usg to 80 zł. Na każdej wizycie mam usg. Cytologię mam za darmo

Martolinka na bank usłyszysz juz serduszko.

Dziewczyny te co mają dziś wizytę u gin. wypytajcie jak to z tym badaniem na HIV . Czy trzeba robić ? Mam nadzieję ze nie bo by sie trochę kasy zaoszczędziło.

Magdusia mój też przyjeżdża co dwa tygodnie na weekend a jak sie czasem uda to w niedzielę po pracy na kilka godzin przyjedzie. My sie staraliśmy o fasole od maja na poważnie a od stycznia sie nie zabezpieczamy.

Magda dobra masz teściowa ze Damianem sie pomaga sie zająć. Poza zazdrościć moja to najchętniej by mnie w pole z brzuchem kilometrowym wysłała. Zresztą ta panienka jeszcze o ciąży nic nie wie :p

Niech mnie ktoś uratuje i powie co zrobić żeby te mdłości przeszły, Bo umieram. Najgorsze ze mam ochotę na hamburgera z Turku a jak sobie przypomnę smak to mnie jeszcze bardziej mdli:szok:
 
hej:-)

kolejna nocka w miarę odespana, jeszcze 3 przede mną:baffled:

Julianna
dobrze że się uspokoiłaś po wizycie, z pracą szkoda ale dziecko najważniejsze:tak: super że serduszko widziałaś
Magdusia
gratuluję pracy!!! ps. a wiedzą o ciąży?
Magda85
nawet nie mów o mega wzdęciach, bo wczoraj w pracy miałam takie że szok, a brzuch mi wywaliło jak w 5miesiącu:dry:
Syneczki
z Matim w ciąży też mi się ciągle jakieś głupoty śniły że czasem budziłam się zmęczona lub przerażona:baffled:
Kinga
ja też dostałam luteinę na wywołanie okresu bo nie było pęcherzyka na usg, ale luteina na dziecko nie zaszkodzi, bo jak jest ciąża to ten lek nie doprowadza do poronienia a wręcz przeciwnie, ale jak jej nie ma to okres wywoła także spokojnie nie denerwuj się na zapas
a kciuki jasne ze będę trzymać bo ty musisz tu zostać:-)
myself
gratuluję widoku kropeczki:-) w sprawie hormonów niestety nie pomogę
inzagata
to jedź na pogotowie jak nie masz możliwości nigdzie indziej, b ędziesz spokojniejsza
Magdusia
co do usg na nfz to w poprzedniej ciąży miałam tylko te planowane 3 razy i dodatkowe jak byłam w szpitalu, a teraz chodzę do innego lekarza też na nfz i on mówi że usg posługuje się praktycznie na każdej wizycie bo tylko to mu daje pełny obraz co z dzidzią się dzieje także to chyba zależy od lekarza
Magda79 Magdusia
trzymam kciuki za wizyty
 
reklama
Do góry