reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Rozmawiałam tylko z rejestracją, nie z ginem... Na usg 2 tyg temu nie było nadżerki, jest jeszcze opcja innego prywatnego gina do którego mogłabym pójść jeszcze dziś...sama nie wiem..........:frown::frown::frown:
 
reklama
witam

odespałam nocke w pracy i próbuję jakoś funkcjonować;-) u nas okropny upał i ledwo żyję

Agata
na szczęście nie mieszkam sama więc mogę nocki odespać, idę spać przed 8 a młody jest z moją mamą i siostrą, teraz przez wakacje jeszcze są dzieciaki siostry bo potem do szkoły idą, koło 12 Mateusz idzie spać więc spimy razem do ok 14.30 także teoretycznie jestem wyspana choć są dni że nie mogę spać albo się budzę co chwilę i zamiast wypocząć jestem bardziej padnięta, ale niestety muszę jakoś wytrwać, teaz jest o tyle gorzej że kawa czy wszelkiego rodzaju napoje energetyczne nie wchodzą w grę a czasem pomagają przetrwać noc, muszę wytrzymać, nie cierpię tej pracy ale nic innego nie znalazłam więc poszłam tam tylko dlatego zeby mieć l4 jak zajdę w ciążę:-p
Lelek
jestem pewna na 100% że pokochasz tego bobasa równie mocno jak Miłosza a wątpliwości ma chyba każda z nas:tak:
Kinga
mnie przed terminem @ też bolał brzuch, tak jak podczas @ tylko był lekki
a chłopy to już tak mają, ale to inny typ więc się nie przejmuj;-)
Kivinko
czekam na dobre wieści i trzymam kciuki!
Julianna
jeśli masz możliwość dziś iść do lekarza to ja bym skorzystała, będziesz spokojniesza
 
julianna, mam nadzieje, ze to nic powaznego.

myself - witaj.

Dzwonilam do szpitala, nagralam sie na sekretarke i czekam na telefon.


Jakies mysli mnie dopadly, ze mi sie nie uda w tej ciazy :-( znowu mnie nie mdli. W sumie dopiero 5t3d. Latam co 5 minut i gacie sprawdzam.
 
ja jestem bardzo wyluzowana.. :)
a staramy się z mężem od 2009 roku juz.. dlatego to oczekiwanie jest TAKIE a nie inne... chyba rozumiesz.

to rzeczywiscie długo... rozumiem... jednak jestem dobrej mysli ze się uda :)

Afi oj zdecydowanie mała kuleczka w środku, tak to jej sprawka.

pewnie masz rację ;P
męża masz super! i chlopców też. całowanie brzucha mnie rozczuliło :) ja JAgodzie powiedzialam raz wczoraj, ze nie moze skakac mamie po brzuchu, bo tam teraz jest dzidzius. spojrzała na mnie ze zdziwieniem, ale skakac przestala ;P
w sprawie nadzerki i cc niestety nie pomogę... :/

Wyciagnelam ksiazke, ktora dostalam w poprzedniej ciazy i przypomnialam sobie co jesc, a czego nie.

hmm.. a czego nie jesc? ja jadlam wszystko oprócz wędzonych i surowych ryb/mięsa oraz wyrobów z niepasteryzowanego mleka. a ty, aga, jeszcze sos wykluczalas z diety?

Afi a jest w ogóle taka możliwość ze będziesz miała i wizytę u gin. i usg tego samego dnia czy będziesz miał zawsze oddzielnie?

to bedzie nieco skomplikowane... bede chodzic do dwoch lekarzy równolegle, bo mam moją swietną ginke prywatną, ktora prowadzila poprzednią ciążę, ale mam tez wykupiony abonament w prywatnej klinice i tam mam wszystkie badania za darmo. na pierwsza wizyte poszlam do kliniki i tam ciezko bedzie umowic wizyte i usg jednego dnia. ale pozniej bede chodzic raz w miesiacu do mojej ginki, a do kliniki wykonywac badania.

Julianna, ja bym dzwonila do gina prowadzacego. moze cie przyjmie, a jak nie to do obojetnie jakiego, albo szpital...
 
Cześć Koleżanki Towarzyszki, ledwie tydzień opuściłam a tu się dzieje, że teraz nie mogę nadgonić... Przybywa nas, nowe doświadczenia, radości, smutki, jest co czytać. Muszę Was bardziej pilnować :-)
U mnie bez zmian. Termin mam ustalony na 10.04.2011 według USG. Według terminu ostatniej @ byłoby 27.03.2011, ale takie już mam cykle, że @ przychodzi kiedy chce... Spodnie mi ciaśnieją, biustonosz trzeba zmienić :sorry2:. Mój lekarz zaproponował mi nieinwazyjne badania prenatalne. Czy Wy również się z tym spotkałyście? To jest moje drugie dziecko i wcześniej nie miałam takich propozycji. Mam 31 lat, więc chyba nie z racji wieku :nerd:... Może po poronieniu? Oczywiście płatne i to całkiem niemało...
 
hmm.. a czego nie jesc? ja jadlam wszystko oprócz wędzonych i surowych ryb/mięsa oraz wyrobów z niepasteryzowanego mleka. a ty, aga, jeszcze sos wykluczalas z diety?

Na pewno pasztetow, watrobki. Ryb tez nie za duzo, 2 porcje tygodniowo, nie jesc oleistych ryb jak makrele, tunczyk, trout to pstrag chyba ;-), ale tunczyka w puszce mozna jesc. No i produkty zawierajace witamine A.
Zdziwilam sie, bo unikac tez serkow wiejskich no i tych serow plesniowych (camemberty akurat z pasteryzowanego sa, o mozzarelli tez nic nie pisali). Ogrniczyc ziemniaki, chleb i ryz, jak juz to wszystko pelnoziarniste. Jest twarde sery by dostarczyc wapnia i starac sie pic pinte mleka dziennie. Warzyw nie rogotowywac, jesc fasole czerwona, jesli z puszki, to zeby nie miala za duzo soli.
chyba wszystko z tego co pamietam.
Myc rece po kazdym dotknieciu miesa, noze rowniez.


cholera, chyba chlop mi sie pochorowal ;-/
 
nie rozumiem dlaczego nie wątróbka i produkty zawierające wit. A. Owszem, to jest teratogen, ale przecież nie jemy kg wątrobki i kg marchwi codziennie ;) male ilości nie zaszkodzą dziecku ;) a tunczyka z puszki raczej nie jem... serka wiejskiego tez nie, bo za duzo gratisów w tym ;)
 
reklama
Vit A kumuluje się w organiźmie, nie jak np. C którą poprostu się wysiusia

Nadmiar witaminy A może być potencjalnie szkodliwy dla rozwijającego się płodu6. Udowodniono, że Isotrentinoin, syntetyczna pochodna witaminy A jest teratogenny dla człowieka i zwierząt. Przy uszkodzeniu płodu typowy fenotyp obejmuje wodogłowie lub małogłowie, wady twarzy i serca, zaburzony wzrost. Duże dawki witaminy A (retinol i estry retinylu) w czasie ciąży wiązały się również z wadami płodu. Nie jest znana minimalna dawka teratogenna, ale do niedawna uważano że wynosi ona od 25, 000 do 50. 000 j. m. dziennie. Ostatnio zademonstrowano jednak, że granica może być niższa i wynosić nawet 10 000 j. m.

Dobrze jest jak już to przyjmować witaminy z beta karotenem, ten jest przerabiany na Wit. A przez organizm w razie potrzeby

Glownie z tego powodu wit. A nie powinno sie jesc w ciazy
 
Do góry