reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobranie wycinków z szyjki macicy w ciąży

czdzkate00

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2019
Postów
69
Witam chciałabym się poradzić otóż jestem w 24 tygodniu ciąży. Miałam robiona cytologie oraz kolposkopie i niestety wyszło źle... Mój lekarz powiedział że trzeba by było pobrać wycinek. Pojechałam do szpitala okazało się że ma to być w narkozie.. Oraz że mogą wystąpić powikłania takie jak np krwotok oraz co najgorsze utrata mojej kruszynki. Z tego co mi mój lekarz powiedział żeby to pobrać ale jeśli to np rak to rąk czy siak będą czekać aż będzie można rozwiązać ciąże. I o to moje pytanie co byście zrobiły ja jestem w totalnym dołku psychicznym niewiem co robić... Niechce stracić mojej dzidzi...!!!
 
reklama
Ok więc coś jednak wiemy. Ja mam zmiany w nabłonku płaskim to chyba to samo. Z tego co czytałam za kłykciny kończyste odpowiadają typy wirusa hpv ale te mniej onkogenne. Co nie znaczy że tych bardziej onkogennych nie ma, bo można mieć kilka. Te kłykciny się leczy i nie wiem czy już teraz nie powinnaś autorko dostać na to leków, trzeba dopytać lekarza. Nie jestem.jakaś bardzo obeznana ale dużo czytałam o tym i te zmiany dysplastyczne to nie rak jeszcze lecz stan przednowotworowy który za jakiś czas, ale raczej nie w ciągu kilku tygodni, czy nawet miesięcy, może zezłośliwieć. Ale to są tylko informacje z neta, a badać się trzeba i kontrolować. Myślę że doświadczony lekarz onkolog poradzi co zrobić.
 
reklama
Ok więc coś jednak wiemy. Ja mam zmiany w nabłonku płaskim to chyba to samo. Z tego co czytałam za kłykciny kończyste odpowiadają typy wirusa hpv ale te mniej onkogenne. Co nie znaczy że tych bardziej onkogennych nie ma, bo można mieć kilka. Te kłykciny się leczy i nie wiem czy już teraz nie powinnaś autorko dostać na to leków, trzeba dopytać lekarza. Nie jestem.jakaś bardzo obeznana ale dużo czytałam o tym i te zmiany dysplastyczne to nie rak jeszcze lecz stan przednowotworowy który za jakiś czas, ale raczej nie w ciągu kilku tygodni, czy nawet miesięcy, może zezłośliwieć. Ale to są tylko informacje z neta, a badać się trzeba i kontrolować. Myślę że doświadczony lekarz onkolog poradzi co zrobić.
Tak to to jest to samo... Będę szła prywatnie w przyszłym tygodniu zobaczymy co on powie
 
Świetnie więc będziesz spokojniejsza. Moim zdaniem będzie podobnie jak u mnie i obędzie się bez drastycznych sytuacji. Ale wiem co przechodzisz i współczuję stresu bo miałam identycznie. Do tego jestem nerwicowcem i mam arytmię serca więc... Panikowałam okropnie. Teraz panikuję przed porodem a to już za 4 tygodnie o ile dotrwam do terminu.
 
Świetnie więc będziesz spokojniejsza. Moim zdaniem będzie podobnie jak u mnie i obędzie się bez drastycznych sytuacji. Ale wiem co przechodzisz i współczuję stresu bo miałam identycznie. Do tego jestem nerwicowcem i mam arytmię serca więc... Panikowałam okropnie. Teraz panikuję przed porodem a to już za 4 tygodnie o ile dotrwam do terminu.
Napewno dotrwasz. Trzymam w kciuki mi jeszcze 3 Msc zostały.
 
reklama
Do góry