reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

Kleo bardzo mi przykro z powodu Twoich przejść, to musiało być straszne. Ale teraz na 100% będzie dobrez, bardzo w to wierzę i zaciskam kciuki :tak:
 
reklama
Pewnie ze bedzie :-) Tylko czasem jak czytam takie historie ja twoja Kleo, to az skora cierpnie ile czasem musi zostac przelane lez i cierpenia :( Ale... Teraz musimy myslec pozytywnie :-)
Ja dzisiaj bylam u lekarza ale jakos wyjatkowo roztrzepana bylam. Prawie wszystko o co chcialam zapytac wypadlo mi z glowy, nastepnym razem chyba rzeczywiscie z karteczka pojde :)
Dostalam wyniki testu PAPPA, na szczescie wszystko super. Kolejne nerwy za mna. Dzidzius urosl przez przerwe swiateczna 3 cm i ma teraz chyba 8,27 cm. To chyba dlatego ze przez to moje 'niedomyrdanie' zerknelam tylko jednym okiem na te milimetry a lekarz tez dal mi wydruk buzi mojego malutkiego kosmitki ale bez wymiarow :)
Mam do was pytanie czy ma ktoras z was wysokie cisnienie? Bo ja juz teraz mam zazwyczaj gorne 140 i w przyszlym tyg znow musze biegnac na obserwacje. No i co z tym fantem zrobic? :confused:
Pozdrawiam was cieplutko
 
Pewnie ze bedzie :-) Tylko czasem jak czytam takie historie ja twoja Kleo, to az skora cierpnie ile czasem musi zostac przelane lez i cierpenia :( Ale... Teraz musimy myslec pozytywnie :-)
Ja dzisiaj bylam u lekarza ale jakos wyjatkowo roztrzepana bylam. Prawie wszystko o co chcialam zapytac wypadlo mi z glowy, nastepnym razem chyba rzeczywiscie z karteczka pojde :)
Dostalam wyniki testu PAPPA, na szczescie wszystko super. Kolejne nerwy za mna. Dzidzius urosl przez przerwe swiateczna 3 cm i ma teraz chyba 8,27 cm. To chyba dlatego ze przez to moje 'niedomyrdanie' zerknelam tylko jednym okiem na te milimetry a lekarz tez dal mi wydruk buzi mojego malutkiego kosmitki ale bez wymiarow :)
Mam do was pytanie czy ma ktoras z was wysokie cisnienie? Bo ja juz teraz mam zazwyczaj gorne 140 i w przyszlym tyg znow musze biegnac na obserwacje. No i co z tym fantem zrobic? :confused:
Pozdrawiam was cieplutko

Ja miałam w pierwszej ciąży podwyższone ciśnienie i brałam Dopegyt. Teraz póki co jeszcze jest wszystko ok.
Z pewnością nie zaszkodzi Ci ograniczenie soli do minimum a najlepiej całkowita rezygnacja z niej.
Trzymaj się!:tak:
 
No to i ja sie melduje po badaniu usg, generalnie wszystko w porządku, ufff.......

Maleństwo ma 7,34cm, przezierność 1,1mm, kośc nosowa widoczna, rączki, nóżki i cała reszta obecna na swoim miejscu.
Ciąża mi nieco "przyspieszyła" tzn na ostatnim usg termin wg OM był 12,07, a wg USG 19,07, a dzisiaj już OM 12,07 a USG 13,07... więc 6 dni do przodu....
O serduszku nic nie mówił, badał jak pracuje 140 uderzeń/min, a w opisie ze serduszko uwidocznione.. wiec zakładam ze zadnych problemów tam nie ma skoro nic na ten temat nie mówił i nie pisał.


Nie powiem jestem zadowolona i spokojna....

Dobra wiadomość jest taka, ze odstawił mi luteinę (od której mdłości miałam dwa razy większe), powiedział żeby foliku już tez nie brać bo wszystko sie już wytworzyło.. jesli chodzi o witaminy to w przyszłym tyg mam u niego wizyte i w zależności od wyników morfologii dostanę badź nie..
To tyle moje drogie, wielki strach ale i wielka ulga:tak:
 
Przepraszam,tak trochę odbiegając od tematu- USG genetyczne to już się robi przez powłoki brzuszne? Ja mam dopiero za tydzień i chce zabrać tatusia, więc się upewniam;-) już się nie moge doczekac, a z drugiej strony ten strach czy na pewno wszystko w porzadku....ehh....bede histeryczna mamusia:)
 
Kochanus ja myśle, ze to zależy od lekarza, sytuacji jak widać i jak sie maleństwo ułoży....
Ja miałam dzisiaj, wg usg 13t3d, zaczął od sondy dopochwowej na moment, potem wszystko badał przez powłoki brzuszne, a ze małe sie ułożyło tak ze nie mógł dobrze złapać przezierności to znowu użył sondy ...
więc do końca jak zrobi to chyba nie wiadomo...

mój M jak usłyszał dopochwowe to juz chciał wyjść, ale go wzrokiem zatrzymalam, a potem jak wyszliśmy to sie zapytałam czy chociaż przez chwile czuł sie skrępowany to powiedział że nie... wiec śmiało bierz tatusia ze sobą na badanie...;-)
 
No to i ja sie melduje po badaniu usg, generalnie wszystko w porządku, ufff.......

Maleństwo ma 7,34cm, przezierność 1,1mm, kośc nosowa widoczna, rączki, nóżki i cała reszta obecna na swoim miejscu.
Ciąża mi nieco "przyspieszyła" tzn na ostatnim usg termin wg OM był 12,07, a wg USG 19,07, a dzisiaj już OM 12,07 a USG 13,07... więc 6 dni do przodu....
O serduszku nic nie mówił, badał jak pracuje 140 uderzeń/min, a w opisie ze serduszko uwidocznione.. wiec zakładam ze zadnych problemów tam nie ma skoro nic na ten temat nie mówił i nie pisał.


Nie powiem jestem zadowolona i spokojna....

Dobra wiadomość jest taka, ze odstawił mi luteinę (od której mdłości miałam dwa razy większe), powiedział żeby foliku już tez nie brać bo wszystko sie już wytworzyło.. jesli chodzi o witaminy to w przyszłym tyg mam u niego wizyte i w zależności od wyników morfologii dostanę badź nie..
To tyle moje drogie, wielki strach ale i wielka ulga:tak:

Calla
- super że z dzidzią wszystko dobrze:tak::tak::tak:
Powiedz mi proszę czy przed odstawieniem luteiny robiłaś poziom progesteronu we krwi? Jeśli tak to czy możesz napisać jaki masz ten poziom?
U mnie progesteron trochę podrósł ale nadal jest kiepski, mam tylko 18 jednostek gdzie w 2 trymestrze dolna granica zaczyna się od 28:crazy::baffled:
 
reklama
Catherinka niestety grozi. Pytanie teraz jest takie czy chorowałam wcześniej na toxo czy teraz zachorowałam będąc w ciąży. Dlatego muszę zrobić badanie IgM.

Miło się czyta o samych udanych wizytach.

Antkowa gratuluję dziewczynki.
Ja miałam bardzo dobrą morfologię, ale witaminy mam brać:confused:.

Kleo przykro mi z powodu Twojego maluszka. Wierzę, że tym razem wszystko będzie dobrze.

Kochanus ja zwykłe usg miałam wczoraj przez brzuch.
 
Do góry