reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

Anika - wytłumaczę tak łopatologicznie bo szczegółów medycznych nie znam. Wiem że na pewno chodzi o to, żeby bardzo blisko w czasie zrobić USG i zrobić badanie z krwi. Jedno w połączeniu z drugim ma za zadanie określić dokładnie prawdopodobieństwo ryzyka wad genetycznych. Mi na podstawie USG i niedomykalności zastawki a także wieku i tym podobnych określono ryzyko którejś tam aberracji chromosomalnej na 1:360 (mniej więcej) a po zrobieniu testu PAPP-A to ryzyko spadło do 1:13000. Takie badanie z krwi matki jest wiarygodniejsze jeżeli chodzi o wykrywanie wad. Pewnie sama z siebie bym się nie zdecydowała ale... dostałam skierowanie, badanie było na Fundusz więc zrobiłam.
 
reklama
A wybieracie się może na usg genetyczne? Ja przy pierwszej ciąży nie robiłam. Teraz się dopiero o takim dowiedziałam.
 
NO Anika, Sam, catherinka gratuluję dużych maluszków! Pokazujcie fotki jak macie!
No i powodzonka dziewczynki dziś wizytujące:-):-):-)
 
Dziewczyny ja poproszę o kciuki za moje maleństwo dziś o godz. 18.
...ogarnia mnie panika! i zupelnie nie mogę nad tym zapanowac :(
Mam tylko nadzieję, że wieczorem będe miała same dobre wiesci do przekazania.
Pozdrawiam
 
Dziewuszki gratuluję Wam super udanych wizyt:tak::tak::tak::tak::tak:.
Ja mam swoją dziś, za 2 godziny. Normalnie już tu umieram z nerwów. Wcześniej muszę zmierzyć ciśnienie i pewnie mi skoczy do 140/100:szok:
Trzymajcie za mnie kciuki plissss:zawstydzona/y::tak:
 
reklama
Dziewczyny, szczególnie te z Warszawy i okolic, bardzo polecam USG u dr. Hameli na Agatowej 10 - byliśmy wczoraj i normalnie rewelacja, szczególnie w porównaniu z tym "czymś" co miałam robione wcześniej w CM Damiana- tym razem całe USC genetyczne trwało chyba z 40 minut a nie 5! U dzidzi obejrzeliśmy chyba dosłownie wszystko co się da ;-) łącznie ze sprawdzeniem przepływów krwi w serduszku i żyłach a do tego dostaliśmy super ponad 10minutowy film! ;-) Fakt, że drogo, bo 250zł ale te 2 razy na USG genetyczne myślę że warto.
Oczywiście z małą (bo ma być dziewczynka! :-)) wyszystko Ok a nawet idealnie w środku wszelkich norm, tylko tak jak i Wasze maluchy potwornie się wierciła. Jeszcze widzieliśmy jak pije wody płodowe! Aż p doktor zaptała czy coś jadłam niedawno bo tak intensywnie to robiła - chyba małej zasmakował obiadek od teściowej który wciągnęłam 1,5 godz wcześniej :-D
Wczoraj byłam też u ginki i mogę w końcu wrócić do pracy! :-) oczywiście jak tylko wyleczę zapalenie zatok które mnie właśnie dopadło zaraz po kolejnym w ciągu miesiąca zapaleniu gardła :baffled: Co mnie trochę zaskoczyło to to że nie przepisała mi żadnych witamin - powiedziała że przy mojej mofologii (rzeczywiście fantastycznej) jakbym jeszcze brała witaminy to mogłabym bardziej zaszkodzić niż pomóc bo by mi krew jeszcze zgęstniała - czy któraś może też tak ma?....
 
Do góry