reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

To była odpowiedź na mój post?:)

Jeżeli tak to powiedz mi proszę czy miał kontrolne badanie okulistyczne na witosa w 2 r.ż?
Czy potrzebowaliście skierowania ?

Co prawda pytanie skierowałaś do rubi, ale mam nadzieje, że nie pogniewa się, jeżeli udzielę się w tym temacie;-). My z Kubą też mamy zgłosić się do okulisty na wizytę kontrolną w 2 r.ż. Skierowania nie potrzebujesz na 100%, pytałam o to lekarkę. Do okulisty skierowania nie sa potrzebne.
 
reklama
Dzien dobry:] Moje słoneczko obudziło się o 6:13 i ni kija nie chce spac:(
kiedy kurde będzie ciepło?????????
Wygląda na to że dzisiaj:)

Za kilka minut wpada do mnie przyjaciólka z dwuletnią córcią, pewnie spędzimy razem cały dzień, super bo dawno jej nie widziałam. I nareszcie jakas inna twarz niz tylko dziecko i (czasem) mąż:D Miłego dnia
 
Ostatnia edycja:
Brzydka jestem, nawet dzisiaj się nie przywitałam, a więc WITAM :-)
Gimpelka, ja tez dzisiaj jestem nie wyspana. Kuba jęczał całą noc. zazwyczaj dawałam mu się napić i spał dalej. Dzisiaj picie nie pomogło, wysmarowałam mu dziąsła, bo ma dwie strasznie banie na ząbki-też nie pomogło dałam mu w końcu panadol i po jakimś czasie spokojnie zasnął. A ja o 4 rano musiałam dzisiaj wstać...:-(

Ale przynajmniej słonko dzisiaj ładnie świeci :-)
 
Bry ;-)
fajna dzis pogoda wiec po poludniu jedziemy na wycieczke ;-) taka mala niespodziewanka dla Moni z okazji imieniek wczorajszych ;-) Jasiek ma za 2 tygodnie wiec jakby jedna wielka imieninowa wycieczka niespodzianka ;-)

To była odpowiedź na mój post?:)

Jeżeli tak to powiedz mi proszę czy miał kontrolne badanie okulistyczne na witosa w 2 r.ż?
Czy potrzebowaliście skierowania ?
yyyy... no tak...
jak juz Ci Kamea napisala - skierowania nie trzeba - musisz sie tylko umowic na termin...do poradni zezowej... ja w polowie marca dzwonilam i terminy byly na druga polowe lipca :-( wiec wykonalam telefonik do Wrocka i jedziemy tam 17.05 :-)
tylko sprawdzcie sobie dzieczyny czy teraz tez wczescniaki sa przerzycane do poradni zezowej - przez te pare lat moglo sie troche zmienic :-/

dobra...to tyle...teraz do roboty ;-)

PS. Saly - a gdzies Ty na balkonie plantacje miala????
 
Rubi, no właśnie...na balkonie....Chodzic tam już nie można, krzesła tym bardziej nie wstawisz...ale parę skrzynek ziół się zmieściło, a w przyszłym tygodniu sadzę pomidory do skrzynek. Ciekawe czy uda mi się wyhodowac choc jednego koktajlowego.
I potwierdzam , do okulisty skierowania nie trzeba, ale terminy są zabójcze...
 
terminy zabójcze bo sa tylko 2 przychodnie gdzie maja sprzęt "obsługujący" dzieci :-(
na Witosa i na Krakowskiej....
dlatego jak zadzwoniłam do Wrocławia i pani mi powiedziala ze musze "az 6 tygodni czekac" tom podskoczyla do nieba i kazala sobie rezerwować "tak odległy termin" :-D
 
Cześć Dziewczyny, wczoraj pisałąm posta, ale 2 ray mi go wcieło i sie wk.....:wściekła/y:
no ale może dzisiaj się uda...
Witaj Gimpelka
Hiox, co do antybiotyków, to nie mogę nic konkretnegopowiedzieć, bo do tej pory Zosia miała tylko raz antbiotyk i nie przypominam sobie, żeby coś konkretnego się działo, natomiast mam też inna, dobrą, wiadomość, mianowicie, nareście te plamy ze skóry Zosi zeszły, Elocom dał sobie z tym radę, nie wiem dlaczego dopiero Elocom, skoro jest z tej samej "rodziny" sterydów co poprzednie, może to zbieg okoliczności z odstawieniem oillan i innych tym podobnych...
Rubi jeśli chodzi o natłuszczanie to wiem o tym jak najbardziej, ale nawet takie częste nic nie dawało, skóra co prawda nie była sucha, ale właśnie te plamy...
a co jeszcze, lepsza wiadomosć to podaliśmy naszej małej jogurt i co???? i nic:-) tzn. że pierwsza póba udana... saly bo coś mówiłaś o 2 prowokacjach? o co konkretnie chodzi, bo ja chyba nie w temacie do końca jestem...
pisze na szybko bo moja maleńka oczywiście już chciała by do mamy.... starsza u babci ;-) a nasz Tatuś w pracy:dry:
 
Dziękuję wam bardzo za odpowiedź;) ufff tzn że ominie mnie wizyta u naszej ,,kochanej'' pani doktor :)

A byłybyście jeszcze tak miłe i powiedziały mi jak takowe badanie wygląda?:) Bo tego pierwszego nie wspominamy najlepiej...
 
reklama
Cytuje za panią doktor Żurek: " proszę się nie ekscytowac, bo bardzo często pierwsze prowokacje wychodzą korzystnie, a dopiero druga daje rzetelny obraz sytuacji". No i u nas tak było : pierwsza prowokacja- prawie szampana otwieraliśmy, druga- wielka d**a.Ale po pół roku przerwy powtórka i Hanka jest dziś stuprocentowo mleczna, a nawet rzekłabym tylko mleczna( nadrabia biedaczysko traumatyczne dzieciństwo na Nutramigenie).Ale Aniu, ja Cię nie chcę dołowac, trzymam mocno kciuki, żeby druga prowokacja powtórzyła ten wynik:)

Słuchajcie, mój syn jest porąbany!!!!!Nie siedzi, w zasadzie nie raczkuje( stwierdził , że jednak nie lubi) tylko pełza, krzywo zresztą jak diabli bo jedną nogą i co... I mały gnojek zabiera się do wstawania!!!!Zaczyna już wspinać się po meblach , ustać na tych grubych nóżkach nie potrafi ale ostro się pionizuje. Czym mnie wkurza na maxa, bo mógłby się Jaśniepan nauczyc siedziec, coby go nie zarzucało na wszystkie strony.No i przede wszystkim , nie po to flaki sobie wypruwamy z pania rehabilitantką, żeby lenia nauczyc raczkowac!!!!Kurde, 80 % dzieci nieraczkujących ma dysfunkcje: logopedyczne, z lateralizacją, dysgrafie , dysleksję. Trudno , to jakoś przełknę, orła miec nie będę, przyzwyczajam się do myśli że mi mały dresiarz w domu rośnie( na razie posturą- bez karku), ale wolałabym , żeby to był symetryczny i prosty dres!!!!

I pytanie do Was, czy spotkałyście się kiedyś z sinymi krwiakami na dziąsłach podczas ząbkowania. Młody ma to już 3 tygodnie, dotknąc się nie pozwoli bo od razu ryk straszny, czasem mu krew maleńka z tego poleci a zęba jak nie było tak nie ma...

Motylek, ja mogę tylko opisac jak wyglądało badanie okulistyczne niesfornej dwulatki, ale nie wcześniaczki. Najpierw jest badanie dna oka i pola widzenia przy maszynie - czego moja panna kategorycznie nie pozwoliła sobie zrobic. Potem p. doktor zagląda do oczka, świeci latarką no i potem " czytanie" z tablicy. Tyle, że przez upór mojego dziecięcia musiałam zakrapiac 5 dni atropiną co 6 godzin i do ponownego badania. Torturowana kropelkami Hanka uznała, że jednak lepiej jest na chwilę przyłożyc brodę do aparatu niż znowu się kroplic. No i nas całkiem miła p. doktor pozwoliła Hani przymierzy okularki ( wypasione z fisher price) bo Hania głośno się tego domagała. Następna wizyta w październiku, bo wyszła maleńka krótkowzrocznośc, na razie na granicy wieku ale ze względu na moją ślepotę trzeba częściej się kontrolowac
 
Ostatnia edycja:
Do góry